Прес-релізи

Експерти засуджують заборони електронних сигарет в США

Деякі країни продовжують вести політичну дискусію на тему електронних сигарет. І одним з актуальних питань залишається ширяння серед школярів і підлітків. Діти часто хочуть спробувати те, про що не знають і що має приємний смак. А вейпінг - це і модно, і смачно.

 

В Україні електронна сигарета не має будь-яких спеціальних правил продажу або вживання. Вчені досі не визначилися про шкоду електронних сигарет, але те, що електронні сигарети не виділяють такої кількості канцерогенів і смол як звичайна тютюнова сигарета, вже вивчено. Крім того, вейпінг максимально схожий на звичайний процес куріння, а тому кинути курити з вейпом легше.

Питання про те, «користуються» чи такими «пробілами» закону школярі та підлітки в Україні, залишається актуальним. Адже хоча продавці вейпшопів ввели негласне правило не продавати продукцію підліткам, недобросовісні продавці все ж зустрічаються.

Подивимося, як підійшли до вирішення цього питання в США. Нещодавно два сенатора США від демократичної партії надіслали листи директорам школи штату Іллінойс, з проханням надати інформацію про використання студентами електронних сигарет.

 

За останні кілька років спостерігається тривожне збільшення використання електронних сигарет серед учнів середніх шкіл в США.

 

 

Уряд висловлює невдоволення тим, що вейп-індустрія використовує агресивний маркетинг, розміщуючи в своїй рекламі мультяшних персонажів і смачну їжу, яку побляють дітей (торти, морозиво, печиво, шоколад, солодкі напої та ін.). Така реклама досить сильно впливає на дітей і викликає бажання спробувати електронну сигарету.

 

 

Щоб допомогти боротися з таким маркетингом Управлінню з контролю за продуктами і ліками США (FDA), Департаменту охорони здоров'я та соціальних послуг (HHS) було запропоновано прибрати з ринку смаки, які привертають увагу дітей.

 

 

Але експерти відзначають, що листи сенаторів Дурбина і Дакворт - це всього лише остання спроба масового скоординованого нападу на вейп-індустрію, що почався на початку 2018 року.

Сенатори-демократи досить довго використовували кожну новину про негативні результати вейп-досліджень для роздмухування проблеми.

 

Сенатор Коннектикуту, Річард Блюменталь, також провів прес-конференцію, на якій зажадав прибрати з ринку всю ароматизовану рідину.

На противагу політологи і експерти відзначають, що така агресивна боротьба проти такої модної течії як вейпінг, є всього лише боротьбою за електрорат і авторитет серед великих тютюнових компаній, які всіма шляхами намагаються втримати ринок. На жаль, на відміну від великих компаній, у груп вейперів і представників вейп-бізнесу немає такої кількості грошей і інших ресурсів, щоб відправляти петиції невдоволення в сенат і боротися за свого роду свободу. Проте, індустрія продовжує розвиватися, залучаючи на свою сторони нових вейперів, які почали парити з тих чи інших причин (хтось дійсно зміг кинути палити, хтось - заради інтересу спробувати щось нове або навіть замінити кальян). У всякому разі, в 2018 році вейпінг - найбільш ефективний спосіб кинути курити і використання електронної сигарети не завдає стільки шкоди, скільки навіть одна викурена сигарета.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги