Прес-релізи

Вибирайте місце для аптеки правильно

Аптечний пункт - це прибутковий бізнес. У великих містах (наприклад, в Києві) число клієнтів однієї такої точки може досягати тисячі і більше осіб в день.

Тому не дивно, що комерційна нерухомість для аптечного бізнесу «розлітається» на ура. Встигнути підібрати по-справжньому «смачне» місце складно, але корпорація «Укрбуд» зможе допомогти в цій справі.

На що важливо звернути увагу

Знайшли відмінне приміщення під аптеку, але вона числиться як житлова нерухомість? Краще не купувати такий об'єкт, так як доведеться повозитися над перекладом його в нежитловий фонд для подальшої реалізації медикаментів. При цьому далеко не всі приміщення підходять для аптечної діяльності. Чому? Все просто:

  • планування не передбачає досить просторого торгового залу;
  • приміщення для зберігання препаратів і розміщення холодильників відсутні;
  • об'єкт за документами апріорі не може бути комерційним.

Тому краще віддати перевагу нерухомості від забудовників, які роблять спеціальну планування для потреб аптеки. Це дозволить не витрачатися на документи для переведення нерухомості з житлової в нежитлову.

Актуальність вибору нерухомості від забудовника

Пам'ятайте, що об'єкт необхідно вибирати з урахуванням людинопотік, передбачуваного товарообігу, відповідності формату бізнесу і т. Д. Але завжди потрібно звертати увагу і на юридичну сторону питання, а саме - стан документації.

Досить багато запропоновані приміщення раніше значилися як квартири. І якщо об'єкт вже протягом тривалого часу служить в якості комерційної нерухомості без перереєстрації, то купувати його не варто через подальших проблем з документацією.

Це одна з причин придбати приміщення під аптеку у забудовників. Спочатку такі об'єкти розраховані на комерційну діяльність, тому при покупці готуються відповідні документи.

вибір приміщення

Успіх аптеки на 50-90% залежить від вибору приміщення. Основні фактори при підборі ґрунтуються на великій прохідності людей і близькості лікарень або поліклінік. А також об'єкт оцінюється з точки зору відповідності всім нормам ліцензування.

Принциповими аспектами є такі моменти:

  • Об'єкт повинен значитися як нежитловий фонд (капітальна споруда, яка не застосовується до МАФів або МАСам).
  • Площа становить не менше 50 кв. м. (в селищах міського типу допускається 40 кв. м.).
  • Бажано, щоб був окремий вхід.

Аптека може перебувати тільки на першому поверсі. Це одне з головних умов. Цокольний поверх і напівпідвал не підходять. Вхід повинен бути доступним кожному, тому зверніть увагу на обов'язкову присутність перил і пандусів.

 

Водопровід і каналізація повинні бути присутніми в приміщенні і бути доступні.

 

Оптимальним варіантом вважається розташування аптеки на фасадній стороні будівлі. Добре, якщо поруч знаходяться базари, вокзали, ТЦ або продуктові магазини. Але теоретично, зробити аптечний бізнес успішним можна практично в будь-якому місці. Адже саме ліки займають важливий сегмент ринку, вони завжди затребувані і розкуповуються.

Вулиці з високим трафіком

Потік людей грає важливу роль при виборі місця для аптечного пункту. Однак існує багато додаткових чинників, за якими визначають актуальність вулиці для ведення бізнесу. Вони можуть бути наступними:

  • Відсутність поруч інших аптек. Але якщо можете запропонувати більш привабливі ціни, то наявність конкурентів зіграє на руку. Порівнюючи вартість препаратів, клієнти охочіше йтимуть до вас.
  • Наявність зупинок, метро або автобусних станцій. Особливо «рибним» місцем вважається аптека, що знаходиться у ЖД вокзалу.
  • Установка пандуса, перил і зручних сходинок створить додаткову перевагу перед конкурентами.

І пам'ятайте, що трафік - це найбільш важливий фактор, який потрібно вміти правильно оцінити, щоб знайти найкраще приміщення під розміщення аптеки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги