Прес-релізи

15 листопада Концерт з нагоди Дня Короля Бельгії

Національне свято День Короля відзначається в Бельгії з 1866 р. саме 15 листопада. Свято було засновано другим за рахунком бельгійським королем Леопольдом II. В Україні цей день відзначається щорічно ексклюзивними концертами за участю цікавих музиканітв Бельгії, як символ міжкультурного порозуміння людей різних націй і народів, миру і взаємної доброзичливості, зміцнення дружби.

Надзвичайний і Повноважний Посол Посольства Королівства Бельгія в Україні пан Люк Якобс: «Осінь для України, традиційно, є часом Пам'яті.  Цього року в Україні відзначають 75-ту річницю масових вбивств у Бабиному Яру. Це надзвичайно глибока рана в історії Людства. Без сумніву – це попередження для нинішнього і майбутніх поколінь. Музичні твори, які будуть виконуватися під час концерту у "День Короля"  в Національній філармонії України певною мірою стануть музичним виразом цієї рефлекії мешканців Європи передусім».

      Жахіття Другої Світової Війни спонукали багатьох композиторів свідчити про свій соціальний, політичний та навіть релігійний світогляд через Музику. Тому програма цього концерту це музичне свідчення та музична «хроніка» тих подій.

      Так, кантати німецького композитора Ханса Еслера - це голос антифашистського опору в 30-ті роки минулого століття. Еслер був одним з тих небагатьох митців, який відкинув усі спроби примусити служити його мистецтво нацистькому режиму та зміг продовжити боротьбу вже під час свого вигнання у Сполучених Штатах.

      На відміну від свого чеського колеги – Ервіна Шульгофа, чиє мистецтво фашисти затаврували як дегенеративне, в результаті чого він був відправлений до концтабору Wülzburg, без шансу на подальше життя.

      Саме в цей період, французький композитор Олів'є Мессіан створив свій знаковий «Квартет на Кінець Часу» –  апокаліптичне бачення митця, написане під час його перебування у німецькому таборі для військовополонених у Сілезії (1940-41 рр.). У цьому творі композитор намагався відтворити свою християнську віру та її вічні цінності, використовуючи різноманітні прийоми композиції, щоб перевести поняття Вічності у Музику.

       Всі ці твори-свідчення прозвучать  у виконанні бельгійського ансамблю «Het Collectief», що з`явиться вперше в Україні.

       «Гет Коллектіф» - «Het Collectief» був заснований у 1998 році в Брюсселі. В його основному складі 5 музикантів, які створюють те неповторне звучання, яке досягається сумішшю струнних, духових інструментів та фортепіано. Проте в Києві ансамбль виступить розширеним складом: Томас ДІЛТЙЕНС, ф-но; Йонатан ФОКАР, контрабас; Мартейн ВІНК, віолончель; Жюльєн ЕРВИ, кларнет; Віберт АРТС, скрипка; Вінсент ГЕП, альт; Тон ФРЕТ, флейта; Лізбет ДЕВОС, сопрано. У своємо репертуарі Het Collectief віддає перевагу періоду Нововіденської школи, коріння якої тяжіє до модернізму. Тому пріорітетним для музикантів є виконання музики, від початку ХХ  ст., до найсміливіших останніх тенденцій сучасної академічної музики. Також музиканти вдало експерементують у поєднанні сучасної музики з класичним репертуаром та навіть у адаптації до сучасного часу старовинної музики.

Національна філармонія  України (Володимирський узвіз, 2)  о 19:00 / Вхід за запрошеннями               

З питань отримання додаткової інформації, фото, звертайтеся до PR-агенції «Дель Арте»:

Ольга Стельмашевська тел.: 067 238 81 85, ostelm@voliacable.com

Юрій Гулевич: тел.: 067 448 05 35, ygulevich@gmail.com

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги