Прес-релізи

Blockchain у корпоративному світі: кращі ефективність та прозорість

Результати використання технології розподіленої бази даних для відстеження життєвого циклу продуктів і послуг є вражаючими. Підприємства вже підвищують ефективність, безпеку та прозорість своїх брендів, інтегруючи технології Blockchain у свої існуючі виробничі та транспортні процеси.

Результати використання технології розподіленої бази даних для відстеження життєвого циклу продуктів і послуг є вражаючими. Підприємства вже підвищують ефективність, безпеку та прозорість своїх брендів, інтегруючи технології Blockchain у свої існуючі виробничі та транспортні процеси.

Управління постачанням завжди було одним з найбільших матеріально-технічних перешкод для підприємств, заснованих на продукції. Компанії та кінцеві користувачі вже давно роздумували про корисність ведення записів, які показують повний життєвий цикл окремих продуктів. Такі дані, як джерела постачання запасів та матеріалів, час збирання та навіть загальні зауваження, зроблені під час технічного обслуговування чи поточних перевірок якості, дозволять визначити цілісність кожного окремого продукту на більш детальному рівні. Запис подій у життєвому циклі продуктів також дасть змогу відстежувати точки відмови та неефективності, полегшуючи корпораціям удосконалення процесів виробництва, постачання та обслуговування.

Проте до недавнього часу відстеження будь-яких, крім найцікавіших даних щодо постачання, було занадто великим тягарем. Найбільш поширеною перешкодою стала проблема ефективності. Використовуючи поточні системи планування ресурсів, усі відповідні дані повинні збиратись, аналізуватись, організовуватись, зберігатись та виводитись вручну робітниками, що працюють на різних рівнях компанії. У таких випадках, як доставка, ці дані часто бувають доступні і стороннім компаніям, оскільки товари подорожують від місця виробництва до місця призначення. Використання людей для реєстрації цих завдань є дорогим і трудомістким кроком. Та обмежена інформація, яка наразі зберігається, є рідко доступною або прозорою для клієнтів.

Технологія Blockchain покращує традиційну модель шляхом розподілення записів бази даних між різними вузлами. Розповсюдження цієї інформації не тільки робить її прозорою, але й гарантує, що події, записані в кожній базі даних, є достовірними. Інтеграція Blockchain також вилучає ручний компонент із введення даних, дозволяючи різноманітним випадкам записувати себе в базу даних в реальному часі шляхом смарт контрактів, які самостійно приводяться в дію в разі виконання заздалегідь визначених параметрів. Оскільки кожна частина даних вводиться в запис про життєвий цикл продукту, вона миттєво стає доступною для всіх, хто має підключення до Інтернету та відповідного браузера.

Покращена прозорість також створює потенціал для надійнішої безпеки споживачів. Очевидно, що багато різних категорій бізнесу вже встигли успішно інтегрувати таку технологію розподілених даних. Наприклад, найсучасніші компанії ігрового сектору, такі як нещодавно відкритий CoinPoker, успішно інтегрували технології блокчейнів у свої операції, що дозволило запевнити своїх клієнтів, що ігри прозорі та чесні, а їхні гроші зберігаються безпечніше, ніж будь-коли раніше.

Прозорість відстеження партій може бути також покращена для товарів, що швидко псуються, наприклад – продуктів харчування та напоїв. Так, пивоварня може інтегрувати Blockchain в існуючу систему відстеження партій та ділитися зібраною інформацією з клієнтами, у такий спосіб забезпечуючи якість та свіжість пива в кожній пляшці. Потім клієнти могли б з високою впевненістю визначити, що етикетка на пляшці є справді репрезентативною для продукту, який вони купують.

Ще одним випадком використання, який часто рекламують інсайдери галузі, є управління життєвим циклом активів. Уявіть собі, що при купівлі автомобіля ви могли б протягом кількох секунд знати, де, коли і як автомобіль був побудований. Інформація про історію водія автомобіля, технічне обслуговування та оцінка якості буде у вас на руках. А якщо ви вирішите продати автомобіль іншому водієві, то вони також матимуть доступ до прозорих, найновіших даних про автомобіль. Вони зможуть побачити, як часто він ремонтувався, як довго він експлуатувався на дорозі, і навіть отримати доступ до звітів про нещасні випадки і пошкодження, накопичені протягом життя автомобіля. Точність такої інформації буде стовідсотковою.

Незважаючи на те, що компанії вивчають інтеграцію Blockchain сьогодні більше, ніж будь-коли раніше, ця технологія ще далека від масової адаптації. Хоча ця технологія є вільною та відкритою, вона також вимагає високого рівня знань та практичного досвіду, щоб реалізувати щось корисне для бізнесу чи споживачів. Проте такі фактори, як поліпшення ефективності, безпеки та прозорості зрештою зроблять своє та сприятимуть проникнення Blockchain в усі сфери нашого життя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги