Прес-релізи

Електронні сигарети допомагають кинути палити – перевірено британськими вченими

Дослідники Англії та США провели новели дослідження, яке стосується вейпінгу та виявили, що електронний пар дійсно може допомогти кинути палити.

Електронні сигарети у Львові та взагалі по всій Україні – явище вже не нове. Перша електронна сигарета була винайдена у 2003 році, в Україні ж здобула популярність в 2014-2016 рр. Субкультура вейпінгу поширюється дуже активно як серед молоді, так і серед старшого покоління.

Одні хочуть просто мати “електронний кальян” під рукою та різноманіття смаків (кожен вейпшоп в середньому пропонує приблизно 300 смаків рідин для електронних сигарет), інші – дійсно хочуть позбутися поганої звички палити.

Поширюється мода на вейпінг неоднорідно – максимальна популярність у таких городах:

  • Києві;
  • Одесі;
  • Харкові;
  • Львові.

Проблема паління в Україні існує дуже давно. І не дивлячись на те, що ціни на сигарети за останні 2 роки підвищились більш ніж на 50%, курців менше стало лише приблизно на 10-15%. Ті, хто не можуть собі дозволити купити дорогі вироби, до яких звикли, просто перейшли на більш дешевий варіант. По суті підвищення ціни проблеми куріння не вирішило, а лише знизило його формальну якість.

Що ж стосується вейпінгу, він може бути економнішим. Пачка сигарет коштує приблизно 3-40 грн. В місяць, купляючи 20 пачок, витрати складають мінімум 800 грн, В той час як флакон електронної рідини для паління коштує від 35 грн, а витрати на місяць складатимуть від 350 грн.

Електронні сигарети – чи можна швидко кинути палити?

Британське дослідження, яке було проведено Лондонським університетом (аналогічне дослідження проводилось одразу Каліфорнійським університетом) довело, что вейпінг дійсно допомагає кинути палити.

Причиною дослідження став високий попит на електронне паління, який в більшості випадків визиває асоціацію швидкого способу забути про табачні вироби - більш ніж 18 тисяч колишніх курців перейшли на вейп за останній час чи просто змогли побороти шкідливу звичку.

Вчені поділили курців на 3 групи:

  • Які постійно користувалися вейпом;
  • Частково;
  • Взагалі не використували.

Перша група людей змогли взагалі позбавитися шкідливої звички та зробили це швидше ніж інші. Дослідження тривало 2 роки, тому назвати його неточним неможна.

В Україні проблема паління є очевидною. Курці отримають великі проблеми із здоров’ям, які вирішити дуже складно. Ніяких активних антитабачних програм не проводиться, тому українцям залишається лише переймати західний досвід та намагатися боротися із проблемою самостійно.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги