Прес-релізи

СИМВОЛ ТВОЄЇ СВОБОДИ: У СТОЛИЦІ ВІДКРИЮТЬ ВИСТАВКУ ПРО ДЕРЖАВНИЙ ГЕРБ

Від Русі та Української Народної Республіки, через повстанські криївки, до незалежності - у центрі Києва відкриють виставку про Тризуб до 100-річчя затвердження його Державним гербом.

 

23 серпня, 12:00

Київ, вул. Хрещатик, 22,

(біля будівлі Головпоштамту)

Український інститут національної пам’яті у співпраці з видавництвом «Родовід» підготували фотодокументальну виставку «СИМВОЛ ТВОЄЇ СВОБОДИ. 100 років Державного герба України», яка демонструватиметься на великих банерах біля Головпоштамту столиці.

 

Сторіччя тому, у 1918 році, власницький знак із монет часів князя Володимира Великого взяли за основу для малюнків герба та печатки Української Народної Республіки. «…Се оздоба питоменна, не запозичена, зв’язана з нашою тисячолітньою державною політичною i культурною історією», – писав Михайло Грушевський, коли Тризуб затверджено гербом УНР.

 

Тризуб фактично легітимізував історичний зв’язок модерної України із Руссю – як головної її спадкоємиці. Він став одним із головних атрибутів незалежної Української держави, а також важливим маркером української національної ідентичності.

 

Упродовж усього XX ст. Тризуб надихав митців на створення його художніх інтерпретацій. Виставка присвячена роботам Василя Кричевського, Георгія Нарбута, Павла Ковжуна Роберта Лісовського, Миколи Битинського, Ніла Хасевича, Святослава Гординського, Андрія Гречила, Івана Турецького, Олексія Кохана та ін.

У відкритті виставки візьмуть участь:

 

  • Євген Нищук, Міністр культури України,
  • Аліна Шпак, перший заступник Голови Українського інституту національної пам’яті,
  • Ярослав Файзулін, історик, начальник управління наукового забезпечення політики національної пам’яті Українського інституту національної пам’яті,
  • Богдан Завітій, заступник головного редактора видавництва «Родовід»,
  • Олексій Кохан, графік, спів­автор Малого державного гер­ба України (1992).

 

Організатори: Український інститут національної пам’яті, видавництво «Родовід».

 

Інформаційні партнери: УНІА “УКРІНФОРМ”, Радіо Свобода, Громадське радіо, UA: радіо Культура, UA: Суспільне мовлення, 5 канал, Еспресо, Історична правда, Gazeta.ua, Тиждень, Україна молода.

Прес-служба Українського інституту національної пам’яті

+380 44 290 80 17

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги