Прес-релізи

СВІТОВА ПРЕМ’ЄРА ФІЛЬМУ РІДНЕ МІСТО ВІД METAHAVEN

26 квітня 2018 фонд ІЗОЛЯЦІЯ представляє в Києві світову прем’єру фільму голландського дуету Metahaven Рідне місто(Hometown).

Стрічку, що знімалася у Києві та Бейру- ті, буде презентовано у формі імерсивної інсталяції: у виставковій залі IZONE, ізольованій від денного світла, два потужні проектори одночасно показуватимуть два циклічні відео, які разом і утворюють Рідне місто. Музику до фільму створив ліванський електронний музикант LAIR.

 

ІЗОЛЯЦІЯ, чиє рідне місто – Донецьк – було захоплене 2014 року самопроголошеною «ДНР», була змушена перебрати- ся до Києва, де на території Київського суднобудівно- го-судноремонтного заводу команда фонду заснувала креативну спільноту IZONE. Саме тут у вересні 2017 на запрошення ІЗОЛЯЦІЇ Metahaven відзняли українську частину свого нового фільму. Рідне місто поетично змальовує добу драматичних змін, у яку ми живемо, і майбутнє наших міст, яке в умовах гібридних воєн та панування віртуальної реальності стає щодалі непевні- шим. Ці теми давно цікавлять фонд ІЗОЛЯЦІЯ, що внаслі- док війни став номадичною інституцією та досліджує у своїх проектах нові сценарії виживання у сучасній турбулентній дійсності – на Донбасі, в Україні та у всьому світі.

Рідне місто продовжує серію футуристичних фільмів Metahaven про існування людини в епоху цифрових технологій, пропаганди, тотального стеження та постправ- ди. Героїні стрічки Лера та Гіна блукають порожніми вулиця- ми поміж занедбаних споруд, вуличних базарів, недобудов та скотобоєнь, намагаючись примиритися з протиріччями свого рідного міста й полюбити його. Metahaven не прагнуть подолати сьогоднішній кризовий стан з його відчуттям екзистенційної розгубленості, як і не критикують фактори, що привели людство до цього. Натомість вони запрошують глядача зануритися в атмосферу рідного міста, де все виглядає знайомо, і ніщо не є тим, чим було.

 

Про Metahaven:

Metahaven (Амстердам) – одна з найрадикальніших і впливових дизайн-студій в Європі. Дует Даніеля ван дер Вельдена та Вінки Крук робив айдентику для WikiLeaks, виставлявся в нью-йоркському MoMAPS1, амстердамсько- му Stedelijk і Музеї Вікторії та Альберта в Лондоні. Metahaven відомі не тільки своїм впізнаваним візуальним стилем, а й критичним підходом до дизайну: їхня знакова книга Uncorporate Identity (2010) вивчає політичний вплив брендів на споживача і зв'язок між корпоративною і націоналістичною естетикою.

З 2015 року Metahaven знімають артхаусне кіно. Їхній перший фільм The Sprawl (Пропаганда про Пропаганду) показує множинні істини, які пропонує інтернет: від веб-активізму, який породив Wikileaks, «арабську весну», рухи Anonymous і Occupy Wall Street, до цензурованих ЗМІ сучасної Росії та України. Його продовження – короткоме- тражний фільм Information Skies (представлений фондом ІЗОЛЯЦІЯ в Києві восени 2017 року) – розвиває ці роздуми в пошуках відповідей на одне з ключових питань сучасності: що ми вважаємо істиною в світі глобалізова- ної цифрової комунікації?

 

Про фонд ІЗОЛЯЦІЯ:

ІЗОЛЯЦІЯ – це платформа сучасної культури, яка була заснована 2010 року в Донецьку та переїхала до Києва у 2014 після військового захоплення своєї території. Місія фонду – сприяти позитивним перетворенням в Україні за допомогою культури. З часу заснування ІЗОЛЯЦІЯ реалізу- вала понад 50 міжнародних проектів, підтримуючи соціально ангажованих митців і культурних менеджерів у Києві, Україні та всьому світі, а також слугуючи ресурсом для міжнародних кураторів, дослідників, художників і культурних дипломатів. ІЗОЛЯЦІЯ здійснює свою діяльність у трьох взаємопов’язаних напрямах: у сфері мистецтва, досліджень та проектів з активізації української креативної спільноти.

 

ДЕТАЛІ ВИСТАВКИ:

Митці:

Metahaven (Даніель ван дер Вельден, Вінка Крук)

Кураторка:

Катерина Філюк

Відкриття виставки:

26 квітня 2018, 19:00

Адреса:

Креативна спільнота IZONE, вулиця Набережно-Лугова, 8.

Розклад виставки:

26 квітня – 3 червня 2018, 10:00 – 20:00, без вихідних.

 

КОНТАКТИ ДЛЯ ПРЕСИ:

Олександр Виноградов менеджер з комунікацій ov@izolyatsia.org

+38 096 296 33 21

Фільм створено для бієнале у Шарджі за підтримки Sharjah Art Foundation та за сприяння Het Nieuwe Instituut (Роттердам).

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги