Прес-релізи

Фестиваль "З країни в Україну" 2016

відбувся за підтримки USAID|UCBI - Української ініціативи зміцнення громадської довіри.

Люди змінюють людей

9 серпня в інформаційному агентстві УНІАН пройшла прес-конференція, яка була присвячена підсумкам фестивального етапу культурно-просвітницького проекту “З країни в Україну” у 2016 році. Організатори проекту ділилися враженнями від 11 фестивалів в малих містах Сходу та Південного Сходу України. Серед спікерів були Денис Блощинский – співзасновник фундації соціальних інновацій “З країни в Україну”, лідер гурту Nesprosta, Галина Самчук – керівниця глобальної команди фестивалю, Анастасія Вергелес – менеджер творчих програм та координатор по артистах, Ярмак – відомий український репер, чий виступ перетворив площу Свободи в Маріуполі на море усміхненої молоді в передостанній день фестивалю.

Цього року програма фестивалю була наднасиченою - численні радіальні виїзди, величезна кількість майданчиків з народними ремеслами, фотовиставкою, містечком громадських ініціатив, відкритою бібліотекою, локацією сучасної України, кластерні ініціативи та майданчики від громад міст із грандіозними концертами на вечірній програмі. Оргкомітет ще до сьогодні отримує вдячні відгуки та численні прохання приїхати в інші міста.

11 міст сходу, 2 000 людей-організаторів та біля 80 000 учасників наших фестивалів допомогли нам зрозуміти просту річ – ми можемо дуже багато. Якщо ми збираємося разом, ми, мабуть, можемо все. Навіть те, про що не мріяли. Слоган цього року “Люди змінюють людей” цілком виправдовує себе. І річ не тільки в 26 000 розданих книжок в форматі “Відкритої бібліотеки” чи в зустрічі близько 200 неурядових організацій, яких об’єднав фестиваль у 11 міст. Річ не в тім, що в кожному другому з міст це було найбільше проукраїнське свято за всі часи незалежності. Річ в тім, що подібний фестиваль народжує продовження – десятки проектів, які прямо зараз обговорюються активістами з різних міст і прямо в цей самий час народжуються нові ініціативи. Ми ще будемо говорити про мінігранти, які будуть впроваджуватися локальними фестивальними командами в своїх містах.

Ідейний натхненник фестивалю та лідер гурту “NESPROSTA” Денис Блощинський так коментує свої враження від участі в фестивалі: “Цього року нас зустрічали зовсім інші люди, в зовсім інших містах. Незважаючи на те, що ми були вдруге в Сєверодонецьку, Лисичанську, Покровську та Маріуполі – тепер це зовсім інша справа. Активісти свідомо долучаються до проекту, кожна команда вважає цей фестиваль своїм власним, кожне місто привносить в нього свій незабутній колорит. Міста змінюються. І знаєте за рахунок чого? За рахунок того, що їх прагнуть змінити люди. Люди, яких змінюють люди. Саме так ми бачимо в дії наш слоган”.

Дуже знаковим було те, що цього року в останній заїзд до фестивалю приєднався відомий український репер Ярмак. Символічно, що саме під час концерту, в якому брали участь і Ярмак і гурт Nesprosta трохи більше двох років назад, виникла ідея фестивалю, який відкриє громадянам Сходу та Південного Сходу України велич нашої унікальної країни. Ось що говорить з приводу своєї участі в фестивалі сам Ярмак: “Я прагнув приїхати до Маріуполя дуже давно, але все навколишнє середовище чинило спротив – від місцевих організаторів, директорів майданчиків до деяких представників влади. Тому я не вагався ні на мить, коли команда фонду мене запросила взяти участь у фестивалі. Я вважаю, що кожен спортсмен, кожен артист, музикант має проповідувати ці цінності – не тільки проукраїнські, а загальнолюдські цінності. Ми повинні їздити і показувати, давати приклад для наслідування молоді. І те, що серед тисяч людей на площі Маріуполя було стільки підлітків мене дуже тішить. Тому що саме на них я і орієнтуюся – на молодих людей та дівчат, які ще шукають своїх героїв, які можуть бути гнучкими та змінюватися.”

Задля того, щоб стати частинкою нашого фестивалю кожен з журналістів міг принести підписану власноруч книжку зі своєї бібліотеки для поповнення фонду локації відкритої бібліотеки та відправлення на наступний фестиваль на схід України.

Довідки за телефонами 098 946 84 88, Руслана Коренчук

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги