Прес-релізи

НАЙБІЛЬШЕ ДОСЯГНЕННЯ ТА НАЙБІЛЬШЕ РОЗЧАРУВАННЯ У ГАЗОВІЙ СФЕРІ – ПІДСУМОК 2017 РОКУ ТА ПЕРСПЕКТИВИ У 2018 РОЦІ

Головний ворог реформування галузі – популістська зброя високопосадовців та державних менеджерів газового сектора.

Про досягнення та недопрацювання у газовій сфері у 2017 році та перспективи 2018 року – детально поговорили у підсумковій програмі "ЕнергоНЕзалежність" на «5 каналі» автор та ведучий, аналітик з енергетичних питань Микола Войтів зі Світланою Долінчук, редактором енергетичного розділу ділового порталу Майнд ЮА. 

У 2017 році транзит газу збільшився на 14% – від 82,2 млрд куб. м до 93,5 млрд куб. газу. Проте, контракт на транзит закінчується наприкінці 2019 року. То чи доведеться сісти за стіл перемовин урядам України та Росії, і чи будуть вони успішними – відповідь неоднозначна, адже експерти очікують багато маніпуляцій на цю тему вже цього року.

Умовна перемога Нафтогазу у Стокгольмському арбітражі є своєрідною легалізацією подальшого придбання газу у Газпрому, адже за його рішенням Україна має купувати в Росії 5 млрд кубів газу щорічно.

"Ми маємо гібридну війну з Росією і ми маємо гібридне співробітництво у газовій сфері", – зазначає Світлана Долінчук, редактор ділового порталу Майнд ЮА.

"Об’єм ринку газу в Україні у 2017 році становив 34,9 млрд кубів газу, з них – 20,8 млрд куб. газу національного видобутку та 14,1 млрд. куб. газу – імпорт. У грошовому еквіваленті це становить приблизно 10,2 млрд доларів США або 291 млрд гривень", – розрахував аналітик з питань енергетики Микола Войтів.

Об’єм українського ринку газу у 2017 році становив 34,9 млрд куб. м, що становить 10,2 млрд доларів США або 291 млрд гривень, – Микола Войтів.

Співвідношення зарплат і пенсій до ціни на газ в Україні та сусідніх країнах дуже відрізняється. Якщо в Україні вартість 1000 кубів газу становить 203 євро, при цьому мінімальна зарплата українських громадян – лише 85 євро, то за неї можна придбати 419 куб. м. газу, а за мінімальну пенсію, 39 євро, лише 192 куби. Натомість найдешевший газ – у Румунії, 175 євро за 1000 кубів, мінімальна зарплата становить 319 євро, за яку громадяни Румунії можуть оплатити 1823 кубів газу. А у Польщі вартість газу становить 356 євро, і за мінімальну зарплату, 473 євро, можна придбати 1329 кубів газу.

За мінімальну зарплату українець може придбати лише 419 куб. м газу, пенсіонер – 192  куб. м газу.

Найдешевший газ – у Румунії, 175 євро. за тис. куб. м.

За словами Світлани Долінчук, в Україні немає стратегії економічного розвитку, що, відповідно, впливає і на енергетичний сектор: "На жаль, ця сфера надто заполітизована, що впливає на її розвиток".

Аби привернути увагу інвесторів, насамперед, потрібна довіра. Українському енергетичному ринку не вистачає не лише фахівців, а й прозорості, підзвітності та відповідальності на всіх рівнях. Адже найбільшим досягненням у газовій сфері минулого року був початок реформи, і водночас це стало великим фіаско, бо реформа загальмувала. Тому чи будуть зроблені правильні висновки і чи відбудеться реформування галузі, залежить від кожного, хто задіяний у цій галузі та очолює керівні структури.

Перспективи газового ринку у 2018 році залежать від реформування галузі, проте цьому заважає популістська зброя високопосадовців і державних менеджерів газового сектора.

Детальніше про анбандлінг НАКу, скорочення імпорту, стимулювання національної розвідки та видобування газу: що насправді відбувається, а що декларується – у підсумковій програмі "ЕнергоНЕзалежність" про те, що було в 2017 році та про перспективи 2018 року в українському секторі газу.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Nfm3Ddcnprs

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги