Прес-релізи

3 липня о 19:00 у Великому залі Національної музичної академії імені П.І. Чайковського відбулась прем`єра вистави за п’єсами підлітків соціально-культурного проекту Class Act: Схід-Захід – 2018.

Учасники зі Сходу та Заходу України (Авдіївка/Чоп) із 23 по 28 червня писали у Києві п`єси, котрі, в наступні п’ять діб були втілені на сцені провідними режисерами та акторами країни.

Однією з головних задач є налагодження діалогу між жителями Західної та Східної України. Тож, майже усі п’єси були написані підлітками з Авдіївки та Чопу у співавторстві. Учасники проекту самі обирають, на яку тему та на якій мові писати. Формат проекту націлений на максимальне збереження первинного задуму дітей у процесі створення вистави. Юні драматурги відчувають, що їх думка та точка зору справді важлива для дорослих. Крім того, ми прагнемо зацікавити дітей театром, залучити до нього та зламати їх стереотип, що театр – це нецікаво і застаріло. Засобами театру ми хочемо допомогти дітям зі Сходу, що стали свідками бойових дій, пережити отримані травми.

Заняття із підлітками проводила засновниця проекту Class Act Нікола Маккартні (Nicola McCartney), драматург та професорка Школи літератури, мов та культур Единбурзького університету (School of Literatures, Languages and Cultures at the University of Edinburgh). Методика проекту постає в тому, щоб у короткий термін пояснити підліткам, що таке п’єса, драма  та за якими законами вона складається. У наступні дні учасники під кураторством драматургів Ольги Мацюпи (Люблін-Львів), Павла Ар'є (Львів), Марини Смілянець (Київ), Джека Кловера (Оксфорд).

Із готовими текстами працювала професійна команда режисерів, художників та акторів. Головним режисером проекту вже вдруге є Максим Голенко («Королева краси» у театрі «Золоті ворота», «Кицюня» та «Віталік» у Дикому театрі). У виставі взяли участь такі зірки театру та кіно, як Римма Зюбіна, Олексій Вертинський, Наталія Васько, В’ячеслав Довженко, Анна Кузіна, Роман Ясіновський, Тетяна Міхіна, Віктор Жданов, Катерина Вишнева,Костянтин Темляк, Лілія Цвелікова, Олексій Доричевський, Аліна Скорик. До Class Act: Схід-Захід-2018 долучився і відомий телеведучий Майкл Щур.

У фіналі вистави всі присутні на сцені підняли таблички із написом #freesentsov. Адже учасники проекту підтримують драматурга та режисера Олега Сенцова, який незаконно засуджений до 20 років ув’язнення у Росії. 14 травня Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування із вимогою звільнити всіх українських політв’язнів.

Наталка Ворожбит, куратор проекту Class Act: Схід-Захід:

«Тексти підлітків такі як і вони самі – колючі, нерівні, бурхливі, іноді наївні і недодумані, іноді провокативні і прямолінійні, але завжди дуже чесні і про важливе. І режисери з акторами так сама чесно працювали над ними: без снобізму дорослої людини. І ця чесна взаємодія є кульмінацією усього процесу. Вражає глядач – по-дорослому уважний і делікатний, але по-дитячому щирий і емоційно підключений. В кінці зал так розкачався, що було відчуття як на крутому рок-концерті. Хто ці люди?)»

П’єси, представлені у виставі:

«Обмен жизнями»

Автор: Анастасія Караченцева, 15 років (Авдіївка)

Режисер: Влада Бєлозоренко

Актори: Римма Зюбіна, Анна Кузіна, Катерина Вишнева (театр «Золоті ворота»), Віталій Ажнов, Юлія Гапчук (театр «Золоті ворота»), Анатолій Маремпольський, Наталія Васько (Молодий театр), Роб Фельдман

«Ультрас»

Автори:

Катерина Балаєвич, 14 років (Авдіївка)

Єлізар’єв Валентин, 15 років (Чоп)

Кузяшин Владислав, 16 років (Чоп)

Режисер: Ігор Білиць

Актори: Аліна Скорик, Костянтин Темляк (Театр на Подолі), Володимир Міненко, В’ячеслав Довженко (Театр на Подолі), Роб Фельдман

«Сміливий вчинок?»

Автори:

Аліна Шеховцова, 16 років (Авдіївка)

Валерій Тромпак, 16 років (Чоп)

Режисер: Андрій Май

Актори: Аліна Скорик, Костянтин Темляк (Театр на Подолі), Юлія Гапчук (театр «Золоті ворота»), Олексій Доричевський (Дикий театр), Роб Фельдман

«Як здихатись дядька»

Автори:

Анастасія Зикова, 14 років (Авдіївка)

Валентин Кравчак, 15 років (Чоп)

Режисер: Дмитро Захоженко

Актори: Майкл Щур, Олексій Вертинський (Молодий театр), Віталій Ажнов, Лілія Цвелікова (театр «Золоті ворота»)

«Убить слона»

Автор: Данило Чуйков, 15 років (Авдіївка)

Режисер: Максим Голенко

Актори: Роман Ясіновський, Римма Зюбіна, Майкл Щур, Олексій Доричевський (Дикий театр), Анна Кузіна, Олег Примогенов (Дикий театр), Андрій Кронглевський (Дикий театр)

«Закохана в потойбіччя»

Автори:

Діана Бабуніч,14 років (Чоп)

Михайло Далибіга, 16 років (Авдіївка)

Режисер: Олександра Бадаламенті

Актори: Віталій Ажнов, Лілія Цвелікова, Тетяна Міхіна (Театр ім. Івана Франка), Роман Ясіновський

«Ціна мрії»

Автори:

Дарина Ряшко,14 років (Чоп)

Анастасія Куцова, 15 років (Авдіївка)

Каріна Яблонська, 14 років (Чоп)

Режисер: Алік Сардарян

Актори: Анна Кузіна, Олексій Вертинський (Молодий театр), Аліна Скорик, Анатолій Маремпольський, Володимир Міненко, Катерина Вайвала (Театр на Подолі), Катерина Шенфельд (Театр на Подолі)

«З любов’ю, привид»

Автор: Анна Гусак, 15 років (Чоп)

Режисер: Дмитро Захоженко

Актори: Римма Зюбіна, Віктор Жданов (театр драми та комедії на лівому березі Дніпра), Костянтин Темляк (Театр на Подолі),  Володимир Міненко

«Кольє»

Автори:

Катерина Шарко, 15 років (Авдіївка)

Назар Чолавін, 15 років (Чоп)

Ігор Караченцев, 14 років (Авдіївка)

Режисер: Олександра Бадаламенті

Актори: Роман Ясіновський, В'ячеслав Довженко (Театр на Подолі), Лілія Цвелікова (театр «Золоті ворота»), Віталій Ажнов, Віктор Жданов (театр драми та комедії на лівому березі Дніпра)

«Авдіївський Ромео»

Автори:

Філіп Казлаускас, 15 років (Авдіївка)

Ковальчук Євгенія, 15 років (Чоп)

Режисер: Павло Ар`є

Актори: Майкл Щур, Віталіна Біблів (театр «Золоті ворота»), Анатолій Маремпольський, Руслан Кірш, Анна Кірш

Проект здійснюється за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Проект реалізується за підтримки програми Culture Bridges. Вона фінансується Європейським Союзом, підтримує розвиток професіоналів в українському культурному та креативному секторах та сприяє їхній співпраці з організаціями та окремими особами в ЄС.

Програма Culture Bridges здійснюється Британською Радою в Україні у партнерстві з EUNIC — Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу

Інформаційна та технічна підтримка – Телеканал СТБ.

Відео заняття із драматургами https://youtu.be/C8YItwzirs8

Фото з вистави https://www.dropbox.com/sh/5gg5963gusml2tl/AACtGQPEYKJU5m16sCzw7cUga?dl=0  фотограф Артем Галкін

https://fex.net/939754625279?tab=image  Фотограф Олексій Товпига

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги