Прес-релізи

Документальний фільм «МІФ» знову в кінотеатрах!

З 28 червня по 1 липня заплановано повторний прокат фільму “МІФ” до річниці загибелі героя стрічки Василя Сліпака та пам'яті режисера Леоніда Кантера, що 4 червня пішов із життя. Прокат буде в містах: Київ, Львів, Одеса, Харків, Суми, Житомир, Кам’янець-Подільський, Ладижин.

“МІФ” – не звичайний документальний фільм. Це унікальне явище в українській документалістиці, яке захоплює глядача і не лишає можливості видихнути і відвести погляд від екрану. 

Робота над фільмом тривала понад рік і була нелегкою, адже довелося працювати з сотнями годин архівних матеріалів, кадрами загибелі добровольців на фронті та дуже емоційними інтерв’ю близьких Василя Сліпака після його загибелі.

Стрічка мала успішний широкий прокат у 50 кінотеатрах України в лютому 2018 року. З тих пір її побачили в США, Канаді, Франції, Німеччині, Італії, Польщі, Чехії та ШвейцаріЇ.

 

Фільм розповідає історію життя Василя Сліпака – оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом.

Автори поєднують у фільмі два жанри: кіно та концерт. Використано безліч архівних відео, які показують героя у повсякденні та на сцені. Також переплітаються дві сюжетні лінії, які подібні настільки, що забуваєш, де вигадка а де реальність. Одна – це оповідання Джанні Родарі «Джельсоміно в країні брехунів» про хлопчика, що мав унікальний голос та боровся ним із негідниками; а друга – історія про Василя, який поклав свій голос і життя у боротьбі за свою країну, оскільки не міг мовчати.

“Ми можемо створювати міфи, якщо це правда, але ми не можемо казати, що подолали всю корупцію в країні, адже знаємо, що відбувається насправді.

Коли людина дивиться кіно, вона передовсім отримує не інформацію, а емоцію. Вона дуже сильно проживає щось у собі. Я думаю, що такі пам'ятники дуже потрібні.
Якщо казати, що герої не вмирають, а ми це кажемо нині дуже часто, то не вмирають вони тоді, коли ми про них пам'ятаємо. Я думаю, що саме завдяки цій стрічці Василь житиме вічно.” – сказав Леонід Кантер в одному з інтерв’ю hromadske.ua

Режисерський дует Леоніда Кантера та Івана Яснія  відомий повнтометражним фільмом «Добровольці Божої Чоти», який було показано у 25 країнах світу на всіх континентах.

Анімацію до фільму створив український карикатурист Юрій Журавель.
Музику для фільму «МІФ» створили та надали одні з кращих композиторів сучасності. Серед них Євген Гальперін, який співпрацював із Люком Бессоном та Баррі Сонненфельдом і був близьким другом Василя; Роман Григорів та Ілля Разумейко (формація NOVA OPERA) та Едуард “Діля” Приступа.

Трейлер фільму:

https://youtu.be/BwJfOmrMxN0

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги