Прес-релізи

Український інфраструктурний форум окреслив можливості для росту української авіації

22 квітня 2016 р. у готелі Inter Continental Kyiv відбувся «Український інфраструктурний форум ’16».

Договір про єдиний авіапростір лібералізує український ринок перевезень та дозволить європейським компаніям без перешкод но працювати в Україні, а українським – в Європі. Про це заявив під час відкриття форуму Володимир Омелян, Міністр інфраструктури України. За його словами, документ гарантуватиме доступ на український ринок європейських лоукостів, а також право українських і європейських компаній здійснювати рейси між Україною і країнами ЄС без міждержавного узгодження маршрутів. Окрім того, міжнародний аеропорт «Бориспіль» під час форуму анонсувавновий інвестиційний проект пошуку інвестора для терміналу транзитних вантажів. Залучені інвестиції дозволять знизити тарифи для пасажирських перевезень, - стверджують експерти.

Євген Дихне, в.о. генерального директора аеропорту «Бориспіль» підкреслив: «Аеропорт «Бориспіль» посідає важливе місце в авіації України, на сьогодні ми обслуговуємо близько 70% всього ринку пасажирських перевезень. Стратегія аеропорту на 2016 р. – це стратегія розвитку хабу і збільшення долі трансферних перевезень. Хочу анонсувати новий інвестиційний проект пошуку інвестора для транзитного карго-терміналу в аеропорту «Бориспіль», над розробкою якого ми працюємо. Наша мета – використати географічне розташування і розгалужену мережу польотів до Європи та забезпечити профільному інвестору умови для сортування і обробки вантажів саме в аеропорту «Бориспіль». Сподіваємось, що сьогоднішній форум дасть поштовх для початку цієї роботи. Додаткові кошти у розмірі 100-200 млн гривень від цієї діяльності дозволять «Борисполю» знизити тарифи для пасажирських перевезень та в результаті сприятимуть зниженню вартості квитка».

Юрій Мірошников, Президент Авіакомпанії «МАУ» наголосив: «МАУ має намір збільшити частку транзитних пасажирів до 60%. Ми плануємо значне збільшення флоту, значне розширення мережі маршрутів. У планах до 2020 року – довести частоту літаковилетів в піковий час до 69-ти протягом години. Для цього необхідно реконструювати інфраструктуру аеропорту, у тому числі збільшити кількість злетно-посадкових смуг, розширити галереї вилетів тощо. Нині йде конкуренція не між авіакомпаніями, а між країнами за глобальний транзитний пасажиропотік. Варто максимально розвивати інфраструктуру аеропортів для збільшення неавіаційних доходів, що зможе зробити конкурентним український ринок».

Олександр Онацький, регіональний менеджер по Україні, Грузії та Арменії Міжнародної асоціації повітряного транспорту зазначив: «Цього року ми очікуємо приріст пасажиропотоку на рівні 10%, загалом понад 3,8 млрд пасажирів в 2016 р. Очікуваний прибуток авіаіндустрії авіакомпаній в 2016 р. – майже 36 млрд доларів (для прикладу, в 2014 р. – удвічі менше, в 2015 р. – 33 млрд дол.США), тобто загальний приріст прибутку також 10%. Левова частка прибутку авіакомпаній належить Америці (через більш досконалу інфраструктуру і нижчі ціни на нафту), Європа ж має лише 20%. Ми прогнозуємо рентабельність загальних авіаперевезень у світі в 2016 на рівні 8,2%, але показник по Європі – значно менший: європейські перевізники утричі менш рентабельні, ніж їхні американські колеги».

У панельній дискусії форуму«Повітряний транспорт України» також взяли участь Микола Марченко, Голова Асоціації підприємств авіаційної галузі України, Петро Липовенко, Президент Асоціації «Аеропорти України», Сергій Підгородецький, Генеральний директор Atlasglobal, Дмитро Бабейчук, Директор Украерорух.

Форум відбувся за підтримки Міністерства інфраструктури України. Організатор Форуму – A7 CONFERENCES, Офіційний партнер – Лемтранс, Ексклюзивний юридичний партнер – Міжнародна юридична фірма Baker&McKenzie, Стратегічний партнер – Будівельна компанія «AртБудСервіс», Інноваційний партнер – Microsoft Ukraine, інвестиційний партнер – A7 CAPITAL,Виставковий партнер – ЖК «OrangePark». Генеральний медіа-партнер – Український тиждень, Генеральний інформаційний партнер – Інтерфакс-Україна, Діловий ТВ-партнер – Перший діловий, Генеральний радіо-партнер – Голос столиці, Ексклюзивний медіа-партнер – Ліга Бізнес Інформ, Ексклюзивний бізнес медіа-партнер – газета «Бізнес», Діловий медіа-партнер - Delo.ua, а також серед медіа-партнерів: 5 канал, Перша Шпальта, Українські новини, телеканал «Бізнес», Компаньон, KyivPost, Ділова столиця, Новое время, Hubs, Промисловість в фокусі, The Ukrainian Times, Business Views, Platfor.ma, ABCnews, Центр транспортних стратегій, Промислові вантажі, Ліга:Закон, Електро Вісті, Будівельний журнал, газета «Магістраль», BuildPortal. За підтримки: Actions First Foundation, УАІБ, MBA International, AHK Делегація німецької економіки в Україні, ACC, EBA, CUCC, KMBS, Рік Європи в Україні 2020, UBC, Клуб експортерів України, UVCA, KSE, Міжнародний інститут бізнесу, ВАССР.

Повний запис онлайн-трансляції Форуму на веб-сайті:www.a7conf.com/infra

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтесь до Оксани Кадочнікової, менеджера зі зв’язків з громадськістю А7 CONFERENCES,тел.: +38 044 227 27 77, +38 068 120 53 35, oksana@a7-group.com

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги