Прес-релізи

3 липня о 19:00 у Великому залі Національної музичної академії імені П.І. Чайковського (вул. Архітектора Городецького 1-3/11) відбудеться прем`єра вистави за творами підлітків соціально-культурного проекту Class Act: Схід-Захід – 2018.

Учасники зі Сходу та Заходу України (Авдіївка/Чоп) протягом п’яти днів у Києві пишуть п`єси, котрі, в наступні п’ять діб, втілюються на сцені провідними режисерами та акторами країни.

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації https://goo.gl/forms/l4NgiWT3zWrrlEet2

2 липня о 12:00 у Великому залі Національної музичної академії імені П.І. Чайковського (вул. Архiтектора Городецького 1-3/11) відбудеться прес-показ вистави за участі зірок театру і кіно Римми Зюбіної, Анни Кузіної, Романа Ясіновського, Катерини Вишневої тощо та телеведучого Майкла Щура.

 

Проект Class Act: Схід – Захід в Україні реалізується вже втретє. Задля участі у ньому до Києва приїхали 20 підлітків зі Сходу та Заходу України. У пошуках героїв, цієї весни, команда проекту провела тиждень у школі №4 прифронтового м. Авдіївка, що розташоване поблизу зруйнованого Донецького аеропорту, а також у школі №1 м. Чоп, що знаходиться на кордоні зі Словаччиною та Угорщиною. Діти отримали завдання написати твори, за якими і були відібрані учасники.

Формат Class Act був розроблений у Великій Британії у 1997 році, в одному з найбільших театрів Шотландії «Треверс» (Traverse). Задля спільної роботи над проектом до Києва з Единбургу приїхала засновниця Class Act Нікола МакКартні (Nicola McCartney), драматург та професорка Школи літератури, мов та культур Единбурзького університету (School of Literatures, Languages and Cultures at the University of Edinburgh).

Кураторкою проекту Class Act: Схід – Захід є український драматург та сценаристка Наталя Ворожбит ( «Кіборги» та «Дике поле» за романом С. Жадана «Ворошиловград»). Її п`єси знайшли втілення не лише в Україні, а й у Великій Британії, Німеччині, Литві тощо.

«Написання п’єс, проговорювання важливих тем має творчий і терапевтичний ефект, підвищує самооцінку підлітка. Це спосіб відкрити один одному Схід і Захід України, зруйнувати стереотипи, які поселені в наших головах телебаченням, вихованням і т. п. Це популярізація соціальних проектів. Ми бачимо, як добре працює цей формат, і хочемо, щоб його підхопили інші творчі люди по всій Україні. Клас Акт може бути різним:  в межах однієї школи і одного міста, в поєднанні різних міст і шкіл, це однаково важливо завжди. Ми закликаємо колег робити Клас Акт, а ми поділимося інструментами і досвідом», - розповідає про Class Act: Схід-Захід Наталя Ворожбит.

Також у соціальному проекті беруть участь драматурги Ольга Мацюпа (Люблін-Львів), Павло Ар'є (Львів), Марина Смілянець (Київ), Джек Кловер (Оксфорд).

Основною метою проекту є налагодження діалогу між жителями Західної та Східної України. Підлітки з прифронтового міста на Донеччині та прикордонного Чопу відчують, що їх думка та точка зору справді важлива для дорослих. Крім того, ми прагнемо зацікавити дітей театром, залучити до нього та зламати їх стереотип, що театр – це нецікаво і застаріло. Засобами театру ми хочемо допомогти дітям зі Сходу, що стали свідками бойових дій, пережити отримані травми.

Професійна команда режисерів, художників та акторів працюють над виставою за текстами дітей. Головним режисером проекту вже вдруге є Максим Голенко («Королева краси» у театрі «Золоті ворота», «Кицюня» та «Віталік» у Дикому театрі). У виставі візьмуть участь такі зірки театру та кіно, як Римма Зюбіна, Олексій Вертинський, В’ячеслав Довженко, Анна Кузіна, Роман Ясіновський, Тетяна Міхіна. До Class Act: Схід-Захід-2018 долучиться і відомий телеведучий Майкл Щур.

Римма Зюбіна бере участь у проекті Class Act: Схід-Захід від самого початку у 2016-му. Актриса зізнається, що цей рік є для неї особливим:

«Я народилася в Ужгороді, прекрасно знаю Закарпаття і його особливості. Коли дізналась, що цього року Захід представлятиме саме ця область, то порадила кураторці проекту Наталці Ворожбит обрати дітей з угорської чи румунської школи. Якщо взяти українські території з компактним проживанням угорців – Виноградівський, Берегівський райони – нам там працювати і працювати. Там люди живуть своїми територіальними громадами. Майже не розмовляють ні російською, ні українською. Вони відокремлені від суспільно-політичного життя України. Те саме і з румунами Закарпаття. І ми маємо там таку бомбу уповільненої дії, як в Криму і на Донбасі. Цього року до участі у проекті обрали дітей з прикордонного Чопу. А вони, окрім проблем, які я озвучила, ще гарно знайомі з темами контрабанди і заробітчанства. Class Act: Схід-Захід - це справа моєї совісті, мого серця».

«Для мене Class Act: Схід-Захід – це один з найкращих соціальних проектів, який допомагає дітям тепер і зараз. Тут здійснюються їх мрії. Дитина нарешті може бути собою, не зважаючи на думку будь-якої суспільної групи. Просто бути собою – це напрочуд важливо», - коментує актор Роман Ясіновський, котрий вже втретє є учасником проекту.

«Такі проекти, як Class Act: Схід-Захід - це надія на те, що люди будуть говорити один з одним, адже у всіх нас спільне бажання - бути почутими, аби нас зрозуміли, прийняли і полюбили» - зазначає відома акторка Анна Кузіна.

Музику до вистави створить дует кінокомпозиторів Антона Дегтярьова та Володимира Бабушкіна Ptakh_Jung.

Прем’єра вистави відбудеться 3 липня о 19.00 у Великій залі Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського (вул. Архiтектора Городецького 1-3/11).

ВХІД ВІЛЬНИЙ ЗА УМОВИ ПОПЕРЕДНЬОЇ РЕЄСТРАЦІЇ https://goo.gl/forms/l4NgiWT3zWrrlEet2

 

Проект здійснюється за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Проект реалізується за підтримки програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні у партнерстві з EUNIC — Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.

Інформаційна та технічна підтримка – Телеканал СТБ.

Тизер проекту https://youtu.be/zAh0Ob6rWQw

Посилання на закачування https://wetransfer.com/downloads/013a3f23617f5a9368691e99c0a37d3820180626233802/60069e

Фотоархів проекту https://drive.google.com/open?id=15niTkJtRG58jIf3jpWHyyLLjtz79xkE8

Фото підлітків із відомими акторами, що братимуть участь у виставі за текстами дітей (автор фото Олексій Товпига) https://drive.google.com/open?id=1JzdjZTBNEY0E1gTg-HPn27qZb7c2NBXm

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги