Прес-релізи

У Києві презентували живий театр МІЗАНТРОП!

В Україні з'явився новий незалежний театр - «Мізантроп». На столичній сцені відбулася презентація нового «живого» театру і показ танцдрами "Три сестри". Журналісти змогли побувати в залі для глядачів, ще до початку вистави і поспілкуватися з засновниками театру «Мізантроп».

«З самого початку наш творчий посил був безкомпромісним - робити те, що нам хочеться, і те, що цікаво саме нам трьом. У назву ми вкладаємо, в першу чергу, бажання відсікти зайве і знайти свого, ексклюзивного глядача, з яким ми зможемо говорити зрозумілою, адекватному дорослому мовою, не намагаючись спрощувати. Театр - НЕ коробка, не будівля. Це колектив: креативна група і трупа - ці складові, в нашому розумінні, і є театр », - пояснив на прес-конференції Дмитро Саратський, співзасновник театру.

У четвертий раз постановка танцювальної драми «Три сестри» за п'єсою Антона Чехова зібрала аншлаг у Києві. Виставу відвідало чимало відомих осіб: Настя Каменських, Анна Завальська, Юрій Нікітін, Ольга Шурова, Костянтин Томільченко, Катя Царик, Володимир Бородянський та інші.

Ідея створення нового мультижанрового проекту, який став би «ковтком свіжого повітря» для українського театрального глядача, прийшла під час роботи над виставою «Три сестри».

«Рік тому ми задумали створити те, що цікаво, в першу чергу, нам самим і вузькому колу наших друзів, але так сталося, що спочатку камерна вистава поступово перейшов на великі сцени і охопила досить широку глядацьку аудиторію. Сьогодні вистава «Три сестри» вже має свою творчу долю, успішні гастролі по 14 містам України, має, сподіваюся, свого глядача, і саме це підштовхнуло нас до створення свого театру - додав Ілля Мощіцкій, режисер (Санкт-Петербург), співзасновник театру.

Сьогодні в складі трупи МІЗАНТРОП 10 акторів і кілька технічних фахівців, які працюють зі світлом, звуком і декораціями. Спочатку виконавчим ядром колективу був балет D'Arts Миколи Бойченко, тому хореографія займала одну з домінуючих позицій серед засобів виразності, але тепер колектив розширюється, творці планують залучати до постановок драматичних артистів і музикантів.

«Не дуже приємна тенденція в театральному житті України спостерігалася останні роки. А ми хочемо створити, нехай це сміливо звучить, якийсь вектор, який, на наш погляд, був би напрямом для розвитку театральної культури України. Те, що зараз в основному відбувається в репертуарних театрах країни і в численних антрепризних проектах, м'яко кажучи, пригнічує! І це проблема не тільки України, це проблема майже всіх країн СНД. Вони просто вбивають репутацію театру як виду мистецтва. Глядача, який прийшов дивитися низькоякісну антрепризу, залучають тільки наявністю медійних «серіальних» артистів або моторошну «нафталінову» виставу, якого-небудь регіонального або столичного колективу просто більше ніколи не захоче знову прийти в театр. Цей глядач не вірить в те, що театр може бути цікавим, актуальним, живим. Крім того на розвиток театральної культури в Україні сильно впливає ізоляція. Зараз практично повністю перервані контакти не тільки з Росією, але і з Прибалтикою, Європою, Америкою. Для театру це має катастрофічні наслідки. Ми проти цієї ізоляції, наш шлях якраз пов'язаний з освоєнням сучасних тенденцій світової театральної сцени - пояснив композитор Дмитро Саратський.

«Ми не знаємо, хто прийде на нашу виставу. Ми орієнтуємося на власне відчуття реальності. Створюємо крок за кроком твір. Далі бажання глядача - залишитися з нами, повірити, приєднатися або шукати інший театр. Немає нічого гіршого, ніж коли вистава викликає нудьгу. Театр - це єдине місце, де не глядач потрапляє в уяву творця, а ми, автори, потрапляємо в уяву глядача. Чуйний і розумний глядач зрозуміє і відчує цей енергообмін і буде його потребувати, ніякі гаджети і 3D кіно цього не замінять! », - Розповів режисер Ілля Мощіцкій.

На презентації театру на сцені був шостий стілець - порожній, який призначений для інвесторів. Учасники прес-конференції підкреслили, що хотіли б запросити до співпраці інвесторів та меценатів, але тільки за умови, що вони не стануть втручатися в творчий процес і нав'язувати свою думку. Творці театру щиро вірять, що такі люди є!

«Зараз тривають гастролі танцдрами «Три сестри». Після однієї з вистав до мене підійшов знайомий театральний режисер і сказав: те, що ви робите - це круто, це розкіш. Чи не кожен режисер і актор може собі дозволити робити те, що він хоче! Ми об'їздили 14 міст України і скрізь підходили люди, говорили: приїжджайте частіше. Ми набралися сміливості і створили свій театр. З липня «Театр Мізантроп» почне роботу над новою виставою, прем'єру якої ми плануємо на осінь. Це буде вистава «Запрошення на страту» за романом В. Набокова. Дуже непростий матеріал, і ми зараз якраз на стадії його обговорення. Сподіваємося, що це стане для нас новою планкою, - розповів Микола Бойченко, хореограф (Київ), співзасновник театру.

Творці театру розуміють: те, що вони роблять, дуже зрозуміло для європейців і дуже ново для українців.

«Наш глядач ледачий. Краще подивиться телешоу або фільм, але їхати через все місто на альтернативний майданчик, щоб подивитися виставу - це не для всіх ... В сучасний театр приходять люди думаючі, в першу чергу. Мішура і реклама не потрібна такому глядачеві. Саме на такого глядача буде рівнятися театр МІЗАНТРОП », - додав Микола Бойченко.

 БІЛЬШЕ ФОТО ЗА ПОСИЛАННЯМ http://www.ex.ua/841147288532

 Інформація та фото надані "Master Management"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги