Прес-релізи

«Чорнобиль. 30 років по тому»: Телемарафон на «5 каналі» У вівторок, 26 квітня, до 30-ї річниці аварії на ЧАЕС, «5 канал» розпочне телемарафон «Чорнобиль. 30 років по тому».

Вестимуть марафон Яна Конотоп, Артем Овдієнко, Роман Чайка, Ольга Сніцарчук, Катерина Кельбус, Ігор Татарчук, Сергій Барбу.

З 7-ї ранку і протягом дня в ефір виходитимуть тематичні сюжети, підготовлені журналістами «5 каналу», які покажуть, як нині виглядає місто-примара Прип’ять, продемонструють перебіг будівництва сховища для ядерних відходів на території ЧАЕС та відтворять процес монтажу металевої конструкції, яка наприкінці поточного року має врешті-решт накрити саркофаг над четвертим атомним енергоблоком. Сюжети можна також переглянути на сайті www.5.ua

            У розмовних тематичних студіях ведучі телемарафону разом з гостями – міністрами, ліквідаторами, екологами та експертами з енергетичних та ядерних питань - спробують відтворити події тридцятирічної давнини, з’ясувавши причини та наслідки аварії, проаналізують, що зробила влада за ці роки, аби убезпечити українців від будь-яких можливих наслідків аварії на ЧАЕС, та подискутують стосовно того, чи варто зменшувати 30-ти кілометрову зону відчуження довкола ЧАЕС?

Окрім цього, в ефірі «5 каналу» учасники дискусії обговорять питання ядерної безпеки та будівництва в зоні ЧАЕС, спробують знайти альтернативу ядерному паливу, окреслять ситуацію з туризмом у зоні забруднення, а також проанонсують культурні події до річниці трагедії.

Гостями марафону будуть, зокрема:

Остап Семерак – міністр екології та природних ресурсів України.

Юрій Щербак – міністр екології України та природних ресурсів (1991-1992 рр.)
Юрій Урбанський – еколог, виконавчий директор НЕЦУ.

Олександр Купний – старший спеціаліст інформслужби об’єкту «Укриття».

Володимир Шандра – міністр України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (2007-2010 рр.)

Сергій Парашин – екс-заступник секретаря РНБО України, генеральний директор виробничого об'єднання «Чорнобильська АЕС» (1994-1998 рр.)

Володимир Рєзнік – голова ГО інвалідів Чорнобиля «731-й окремий батальйон спецзахисту ВЧПП 50937», ліквідатор.

Олексій Пасюк (ПТС) - еколог, експерт з енергетичних питань Національного екологічного центру України.

Валентин Трохимчук, редактор телемарафону: «Телемарафон «Чорнобиль. 30 років по тому» нагадає усім, що Чорнобиль – біль не тільки України, але й всього світу. Він дав людству кілька страшних уроків… і багато справжніх героїв. Забувати не варто ні про перше, ні, тим паче, про других».

            Дивіться у вівторок, 26 квітня, з 7-ї ранку на «5 каналі» телемарафон «Чорнобиль. 30 років по тому». 

 

Прес-служба «5 каналу»,

Контактний телефон 351-77-20.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги