Прес-релізи

Фестиваль американського кіно «Незалежність» - 2017: «радикальні черниці», мустанги і головні номінанти на премію «Оскар»

2 березня в Києві за підтримки Посольства США в Україні, стартує 6-й Фестиваль американського кіно «Незалежність», який стане ще однією віхою в ряду подій, присвячених святкуванню 25-річчя дипломатичних відносин між Україною та США.

5 - 7 березня документальна програма фестивалю буде показана в Харкові.

Як і в попередні роки, в Києві фестиваль представить глядачам різнопланову добірку документальних та ігрових фільмів, що яскраво відображають тенденції американського незалежного кіно.

У документальних фільмах фестивалю, ретельно відібраних експертами американської ініціативи «American Film Showcase», за традицією піднімаються гострі питання, які хвилюють зараз не тільки американське суспільство.

Як вирішувати міжнародні суперечності в суді, а не на полі бою? У фільмі «ВСТАТИ, СУД ІДЕ!» (ALL RISE)  cім студентів-юристів з різних країн беруть участь у найбільшому в світі конкурсі змодельованих судових процесів від Організації Об'єднаних Націй. Режисери фільму Джеффрі Сондерс і Джей Шапіро стануть гостями фестивалю, особисто представлять фільм у Києві та Харкові, і дадуть відповіді на питання глядачів.

Охоплюючи всю земну кулю, найнебезпечніші чорні ринки світу, стрічка «ПЕРЕГОНИ НА ВИМИРАННЯ» (Racing Dreams), демонструє приголомшливі картини природи, і в той же час шукає відповідь на питання як захистити рідкісні види навколишнього середовища від масового зникнення.

Особистісний погляд на труднощі життя біженців в фільмі «САЛЯМ,СУСІДЕ» (SALAM NEIGHBOR), на прикладі реальних історій людей, які знаходяться в другому за величиною в світі таборі для біженців на кордоні Йорданії з Сирією, дає можливість відчути сусідську любов до людей, які перебувають в умовах кризи.

Як реалізувати потенціал учнів, яких система вважає загубленими?«ПОГАНІ ДІТИ» (THE BAD KIDS) - документальний фільм-спостереження, хроніка місії одного незвичайного директора школи.

Фемінізм і релігія. Героїні фільму «РАДИКАЛЬНІ ЧОРНИЦІ» (RADICAL GRACE) кидають виклик патріархальній системі, борючись за релігійне рівноправ'я жінок, і зрештою завойовують серце папи Франциска.

Дивовижна розповідь на тлі чудових пейзажів американського Заходу - роад-муві «БЕЗ КЛЕЙМА» (UNBRANDED) про чотирьох молодих ковбоїв, які реалізували свою ексцентричну ідею видресирувати стадо диких мустангів і проїхати на них верхи 3000 миль від Мексики до Канади через дикі місця американського Заходу.

Ігрова програма Фестивалю представить володаря 6-ти номінацій на премію «Оскар», включаючи «Найкращий фільм», «Найкраща чоловіча роль» і «Найкращий режисер», «Манчестер біля моря»(Manchester by the Sea) про зворушливу історію нелюдимого людини, який після смерті старшого брата, змушений повернутися додому, щоб доглядати за своїм племінником і розібратися зі складними відносинами зі своєю сім'єю і суспільством, в якому він народився і виріс.

8 головних номінацій на премію «Оскар» у фільма «МІСЯЧНЕ СЯЙВО» ( MOONLIGHT) про самоусвідомлення та зв'язок з іншими людьми. Блискуче знята та зіграна, тонка і складна картина про тендітність і вразливість людини.

Виконавиця головної ролі іншого фільму програми - «Лавінґ» (Loving) - Рут Неґґа номінована на премію «Оскар» в категорії «Найкраща жіноча роль» за яскраву гру в відображенні реальної історії подружжя Лавінґів, яких засуджували до тюремного ув'язнення за вступ у межрасовий шлюб.

Чудова Сьюзен Сарандон в ліричній комедії «Причепа» / (The Middler), з тонким гумором розповідає історію матері, яка вирішує переїхати слідом за дочкою в Лос-Анджелес в надії почати нове життя.

І ще один номінант на «Оскар» в програмі Фестивалю – новий фільм Тома Форда («Самотній чоловік»)  – «Під покровом ночі» (Nocturnal Animals), володар премії «Золотий глобус», з Емі Адамс і Джейком Джилленгол про таємниці минулого, які вважалися надійно вкритими.

Всі фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами. В рамках фестивалю американського кіно «Незалежність» буде діяти творча лабораторія для молодих художників «Інді ЛАБ». Учасники курсу будуть працювати над короткометражними фільмами тривалістю 5-10 хвилин, відвідувати групові семінари та індивідуальні консультації.

Фестиваль пройде в Києві з 2 по 6 березня в кінотеатрі «Київ».

У Харкові з 5 по 7 березня в просторі FABRIKA.SPACE буде представлена документальна програма фестивалю.

Детальніше про програму, гостях, розклад показів і майстер-класів дивіться на сайті - aiffua.com.

Квитки по покази у Кієві вже в продажу - http://www.kievkino.com.ua/uk/1272/index.html

Додаткові матеріали - aiffua@gmail.com