Прес-релізи

В цьому році на Книжковому Арсеналі вперше об’єднаються чеська і словацька секції.

Наступного року чекаємо на столітній ювілей Чехословацької Республіки. Наші народи вже давно живуть незалежно один від одного та спільною програмою ми хочемо показати можливість співпраці і можливість цікавих дружніх культурних проектів між країнами.

Ми запросили письменників, представників гуманітарних наук, політиків, економістів. Окрім Арсеналу організовуємо публічні дискусії і лекції в університетах Києва.

 

Серед запрошених письменників – володарі найпрестижніших літературних премій. 4 книги наших гостей в цьому році виходять в українському перекладі і будуть презентовані на Арсеналі. Дві з цих книг видає«Чеська бібліотека»: “Агенти Путіна О. Кундри і Один із мільйона М. Райнера.

 

На Чесько-Словацькому стенді представимо колекції найкрасивіших книжок наших країн. Відвідувачі матимуть змогу роздивитися і погортати їх. 

 

Серед наших гостей - Томаш Седлачек - відомий чеський економістрадник колишнього президента Чехії Вацлава Гавела і радник Єврокомісії. Його книга “Економіка добра і зла” вперше видається українською мовою. В книзі автор виходить за межі економіки та поєднує її з історією, філософією, психологією та давніми міфами. 

 

Чекаємо також інвестигативного журналіста Ондржея Кундру з чеського тижневика Respekt. Він презентуватиме переклад своєї нової книги “Агенти Путіна”, де розкриє зв'язок російського бізнесу з чеськими політиками. 

 

Тему маніпуляції з живою історією обговорить історик і колишній кореспондент Чеського телебачення в Росії та Україні (під час Майдану) Йосеф Паздерка. Він представить переклад українською нової книги “Інвазія 68 - російський погляд”, де аналізує сучасну пропаганду і історичні події 20 століття. 

 

Фільм про кримських Татарів представлятиме Петрушка Шустрова, чеська письменниця, журналісткаколишня дисидентка і підписант Charty 77. Фільм буде обговорено в дискусії з Мустафою Джемілєвим і Алімов Алієвим на Арсеналі.

 

Письменник, який у 2015-му році отримав найпрестижнішу літературну премію Чехії Magnesia Litera – Мартін Райнер, презентуватиме на Арсеналі свою книгу Один із Мільйона”. 

 

Більше про чеських гостей можна знайти на сайті http://kyiv.czechcentres.cz/program/event-details/knin-arzenl-2017/

 

Словацьку частину представляють письменники: Моніка Компанікова, Марек Вадас, Сільвестр Лаврік і радник міністра фінансів Іван Міклош.

 

Ще вдруге будемо ставити на території Арсеналу чеський винахід "Поезіємат". Він користується великою популярністю серед відвідувачів. Контент поезіємату - перекладені українською мовою вірші чеських поетів.

 

З питань інтерв’ю можна звертатися по телефону – 0662170325 (Якуб Мучка)

Директор Чеського центру у Києві – 0951407705 (Луціє Ржегоржікова)