Прес-релізи

Боже бережи квоти: розбираємося, яку музику слухають по цей бік фронту

За даними Національної ради з питань телебачення і радіомовлення минулого року Донецька та Луганська області були в авангарді порушників законодавства у частині обсягу пісень українською мовою. Вперто в переліку треків на радіо з’являлися російські пісні. Штрафи для таких радіостанцій складали тисячі гривень.

“До введеня квот, нажаль, не існувало природнього, або штучного запиту на українські пісні в радіоефірах. Стійкий тренд на російськомовні пісні, європейську та американську музику для різних форматів формував, такий собі мовний андеграунд в музичному середовищі, де ті пісні, які співаються українською сприймалися, як щось із родзинкою, щось не зовсім в форматі. Введеня квот дійсно створило потяг на укранську музику, але той прірва, яка була між потребою радіостанцій та реальним положенням речей в 2015 році призвів до іншої цікавої ситуації - на радіо із більшим бажанням почали потрапляти старі перевірені хіти Океанів, ВВ, Ірини Білик, Авіатора, Грін Грея ніж нові пісні нових артистів. Так відбувалося перші 2 роки квот. І ось нарешті, потроху, на радіостанціях починають з’являтися нові треки та нові українські імена. Можна припустити, що цей процес буде тривати ще років 4-5, допоки ринок не вирівняється у відповідь на потребу”, - розповідає про ситуацію на радіо Денис Блощинський, лідер гурту “Нєспроста” та ідейник фестивалю “З країни в Україну”.

Культурно-мандрівний просвітницький захід цього року проводиться у дев’яти містах Донецької та Луганської областей. В процесі підготовки програми, було проведено дослідження вподобань аудиторії фестивалю і опитано більше 5000 мешканців прифронтових містечок.

Одним із пунктів було “Яких виконавців хотіли б побачити на сцені свого міста?”

Результати здивували не тільки місцевих організаторів, а й центральну київську команду.

Що ж сьогодні слухають на Донбасі? Респонденти називали, звісно, всеукраїнсько відомі гурти, як Океан Ельзи, The Hardkiss,“Тінь сонця”, “KAZKA”.

Проте, інтерес проявляють і до молодих музикантів, як-от “Фіолет”, “The DOOX”, “Rockoko’’, “Кімната Гретхен”.

Цікаво, що мешканці вирішили особисто запросити музикантів на фестиваль до своїх міст та надіслати хенд-мейд листівки. Їх готували у рамках флеш-мобу «1000 журавлів» на День незалежності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги