Прес-релізи

У Дніпрі стартувало головне інженерне шоу країни – Interpipe TechFest

Третій рік поспіль Дніпро перетворилось на майданчик обговорення технічних новацій і майбутнього української інженерії. 15 вересня стартувала головна інженерна подія країни – Interpipe TechFest. Сім видів технічних змагань, досягнення української промисловості та космосу і масштабне Lego будівництво – це лише невеликий перелік активностей, що чекали на учасників і гостей фестивалю.

Авіаційні двигуни і космічні супутники, промислові роботи та інженерні стартапи – задоволеними залишились навіть найприскіпливіші гості.

 

«Ми прагнемо повернути інженерію, науку і технології в буденність українського суспільства. Чим більше працюючих інженерів і науковців,  тим сильніша країна. Interpipe TechFest – місце, де кожен може побачити сучасну інженерію і технології та закохатися в них. Буде цікаво, науково та дуже інженерно», — прокоментував Дмитро Кисилевський, директор з корпоративних відносин ІНТЕРПАЙП, організатор Interpipe TechFest.

 

 

Фестиваль включає в себе виставку сучасної інженерії та техніки, лекторій у форматі «просто про складне», змагання з технічних дисциплін та wow-активності. Цього року Interpipe TechFest зібрав понад 150 організацій – учасників виставки, близько 300 учасників змагань у 7 технічних дисциплінах та 31 спікера лекторію. Також встановлено рекорд України – найбільший макет промислового обладнання.

 

Експозона фестивалю поділена на тематичні локації: Космос, Промисловість, Робототехніка, Алея стартапів, Технічна освіта, Хімічні експерименти, Новинки техніки, DIY, Альтернативна енергетика та Настільні ігри.

 

Цього року значно розширилась експозиція космічної сфери на Interpipe TechFest. Свої розробки представили КБ Південне, Південмаш, Хартрон-Аркос і Елміз. Поряд з великими підприємствами – космічні стартапи:  Space Cossacks, Dnipro Sky Lab, Клуб експериментального ракетобудування та Semargl. Протягом двох днів вони просто неба запускали свої ракети і літальні апарати. Поряд з ракетами і супутниками розташувався космічний лаунж, де відвідувачі мали змогу переглянути головні запуски ракет останніх років та з’ясувати з допомогою інженерів-спеціалістів, чи є наукове підґрунтя в космічних фільмах.

 

Промисловість представлена підприємствами обороної, авіаційної, газовидобувної, металургійної та машинобудівною галузей. Уперше учасником фестивалю стало харківське КБ ім. Морозова, основний розробник бронетанкової техніки для української армії. У Дніпро вони привезли новий український бронетранспортер БТР-4МВ1. Провідні розробники авіаційної техніки Мотор Січ та Івченко Прогрес представили двигун АІ 450 для нового українського гелікоптера «Надія».

 

Укргазвидобування продемонструвало цементувальний агрегат для газових свердловин і спеціальний інструмент для буріння. А промислова компанія ІНТЕРПАЙП за допомогою технології доповненої реальності змогла перемістити гостей з Техфесту прямо у виробничі цехи. Також на експозиції ІНТЕРПАЙП зафіксовано новий рекорд України – найбільший комплекс моделей промислового обладнання з картону.

 

Кращі технічні навчальні заклади України представили на Interpipe TechFest свої розробки. КПІ та Одеська Політехніка продемонстрували гоночні боліди, спроектовані студентами. Чернігівський ЧНТУ – електрокар, Національний Авіаційний Університет показав дрони та безпілотники власної розробки. Не відстають від них і університети з Дніпра і Харкова. Загалом – 16 вишів з різних міст України.

 

Інженерні стартапи вже третій рік облюбували Interpipe TechFest як місце демонстрації розробок, спілкування зі споживачами і потенційними інвесторами. Так український стартап Emotion labs, який заснували випускники Національного Гірничого Університету та Київського Політехнічного Інституту, презентували розумний годинник EMwatch. Це перший годинник з реалізованою технологією вимірювання тиску із зап’ястя.

R&A design презентували MOVEONE – перший український самокат для дорослих, обладнаний системою складання в один клік. Модель від українських розробників має малі габарити в складеному стані і дозволяє мандрувати навіть у метро. Стартапери з ARTKB покажуть першу в світі голосову маску для мобільних телефонів Hushme. Такий пристрій дозволяє забезпечити конфіденційність телефонних переговорів в умовах open space.

Виставка-продаж науково-популярних книжок Dnipro Book Show вперше пройшла цього року на Техфесті. Видавництво Старого Лева, Ранок, Основи, Фонтан Казок і продавці книг представили новинки наукпоп жанру. Також відбулися 2 презентації книжок «Мікробот» автора Олега Чаклуна, видавництво Фонтан казок. Та «Місія - космос» Леоніда Каденюка.

 

Видовищні активності на Interpipe TechFest – ще один елемент програми. Масштабне Lego-будівництво організували фанати із Ukrbricks. Для тих, хто так і не дочекався листа з Хогвардсу, школу чаклунів та чаклунства побудували із конструктору Lego та привезли у Дніпро. Окрім того, відвідувачі мали змогу долучитись до створення героїв Marvel – Капітана Америки, Залізної людини та Оси. Для цього організатори приготували 170 тисяч кубиків Lego.

 

Бої моделей танків і показові заїзди техніки провела на Техфесті Федерація автомодельного спорту. Точні копії бойових машин другої світової війни долали перешкоди і маневрували на спеціальній трасі. Ще один видовищний бій – воїнів з орігамі зі світу Warhammer, організував дніпровський вчений Юрій Гончаров. 5500 паперових воїнів зійшлися у вогняному бою.

 

Великий хімічний дослід з розкладання перекису водню продемонстрували на хімічній локації. А також десятки інших експериментів із запалюванням (в тому числі під водою), підриванням, заморожуванням і здобуттям нових речовин. Загалом – 120 дослідів.

 

Змагання з технічних дисциплін на Interpipe TechFest проходили у 7-ми напрямках: судо- і авіамодельний спорт, Robbo-battle, чемпіонат з дрифту радіокерованих моделей, змагання з мехатроніки, кібер-турнір та новинка цьогорічного фестивалю – конкурс для моделістів, які використовують папір — Only Paper Models.

 

І, нарешті, open-air лекторій. Чим живе найвідоміший космічний центр у світі? Чи зміниться разом з технологіями геном людини? Як теорія ігор впливає на наше життя? Що таке транспортне моделювання сучасного міста? Про це і багато іншого розповіли вчені і експерти у науково-популярній частині фестивалю. Сучасні технології, урбаністика, космос і дослідження українських вчений – такі основні тематичні блоки лекторію на Interpipe TechFest 2018.

 

Interpipe TechFest проходить 15-16 вересня в Дніпрі в парку розваг «Лавина».

 

Довідка:

 

Interpipe TechFest — найбільший технічний і науково-популярний фестиваль центральної та східної України, головне інженерне шоу країни. Проводиться з 2016 року і включає виставку сучасної інженерії і техніки, лекторій у форматі «просто про складне», змагання з технічних дисциплін та wow-активності. На майданчику фестивалю Interpipe TechFest протягом двох днів представлені технічні досягнення української промисловості, розробки технічних вишів і інженерні стартапи. Відвідувачі мають можливість побачити видовищну хімію і фізику, протестувати нові технології, серед яких роботи, дрони, 3D принтери, інтернет речей, випробувати технічні хобі для дітей і дорослих.

 

Ініціатор фестивалю - українська промислова компанія ІНТЕРПАЙП.

 

Сайт фестивалю — http://techfest.interpipe.biz/ 

Сторінка у Facebook — www.facebook.com/interpipe.techfest 

 

Контакти для ЗМІ:

 

Александр Русанов

Моб.: +380987386620

rusanov.one@gmail.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги