Прес-релізи

1 липня, Софійська площа, 21:00 Міжнародний проект «Шляхи дружби. Равенна–Київ» Міст братерства через мистецтво та культуру

диригент – Ріккардо МУТІ (Італія) читець – Джон МАЛКОВИЧ (США)

Симфонічний оркестр Національної опери України

Молодіжний оркестр Луїджі Керубіні (Італія)

 

Людмила Монастирська (сопрано) 

Сергій Магера (бас) 

 

 Великий зведений хор

хормейстер – Богдан Пліш

 

Ідея найсміливішого та резонансного міжнародного проекту «Шляхи дружби» (Le Vie dell’Amicizia / The Roads of Friendship) належить одному з найвидатніших диригентів сучасності Маестро Ріккардо Муті (Riccardo Muti, Італія). Серед великої кількості посад легендарного Маестро – художній керівник і головний диригент театру «Ла Скала» (близько 20 років), Зальцбурзького фестивалю, провідних світових оркестрів – Чиказького та Філадельфійського симфонічних оркестрів, Філармонічного оркестру в Лондоні, довічний почесний диригент Римської опери тощо.

Проект «Шляхи дружби» увійшов в історію як приклад високого гуманізму, що долає конфронтацію і тупикові політичні рішення, несе високу миротворчу місію, вшановує пам’ять жертв найтрагічніших подій сучасності.

Ріккардо Муті: «Ця ідея зародилася більш ніж двадцять років тому в Сараєво. Ми всі були приголомшені трагедією, яка там відбувалася. Ми хотіли щось передати від Равенни на знак братерства і усвідомили, що найкращий засіб – це музика: разом з понад сотнею музикантів ми перелетіли Адріатичне море на борту військових літаків, аби виступити в місті, яке досі продовжували бомбардувати. Це був початок подорожі, яка протягом наступних років приводила нас у неймовірні місця і яка дала нам змогу виступати з митцями різних культур і віросповідань. Це – щорічне паломництво, яке нагадує нам, що музика – це універсальна мова, яка нас всіх об’єднує».

Посол культури у світі Ріккардо Муті від самого початку проекту диригував італійськими оркестрами та хорами, які щоразу виступали разом з музикантами тих міст, до яких подорожували: Бейрут, Єрусалим, Єреван та Стамбул, Нью-Йорк, Каїр, Дамаск, Найробі, Токіо, Тегеран…

Цього ж разу в Україні, на Софійській площі, де височить величний Софійський собор, італійських та українських митців просто неба об’єднають на одній сцені безсмертна музика Джузеппе Верді (від Stabat Mater до Te Deum і до «Набукко»), а також симфонічна поема «Портрет Лінкольна» Аарона Копленда, яку прикрасить Джон Малкович своїм блискучим виконанням у ролі читця-декламатора. Цей твір був написаний Коплендом у розпал Другої світової війни та присвячений національному герою американського народу Аврааму Лінкольну. Зазвичай у ролі читця-декламатора уривків з текстів Президента Лінкольна виступали відомі актори або громадські діячі: Маргарет Тетчер, Білл Клінтон, Барак Обама, Ніл Армстронг, Кетрін Хепберн, Пол Ньюман, Генрі Фонда та ін.

Джон Малкович – всесвітньо відомий актор театру і кіно, кінорежисер, продюсер, двократний номінант на премію «Оскар», який прославився неперевершеною грою у таких знаменитих фільмах, як «Місця в серці», «Імперія Сонця», «Небезпечні зв’язки», «Під покровом небес», «Про мишей і людей», «На лінії вогню», «Мері Райлі», «Повітряна в’язниця», «Бути Джоном Малковичем», «Підміна», «Чемпіон» тощо.

Україну представлятиме, зокрема, одна з найкращих сучасних оперних співачок Людмила Монастирська (сопрано), солістка Національної опери України та запрошена солістка провідних театрів світу – «Ла Скала» (м. Мілан), «Метрополітен-Опера» (м. Нью-Йорк), «Ковент-Гарден» (м. Лондон).

У грандіозному концерті на Софійській площі братимуть участь Молодіжний оркестр Луїджі Керубіні, створений Маестро Ріккардо Муті з найкращих молодих виконавців Італії, а від української сторони – симфонічний оркестр і хор Національної опери України, Камерний хор «Кредо», Ансамбль класичної музики ім. Б. Лятошинського, студенти Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, а також 25 молодих виконавців з м. Маріуполя (артисти Маріупольського муніципального оркестру «Ренесанс» та студенти Маріупольського коледжу мистецтв). Хормейстер Великого зведеного хоруБогдан Пліш. Загалом понад 300 учасників!

Телеверсію цього унікального концерту покажуть провідні телеканали України та Італії – «1+1» і RAI-1 (Перший телеканал Національної телерадіокомпанії Італії РАІ). З метою міжнародного висвітлення події до Києва приїде близько 25 представників провідних іноземних ЗМІ з країн Євросоюзу, Азії та США (зокрема Corriere della Sera, El País, Neue Zürcher Zeitung, La Repubblica, Avvenire, La Stampa, Il Sole 24 Ore, Musical America, RAI, Al Jazeera тощо). Концерт транслюватиме у прямому ефірі також і RAI Radio 3.

Після дивовижних кольорів Софійської площі – золотого, білого, блакитного і зеленого – сучасний інтер’єр Палацу мистецтв Мауро Де Андре: 3 липня цей самий концерт відбудеться в Равенні, і цього разу українські митці приїдуть у гості до італійських колег, щоб виступити у переповненій залі Палацу Де Андре.

Символічним є те, що проект здійснюється у співробітництві з мерією та престижним мистецьким фестивалем Ravenna Festival (www.ravennafestival.org), президентом і арт-директором якого є пані Крістіна Маццавіллані Муті, відомий режисер і дружина Ріккардо  Муті. Адже Равенна – стародавнє місто, яке було столицею Західної Римської імперії у V ст. та завжди вважалося своєрідним містком між цивілізаціями Заходу та Сходу Європи й донині зберігає безцінні ранньовізантійські пам’ятки історії та культури, визнані ЮНЕСКО Всесвітньою спадщиною людства. З Равенною – світовою столицею мозаїчного мистецтва – Київ поєднує благотворний вплив величної візантійської цивілізації, який відкарбувався на віки в наших злотоверхих християнських храмах і славетних мозаїках. Тому свято високої класики за участю визначних митців сьогодення під неперевершеним диригуванням Ріккардо Муті у самому серці української столиці дозволить багатотисячній аудиторії – понад 15 000 глядачів – стати учасниками безпрецедентного дійства в історії незалежної України.

З нагоди 150-річчя Національної опери України 4 липня в Італії відбудеться окремий концерт театру «Tribute to Valentyn Sylvestrov», присвячений творчості та за участі славетного київського композитора Валентина Сильвестрова, солістів, оркестру та хору НОУ.

Ініціатор і координатор проекту «Шляхи дружби. Равенна–Київ» – професор Нікола Франко Баллоні, визначний діяч культури і дипломат, за ініціативою якого в Україні відбулося дуже багато надзвичайних різноманітних мистецьких акцій.

Захід став можливий завдяки співробітництву, з одного боку, Міністерства культури України, Київської міської державної адміністрації, Національної опери України, а з другого боку –Міністерства культури Італії та Равеннського фестивалю. Проект підтримали інші численні інституції України та Італії – Міністерство інформаційної політики України, Міністерство закордонних справ Італії, Обласна адміністрації Регіону Емілія-Романья, Мерія м. Равенна, Маріупольська міська рада, Посольство Італії та Італійський інститут культури в Україні, Національна телерадіокомпанія Італії RAI-1, Телеканал «1+1» тощо.

 

Додаткова інформація –  на сайті Національної опери України www.opera.com.ua

 

Додаткова інформація, фото/відео для анонсів

звертайтеся до PR-агенції «Дель Арте»:

 

Ольга Стельмашевська: тел. 067 238 81 85, ostelm7@gmail.com

Юрій Гулевич: тел. 067 448 05 35, ygulevich@gmail.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги