Прес-релізи

У Києві відбувся SEF-2016 Kyiv, 8-й Міжнародний Форум Сталої Енергетики в Україні

11-12 жовтня у Києві відбувся SEF-2016 Kyiv, 8-й Міжнародний Форум Сталої Енергетики в Україні, найбільша ділова подія, присвячена новітнім енергетичним технологіям та рішенням.
Понад 350учасників з 29 країн обговорили з керівниками галузевих міністерств та відомств України інвестиційні можливості у сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики. В рамках форуму відбулась низка важливих переговорів, зустрічей, підписання угод та контрактів.
Остап Семерак, міністр екології та природних ресурсів України на SEF-2016 KYIV вперше презентував інвестиційний проект Chornoby lSolar, яким урядовці хочуть вдихнути життя у втрачену в результаті катастрофи на ЧАЕС територію.
“Чорнобильська Зона є проблемною, однак повернути цю втрачену свого часу велику територію можна з допомогою високотехнологічних проектів, зокрема, у сфері відновлювальної енергетики”, – заявив у своєму виступі на SEF-2016 Kyiv Остап Семерак, міністр екології та природних ресурсів України.
Проект, який передбачає спорудження понад 1,2 ГВт сонячних електростанцій, який набув великого розголосу та обговорення в колі гравців міжнародного ринку альтернативної енергетики, а їх на форумі SEF-2016 KYIV було чимало: понад 60% делегатів форуму та 85% експонентів виставки SEF-2016 KYIV склали зарубіжні компанії.
Важлива частина SEF-2016 KYIV – досягнення стратегічних домовленостей та підписання угод між учасниками ринку. Зокрема, більшість проектів, які до сьогодні реалізовано у сфері сталої енергетики України, починались з форума SEF KYIV. Не став виключенням і захід у 2016-му році. Так,губернатор Херсонської області Андрій Гордєєв та генеральний директор одного з найбільших європейських гравців на ринку сонячної енергетики, німецької RECOM, Гамлет Тунян – підписали меморандум про сприяння реалізації інвестиційних проектів з будівництва сонячних електростанцій загальною потужністю 500 МВт. Компанія має потужних фінансових партнерів з боку японських корпорацій та планує інвестувати в українську альтернативну енергетику.
Сергій Савчук, голова Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження, виступаючи на форумі SEF-2016 KYIV, підкреслив важливість “зеленого” тарифу для подальшого сталого розвитку України. Як Вам всім відомо, минулого року за активної участі Держенергоефективності розроблено і Парламентом прийнято Закон України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії. Саме цим Законом ми прив’язали «зелений» тариф до курсу євро аж до 2030 року,”– підкреслив пан Савчук. Також вінзазначив, що на сьогодні держагенство працює над створенням законодавчої та нормативної бази для стимулювання енергоефективності.
Важко переоцінити важливість прийнятого Верховною Радою в першому читанні законопроекту №4334 “Про внесення змін до закону України “Про теплопостачання”. Мета законопроекту — стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел енергії та його здешевлення на 10 відсотків у порівнянні із теплом, яке виробляється із газу” – зазначив голова держагенства.
Важко переоцінити важливість прийнятого Верховною Радою в першому читанні законопроекту №4334 “Про внесення змін до закону України “Про теплопостачання”. Мета законопроекту — стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел енергії та його здешевлення на 10 відсотків у порівнянні із теплом, яке виробляється із газу
Державна компанія “Укренерго” зацікавлена у приході в Україну іноземних інвесторів. Безумовно, є інфраструктурні питання, які треба вирішувати дуже швидко і ефективно. І я вважаю, що це нам підсилу”, – заявив Всеволод Ковальчук, генеральний директор ДК «Укренерго» під часcвого виступу на SEF-2016 KYIV.
Окрім впровадження енергоефективності на всіх рівнях, Україна має стрімко збільшувати частку відновлювальної енергетики в енергобалансі, – переконані експерти в сфері сталої енергетики зі світовим ім’ям. Так, Ханс-Йозеф Фелл, розбробник системи “зеленого тарифу” Німеччини та колишній депутат Німецького Бундестагу, а нині президент авторитетної організації Energy Watch Group, який познайомився з Україною завдяки форуму SEF KYIV ще п’ять років тому, виступаючицьогоріч, відмітив, що Україна рухається у правильному напрямку, утім, темпи переходу до сталої енергетики необхідно збільшувати.
Україна має всі технічні, природні, ділові та кадрові передумови для того, щоб ставити передсобою ціль досягти 100% відновлювальних джерел енергії в енергобалансі до 2050 р.”, – заявивХанс-Йозеф Феллвиступаючи на SEF-2016 KYIV.
Сьогодні уряд шукає драйвери, які можуть прискорити українську економіку. Саме через зниження енергоємності українських товарів можливе нарощування виробництва та експорту продукції. Реалізація проектів енергоефективності на промислових підприємствах та будівництво об’єктів відновлювальної енергетики створює нові інфраструктурні моделі, на виході яких Україна отримує підвищення конкурентоздатності продукції та нові робочі місця.
Україні потрібно швидше створювати умови для скорочення енергоємності товарів, зокрема, і всієї промисловості та муніципального сектору загалом. Це сприятиме оздоровленню української економіки”, – заявив Йоганнес Баур, Перший радник та голова операційної Дивізії з Енергетики, Транспорту та Навколишнього Середовища Делегації Європейського Союзу в Україні на форумі SEF-2016 KYIV.
“Окремі чиновники радіють як діти, розповідаючи про райдужні перспективи начебто заробітку України на створенні сховищ ядерних відходів. Проте не потрібно маніпулювати підміною понять, справжній розвиток України та перетворення її на територію, привабливу для життя та ведення бізнесу можливий лише за розвитку екологічно чистих технологій, відновлювальної енергетики та енергоефективності, – зазначив під час виступу на заході генеральний директор Центру іноваційного бізнесу (IBCentre) Віталій Давій.
Одним із головних інвесторів в українські проекти відновлювальної енергетики планує стати великий міжнародний гравець — компанія RECOM. Як зазначив у своєму виступі виконавчий директорRECOM Арам Спарталян, український ринок вартий реалізації найтехнологічніших проектів. “Наша компанія не просто пропонує сучасні рішення для відновлювальної енергетики, ми залучаємо інвестиції у галузь. Ми плануємо стати одним із ключових гравців на зростаючому українському ринку”, – зазначив Арам Спарталян.
Наша компанія не тільки однією з перших почала працювати в Україні, пропонуючи технологічне обладнання для енергетики, але й налагодила його виробництво всередині країни. Що може бути красномовнішим в питаннях сучасних тенденцій та місця України на світовому ринку новітньої енергетики”, – зазначив директор з розвитку компанії AEG Power Solutions в Україні Станіслав Маліновський.
Партнерами SEF-2016 KYIV стали такі світові лідери галузі, як AEG Power Solutions (Генеральний Спонсор), RECOM (Офіційний Спонсор), Jinko Solar, Helios Strategia, Ukrainian Systems Solar (спонсори), HUAWEI, KNESS, DТEК, Fronius International, CNBM, Броварський Алюмінієвий Завод, ЕкоОптіма, Unisolar, IBC Solar, Рентехно, JA Solar, GESS Ukraine(Спонсори сесій).
Генеральний медіа партнер — Bloomberg New Energy. Офіційний медіа партнер – “Український Тиждень”. Генеральний технічний партнер форуму — ЕКТА.
Організатор — Центр Інноваційного Бізнесу. Партнери — Державне агенство енергоефективності та енергозбереження України, Energy Watch Group, Ділові та галузеві асоціації: EBA, ACC, ICC, UWEA, WWEA, UABIO, УСПП, Укртеплокомуненерго, Міжнародна Асоціація Енергозбереження, Асоціація виробників пінопласту, Асоціація виробників теплоїзоляції УКРІМА, ЕУЕА, “Ліга машинобудівників та роботодавців України “Укрмашбуд”, UNHPA, “Вища рада енергоаудиторів та енергоменеджерів України” та ін.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги