Прес-релізи

27 жовтня о 18:30 відбудеться відкриття проекту сучасного мистецтва «Горизонт подій», який триватиме до 27 листопада.

Тема проекту – складний і неоднозначний зв’язок між мистецтвом і реальністю в епоху передчуття кардинальних трансформацій. Куратори проекту: Олександр Соловйов, Аліса Ложкіна, Соломія Савчук.

До експозиції увійшли роботи більш, ніж 20-ти сучасних митців, серед яких: Михайло Алексєєнко, Анатолій Бєлов, Андрій Бояров, Артем Волокітін, Олег Воронко, Марія Гельман, Дмитро Ерліх, Алевтина Кахідзе, Дар’я Кольцова, Наталія Машарова, Роман Мінін, Анна  Миронова, Роман Михайлов, Зоя Орлова, Сергій Петлюк, Степан Рябченко, Анатоль Степаненко, Сергій Торбінов, Броніслав Тутельман, Олег Харченко, Олександр Чекменьов, Ілля Чічкан, Мітя Чуріков, Нікіта Шаленний, Маша Шубіна, а також група художників та віджеїв Tenpoint.

Горизонт подій – поняття, запозичене з актуального наукового дискурсу. Уявна межа в просторі-часі, перетинаючи яку, світло потрапляє в своєрідну «пастку» чорної діри, вже ніколи звідти не повертаючись, є неймовірно потужним образом. Що саме відбувається за цим символічним кордоном? Це питання наразі знаходиться в епіцентрі наукових дискусій, адже, здається, що саме горизонт подій ставить перед людством найважливіші онтологічні питання – що є буття, матерія, життя, і що лежить за межами наших звичних уявлень про ці поняття. Для кураторської групи проекту поняття «горизонт подій» видалось влучною метафорою сучасного стану людства, яке пасує до чергового символічного горизонту.
Сучасне мистецтво у своєму прагненні,  наближенні до абсолютного горизонту,  є саме тією сферою, де  є можливим зіткнення неможливих світів і світобачень, де символічні, конвенціональні кордони. Саме воно дозволяє побачити те, що непроговорене або не може бути проговореним – побачити, що саме знаходиться за горизонтом.

Проект поділяється за кілька умовних розділів, які перегукуються із елементами наукового опису ситуації навколо «горизонту подій»:Простір, Час,  Світло, Спостерігач.  
 

Прес-кіт 
Акредитація для ЗМІ 
+380 63 763 20 71
+380 44 288 52 26 
mykhaylova@artarsenal.gov.ua 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги