Прес-релізи

Фестиваль "З країни в Україну" грандіозно завершився в Маріуполі

Мандрівний фестиваль української культури "З країни в Україну" повернувся зі свого останнього, четвертого, заїзду в містах Бердянськ та Маріуполь. В Маріуполі фінал фестивалю відбувався аж два дні і розкачав місто на повну.

29, 30 і 31 липня в містах на Азовському морі - Бердянську та Маріуполі - відбулися насичені програми Фестивалю "З країни в Україну". Для організаторів заходу це дійсно був крайній заїзд, адже за три роки Фестиваль відвідав 38 міст сходу і південного сходу України, але аж ніяк не збирається на цьому зупинятися. Цьогоріч  свято під назвою "З країни в Україну" відбулось в 11 містах: Покровськ, Костянтинівка, Бахмут, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Старобільськ, Нікополь, Кривий Ріг, Запоріжжя, Бердянськ та Маріуполь.

            Бердянськ потішив своєю цікавою курортною складовою, адже учасниками фестивалю стали не лише містяни, а й люди, котрі просто приїхали на відпочинок з різних куточків України. Місце розташування фестивалю теж всіх вразило, адже він відбувся безпосередньо на Приморській площі, за 30 метрів від моря та прямо біля залізничної колії, де можна було спостерігати товарний потяг двічі на день.

            Маріуполь же став дійсно масштабною подією для міста, адже місцева команда організаторів створила відразу 4 локації для проведення фестивалю, розділивши їх за напрямками: пляж "Піщанка" став осередком спортивних та водних активностей, Міський сад став зоною для майстер-класів та вуличної їжі, площа Свободи стала головною сценою в місті, де виступали: NESPROSTA, 14 дней, ГАРАЖ, Фиксайз, Без обмежень, VRODA, Sun Scream, AQUATORIA, LA AS IF I CARE, а також кумир молоді ЯрмаК.  Також це була зона для дитячих активностей та гонок квадрокоптерів. Локація Драмтеатру стала яскравим сплеском молодіжної програми для всіх субкультур.

            Яскравими родзинками Фестивалю стали заліт квадрокоптерів, обливання з пожежної машини, нічний кінопоказ фільмів під відкритим небом, фестиваль вуличної їжі М-хакатон в стилі конференції TEDx та багато інших цікавих фішок програми.

            Галина Самчук, керівниця проекту, так коментує останній заїзд цьогорічного  Фестивалю: "Фестиваль "З країни в Україну" в двох останніх містах - це справжня феєрія. Вразила жива аудиторія, котра вдячно відгукувалася на наповнення майданчиків. З організаційної точки зору, це був виклик для нашої і локальної команди, адже важко бути в 4 місцях одночасно, але ми достойно справилися з цим викликом і довели, що дійсно унікальна команда".

            Як зазначив Денис Блощинський, ідейний натхненник Фестивалю "З країни в Україну", "Тепер наша команда точно знає, якщо б ми ще раз могли б вибирати кінцевий пункт нашого фестивалю, то ми б обов'язково обрали Маріуполь, бо все місто відгукнулося на ідею фестивалю: влада, бізнес, громада, активісти, молодь. Таке враження, що фестиваль робили десятки тисяч людей. Ми ще підбиваємо кінцеву статистику, але попередні результати вражаючі -- на 5 локаціях за 2 дні фестивалю побувало близько 20 тис. осіб. Щодо Бердянська, то окремо хочеться підкреслити ступінь занурення команди в організацію фестивалю. Їх креативність і оригінальність підходу по проведенню промо-акціях на ринках, перехрестях, інших людних місцях призвели до того, що на вечірньому концерті було більше двох тисяч людей і близько трьох тисяч на денних активностях. В нашому промо-ролику лунав меседж "Схід такого ще не бачив", але тепер, за підсумками фестивалю, ми розуміємо, що такого ще не бачила Україна".

Довідкова інформація:

Майданчики фестивалю: сучасна Україна, творча програма (концерти), містечко громадських ініціатив, вільний лекторій (лекції з історії, культури України), майданчик народних ремесел, майданчик відкритої бібліотеки (обмін книгами, враженнями від прочитаного, зустрічі з письменниками, поетами), фотовиставки, кластерні майданчики (фешн, урбаністика, кінопокази, хакатон, стріт-арт, театр і т.д.)  

Довідки за телефонами: 097 4141 785, Наталія Мовчан або 096 9468488, Руслана Коренчук

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги