Прес-релізи

Особливості та принцип роботи пластинчастого теплообмінника

Багато жителів міста, використовуючи гарячу воду та обігріваючи квартиру за допомогою центрального опалення, не замислюються про те, звідки це все береться.

Виникнення таких благ стало реальним завдяки залученню спеціальних теплообмінників. Вони бувають пластинчасті і кожухотрубні. Вони досить ефективні в роботі і застосовуються для певних цілей.

 

Кожухотрубні установки стали популярними і затребуваними в різних сферах діяльності. Це можна пояснити надійністю конструкції, а також значним набором варіантів використання при різних умовах експлуатації. Однак такої моделі теплообмінника поступово «наступає на п'яти» інший вид - пластинчастий. З чим це пов'язано? Давайте розберемося в даній статті.

 

Основні особливості

 

Пластинчастий теплообмінник - це агрегат, який здійснює обмін теплом в конкретному приміщенні. Він здатний одержувати підживлення від таких джерел:

 • різних рідин;
 • газових середовищ;
 • водяної пари.

 

Принцип роботи переважно заснований на елементарної передачі тепла через металеві елементи. При цьому параметри установки досить невеликі, що дозволяє використовувати прилади в різних сферах.

 

Ціна пластинчастого теплообмінника в Києві невисока. В інтернет-магазині Termoprom продукція відрізняється якістю і гарною функціональністю. При виникненні питань досвідчені консультанти допоможуть зробити правильний вибір, враховуючи особливості експлуатації агрегату.

 

Комплектація пристрою

 

Пластинчасті теплообмінники досить прості. Вони не мають складну будову, але, як то кажуть, все геніальне - просто.

 

Пристрої складаються з таких елементів:

 • передній нерухомою плити з патрубками;
 • двох напрямних шланг, розташованих вгорі і внизу;
 • задньої рухомий плити, яка приходить в дію завдяки спеціальному ролику;
 • численних пластин, службовців теплопровідником;
 • ущільнюючих прокладок, які виконують роль разграничители.

 

У деяких моделях патрубки розміщуються не тільки спереду, але і ззаду. Все залежить від призначення і методу підключення до системи. Під час складання використовуються різні витратні матеріали: болти, втулки та ін.

 

Конструктивні особливості

 

Пластинчастий теплообмінник містить безліч платівок, зроблених з гофрованого металу. Наприклад, деталі можуть проводитися з нержавійки або іншого матеріалу. Вибір залежить від призначення і потреб. Випущені пластинки з'єднуються в конструкцію, після чого кріпляться до спеціальній рамі.

 

Велика турбулентність теплоносіїв підвищує коефіцієнт передачі тепла. Між металевими пластинами кріпляться прокладки, що виступають герметичним матеріалом. Холодна і гаряча середовища проходять з протилежних сторін. При цьому відбуваються обмін і прогрів компонентів.

 

У чому ще значимість прокладки? Вона потрібна для безперебійного проходження теплоносія по трубах. Даний принцип дозволяє вдало перемішувати середовища і робити роботу більш ефективною.

 

Основні різновиди

 

Вибираючи пластинчастий теплообмінник, слід звертати особливу увагу на його різновиди. Існує три основних типи. До них відносяться:

 1. Одноходовий агрегат. Він підігріває рідина, при цьому переміщення відбувається в одному напрямку. Також даний агрегат має протитечія.
 2. Багатоходову пристрій. Використовується виключно при малій різниці в температурі. При цьому переміщення рідин здійснюється в декількох напрямках - прямому і зворотному.
 3. Багатоконтурний прилад. Має кілька незалежних контурів. Вони розміщуються з одного боку пристрою. Дана модель є найкращою, якщо потрібно регулярно виконувати регулювання потужності продуктивності тепла.

 

Кожна модель може мати від 5 до 50 пластин. Кількість переважно залежить від потужності самого теплообмінника. Дані агрегати здатні доповнюватися пластинами, які кріпляться на рамі. Це дає можливість змінювати показники потужності пристрою.

 

Встановлено, що якісний прилад здатний витримувати температурні коливання в межах від -25 до +200 ° C. Це дозволяє експлуатувати агрегат в різних умовах. Наприклад, в:

 • системах опалення;
 • басейнах;
 • машинобудуванні;
 • металургії;
 • холодильних установках тощо.

Таку популярність теплообмінник придбав завдяки відмінній якості роботи, а також суттєвого експлуатаційного ресурсу. Однак при покупці враховуйте склад матеріалу, функціональні особливості і розмір. Це дозволить підібрати найбільш підходящу модель.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.