Прес-релізи

Яку валюту взяти в подорож?

Поїздка за кордон - це завжди хвилююче. Потрібно правильно підготуватися, врахувати кліматичні умови, передбачити складності, які можуть виникнути через мовний бар'єр. Не менш важливе питання - як правильно розраховуватися за покупки, щоб не переплатити. Всупереч загальноприйнятій думці, не завжди вигідно подорожувати з готівковими доларами. Важливо врахувати особливості регіону, в який планується поїздка.

Визначаємося з напрямом

Якщо поїздка планується в країни Євросоюзу, можна взяти з собою або долари або євро. Однак на місці доведеться розплачуватися тільки євро. Тому не варто поспішати міняти місцеві гроші на долари перед поїздкою, краще відразу взяти з собою євро.

До країн Південно-Східної Азії, Америки та інші напрямки доцільно брати з собою долари. На місці їх можна буде витратити або обміняти на місцеву валюту. Як правило, це ще вигідніше.

При цьому важливо пам'ятати правило: поміняти євро або долари на місцеву валюту буде значно вигідніше, ніж назад. Тому досвідчені мандрівники не рекомендують відразу діставати весь запас грошових коштів на відпустку, а планувати свої поїздки заздалегідь.

Курс валют щодня змінюється, особливо зараз в Україні. На жаль, стабільного курсу долара до інших валют не існує. Якщо обмінювати невелику суму, то різниця в протягом декількох днів буде не помітна. Однак, якщо мова йде про тисячі доларів, має сенс простежити за курсовими коливаннями.

Готівкові або карта?

Ще одне питання, яким часто задаються недосвідчені мандрівники. При наявності міжнародної карти в більшість країн, де розвинена система терміналів, має сенс вирушати саме з пластиком. Невелику суму готівки можна взяти на дрібні витрати. Великі покупки можна оплачувати з карти.

Більшість банків пропонують вигідні курси конвертації національних грошей до місцевих грошових одиниць. До того ж не потрібно буде турбуватися про збереження власних коштів.

Дотримуємося балансу

Досвідчені мандрівники рекомендують 30% грошових коштів брати в подорож у вигляді доларів або євро, а решту суми перевозити на дебетові картки.

Це дозволить оптимально спланувати витрати на весь час поїздки. До того ж, гроші на рахунку захищені набагато сильніше, ніж готівка в валізі або сейфі.

Щоб на відпочинку не виникло проблем з блокуванням карти, фахівці рекомендують заздалегідь попередити банк про планований виїзд в інший регіон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги