Прес-релізи

3G + 1: що зміниться?

Надшвидкий мобільний інтернет — це не міф. Смартфони з підтримкою 4G (LTE) дозволяють миттєво завантажувати аудіо та відео, стрім на високій швидкості, відправляти ще більше даних друзям. Окрім того, 4G максимально оптимізований під мобільність: якість покриття не змінюється, навіть коли ви їдете в транспорті або займаєтеся спортом.

Що ж зміниться при переході на зв'язок четвертого покоління? Окрім стабільного з'єднання та високої швидкості, гаджетомани, що звикли до 3G, отримають інші приємні бонуси: більш високу ємність мережі та нове покоління SIM-карт. Також мобільний 4G-інтернет вразить низьким пінгом — зменшеним часом відгуку, який вимірюється в мілісекундах. Детальніше — далі.

 

 

Швидкість

 

На відміну від 3G, 4G повністю відповідає запитам сучасної людини. Четверте покоління мобільного зв'язку дозволяє обмінюватися даними зі швидкістю до 700 Мбіт/с (в мережі мобільного оператора «Київстар»), тоді як 3G розрахований максимум на 42,2 Мбіт/с. Це означає, що відео та додатки можуть завантажуватися в 16 разів скоріше. Швидкість стрімінга також збільшується.

 

Ємність мережі

 

Ті, хто користується 3G, напевно, не раз спостерігали проблеми з мережею, перебуваючи на концертах і стадіонах. У місцях масового скупчення людей може знижуватися швидкість скачування фото та відео, є проблеми з відправкою повідомлень, обриваються телефонні розмови. 4G (LTE) легко впорається з подібними навантаженнями. Одночасно користуватися мережею четвертого покоління без просідання швидкості та погіршення якості сигналу можуть в 10 разів більше людей, що знаходяться недалеко один від одного.

 

SIM-карта

 

Нове покоління SIM-карт, що підтримують 4G (LTE), отримало назву USIM. Такі сімки відрізняються від звичайних підвищеною ємністю та безпекою. Якщо SIM дозволяє зберегти до 160 контактів, USIM розрахована на 500. Окрім того, остання оснащена поліпшеним захистом від копіювання. USIM-карти підтримують також мобільний зв'язок третього покоління: перебуваючи поза зоною покриття 4G, ви можете використовувати дешевий 3G-інтернет.

 

Пінг

 

Чим менше час відгуку — пінг, — тим швидше завантажується сторінка сайту. Цей параметр особливо важливий для геймерів, оскільки від швидкості реакції залежить результат гри. Середнє значення пінгу для 3G варіюється в діапазоні 20–40 мс, для 4G — 8–16 мс. Із таким часом відгуку грати на смартфоні не менш зручно, ніж на стаціонарному комп'ютері з дротовим FTTB-інтернетом.

 

Оснащення

 

Щоб користуватися мобільним зв'язком четвертого покоління, потрібен смартфон або планшет із підтримкою 4G (LTE). При виборі девайса звертайте увагу на наявність в описі позначення UMTS/WCDMA або LTE/4G. Враховуйте також діапазон частот — 2600 або 1800 МГц. Перший варіант може працювати як з 3G, так і з 4G, тоді як другий — виключно з 3G.

 

Також придивіться до параметра LTE Cat, яким позначається максимально припустима швидкість передачі даних на смартфоні. Наприклад, Huawei Y6 (LTE Cat 4) може завантажувати файли зі швидкістю 150 Мбіт/с, при цьому швидкість вивантаження складе 50 Мбіт/с. LG V30 (LTE Cat 16) демонструє більш високі показники: швидкість завантаження файлів може досягати 1024 Мбіт/с, вивантаження — 150 Мбіт/с. У різних регіонах характеристики однієї моделі можуть незначно відрізнятися. Як правило, ця інформація надається в інструкції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги