Прес-релізи

Найбільші біржові крахи в історії

Біржові крахи – це не просто подія в історії світової економіки. Це мільйони зруйнованих планів, кар'єр і випадків банкрутства. Іноді вартість активів падає до нуля всього за кілька годин. Причому, ціна індексів може впасти як в акціях, так і в облігаціях. Ринок Форекс також знає чимало випадків, коли відносно стабільна валюта могла істотно впасти в своїй ціні.

У нашій статті ми постараємося згадати найбільші біржові обвали, які залишили свій слід в історії і на своєму прикладі вчать трейдерів страхуватися від фінансових крахів.

1. 1907 рік і «чорний четвер» 1929 року.

У ці роки Американські компанії переживали небачений раніше наплив банкрутств. Цінні папери почали просідати більш ніж на половину, в результаті серед вкладників банківських організацій почалася масова паніка, а економіка США ще довгий час не могла прийти в нормальний режим роботи. У ті роки рівень безробіття досяг максимального значення.

1929 рік став продовженням затяжної кризи, коли в загальній вартості акції компаній, заснованих в Америці, просіли на суму 30 млрд. доларів. Наступний етап кризи стався в 1939 році і отримав назву, яка говорить сама за себе «Велика депресія».

2. «Чорний вівторок» 1994 року.

Біржовий крах був і на ринку Росії, при якому зазначалося рекордне зниження рубля по відношенню до інших валют. В цілому російський рубль впав на 845 пунктів.

3. Події 11-го вересня.

Теракт 11 вересня 2001 року викликав сильне хвилювання на американському валютному ринку, після чого долар сильно здав по відношенню до інших валют. Незважаючи на те, що падіння мало короткостроковий характер, переважна частина бірж припинила торгівлю тими парами, в яких була присутня американська грошова одиниця.

4. Зростання цін на нафту в 2008 році.

Цікаво, що падіння цін – не єдина причина, за якої на ринку настають смутні часи. Останній стрибок цін на нафту призвів до серйозного зниження цін на акції, які були щільно пов'язані на споживанні продуктів нафтопереробної галузі.

5. Китайська відповідь світу.

Зовсім недавно, в 2016 році акції підприємств, що базуються в Китайській Народній республіці, серйозно просіли в ціні, із-за чого всього за пару діб їх власники втратили в цілому декілька сотень мільярдів доларів. Головні індекси втратили до 15 пунктів і більше. Згодом експерти з'ясували, що причиною такої ситуації стала завищена вартість багатьох цінних паперів, виснажений золотовалютний запас і невиправдані очікування вкладників.

Чи можна уникнути негативних наслідків біржового краху?

Оскільки біржовий крах стає для більшості трейдерів причиною невдач, потрібен певний план, щоб застрахуватися від подібних несподіванок. Якщо ви працюючи на торговій платформі metatrader 4 помітили, що на ринку починається паніка, зупиніться, відпочиньте і почекайте, коли ситуація проясниться, стане більш прозорою та передбачуваною. Спробуйте застосувати замість стопів - хеджування по тому ж активу. Тим самим ви позбудетеся від помилкових спрацьовувань на сильну волатильність. Автоматичні радники – також не найкращий варіант, оскільки вони будуються в більшості випадків за стандартною поведінкою ринку і не готові працювати під час загальної паніки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги