Прес-релізи

5 фактів з історії Маріуполя

Маріуполь — місто на березі Азовського моря, що вважається столицею Приазов'я.

Про цікаві факти з його минулого, а також про те, де зняти квартиру в Маріуполі подобово, щоб перейнятися атмосферою міста, розповідають експерти центру онлайн-бронювання житла «Добово».

Маріуполь — великий промисловий центр на сході України, розташований у гирлі річок Кальміус і Кальчик. У Х столітті тут стояла оборонна фортеця Домаха, пізніше була розташована Кальміуська паланка (одне з військових укріплень запорізьких козаків). До Маріуполя з Криму переселилися греки, тікаючи від утиску турків, а наприкінці ХІХ — початку ХХ століття завдяки розвитку промисловості в місті з'явилися консульські установи 7 європейських держав: Греції, Італії, Австро-Угорщини, Туреччини, Бельгії, Німеччини та Великобританії.

Туристам, які в перший раз відправляються до Маріуполя, експерти рекомендують вибирати для оренди квартири подобово в Маріуполі в старій частині міста, де збереглися будівлі XIX — першої половини ХХ століть (вулиці Торгова, Грецька, Італійська, Георгіївська та інші).

Які ще факти з історії міста будуть цікаві туристам, розповідають експерти «Добово».

Маріуполь — перше «справжнє» місто Донецької області

Маріуполь — перший населений пункт Донецької області, якому офіційно було надано статус міста. Це сталося 13 жовтня 1779 року, коли Катерина II завізувала рескрипт князя Потьомкіна про створення міста в гирлі Кальміусу і Кальчика, після чого дозволила православним грекам заселити ці землі. Переселення очолив митрополит Ігнатій. Тепер це місцевошанований святий, якому в місті перед грецьким консульством встановлено пам'ятник.

Маріупольський драматичний театр — найстаріший в області

Професійна театральна трупа в Маріуполі з'явилася в кінці 70-х років ХIХ століття. Один з перших театрів на сході України мав назву «Концертний зал». На його сцені в кінці ХІХ століття виступали з гастролями український актор, режисер Марко Кропивницький і драматург І. Карпенко-Карий. У цьому році Маріупольський драматичний театр святкує 140-річчя.

У Маріуполі з'явився перший в Донецькій області краєзнавчий музей

Перший музей краєзнавства в Донецькій області був заснований взимку 1920 року. В основу експозиції лягли фонди історико-церковно-археологічного музею, створеного в 1893 році при чоловічій гімназії.

Візит Гітлера

Сталося це в 1941 році, коли місто окупували німці. Через загострення на Східному фронті фюрер прибув до Маріуполя, провів на аеродромі нараду з високопоставленими військовими, переночував на «Білій дачі» (колишній купецький будинок на березі моря, нині зруйнований), а наступного дня відбув до Запоріжжя.

У Маріуполі служила Надія Дурова

У 1808 році відома кавалерист-дівиця Надія Дурова вже в званні Георгіївського кавалера отримала розподіл в Маріупольський гусарський полк. Так Маріуполь став першим містом Російської імперії, в гарнізоні якого служила жінка-офіцер. Денис Давидов писав Олександру Пушкіну, що знав корнета Александрова (під таким ім'ям була відома Дурова) по Охтирському полку, який стримував натиск наполеонівської армії в перші дні навали.

Маріуполь — сонячне приморське місто. Відпочивайте на море і знайомтеся з місцевими пам'ятками. Бажаємо цікавої подорожі!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги