Прес-релізи

У Києві відбувся перший інвестиційний форум у сфері оборонної промисловості України

18 лютого 2016 р. «A7 CONFERENCES»організували «Український форум з оборони та безпеки ’16» під патронатом Міністерства оборони України та Державного концерну «УКРОБОРОНПРОМ». Форум став першою найбільшою міжнародною платформою в Україні, що об’єднав учасників українського ринку та міжнародних інвесторів – з фокусом на інвестиційні можливості вітчизняного ринку оборони та безпеки.Форум відбувся в готелі InterContinentalKyiv.

У Форумі взяли участь Олександр Турчинов, Секретар Ради Національної безпеки та оборони України, Василь Грицак, Голова Служби безпеки України, Степан Полторак, Міністр оборони України, Роман Романов, Генеральний директор ДК «УКРОБОРОНПРОМ», Ернест Герольд, Заступник помічника Генерального Секретаря НАТО з питань оборонних інвестицій, Марк Опгенорт, Заступник Директора Офісу зв’язку НАТО в Україні, Алан Мербаум, Принципал, LockheedMartinMissiles&Fire Control, Давід Тевзадзе, Міністр оборони Грузії (1998-2004), Арчіл Цинцадзе, Проектний менеджер реформи національної безпеки і оборони України, Національна Рада Реформ України, Олег Батюк, Керуючий партнер Dentons, Михайло Гвоздьов, Президент та Генеральний конструктор ДП «Антонов», Сергій Попов, Партнер KPMG Ukraine, Ігор Кривцун, академік НАН України, Голова наглядової ради PatonCorporation, Андрій Куликов, ведучий програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV та ін.

У Форумі взяли участь понад 500 представників вищого керівництва компаній з 35-ти країн світу, серед яких Boeing, Airbus, ThalesInternational, DynCorpInternational, Microsoft Corp., PCO SA, SagemDéfenseSécurité, ElbitSystems, CaterpillarInc, SigmaBleyzer, WorldwideAerosCorp., RenaultTrucksDefense, HoneywellDefenseandSpaceInt., Orbital ATK, STC Delta та ін. Форум також відвідали понад 50 представників посольств іноземних держав в Україні, а саме посли, військові, комерційні аташе США, Канади, Великої Британії, Японії, Німеччини,Польщі, Австралії, Кореї, Естонії, Молдови, Білорусі, Іраку, Грузії, Казахстану, Туркменістану, Узбекистану, Болгарії, Румунії, Сербії, Чехії та Пакистану.

Олександр Турчинов, Секретар Ради Національної безпеки та оборони України, виступаючи під час відкриття Форуму, заявив: «Розбудова та зміцнення сектору нацбезпеки та оборони - основа збереження України та забезпечення демократичного вільного розвитку нашої держави. Сучасний вектор реформування Збройних Сил, Служби безпеки та Міністерства внутрішніх справ стосується, у першу чергу, безальтернативності вибору українського народу європейської і євроатлантичної інтеграції.  Саме перехід на стандарти НАТО, побудова сектору безпеки і оборони, який відповідає найкращим зразкам провідних європейських країн і країн Альянсу, - це ті завдання, які ми намагаємося втілити, незважаючи на те, що колосальний ресурс країни відволікається для протистояння агресору».

ДжеффріПаятт, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні,у своїй вітальній промові зазначив: «На сьогодні Україна має сильніші, потужніші Збройні Сили. Зараз Україна намагається збудувати боєздатні Збройні Сили, які мають відповідати стандартам НАТО, а США і Україна залишатимуться партнерами. Ми зробили багатомільйонний внесок допомоги. І цього року очікуємо на надання ще понад 300 мільйонів доларів США на навчання і підготовку Збройних Сил України, які тривають у Яворові та інших місцях, а також на необхідне оснащення для нарощення Україною оборонних потужностей. Американський бізнес може інвестувати і ділитися технологіями з української оборонною промисловістю лише після проведення реформ і викорінення корупції в країні».

Степан Полторак, Міністр оборони України генерал армії України,у своїй доповіді підкреслив: «Ми плануємо за п’ять років завершити реформування Збройних Сил України. Для нас важлива співпраця з нашими партнерами, як внутрішніми,  так і зовнішніми. За рік ми придбали більше 4700 одиниць нової та модернізованої військової техніки, 34 тисячі одиниць техніки відремонтовано. Попереду серйозна робота, необхідно зосередитися на нових розробках. Ми маємо разом побудувати такі Збройні Сили України, які будуть гарантом нашої незалежності!».

Роман Романов, Генеральний директор ДК «УКРОБОРОНПРОМ»,під час своєї промови на Форумі підкреслив: «УКРОБОРОНПРОМ» інтегрується у світовий ринок і запрошує всіх міжнародних партнерів до взаємовигідної співпраці. Український оборонний комплекс сьогодні володіє потужностями, що значно перевищують потреби як внутрішнього ринку, так і поточного експорту. У 2015 році підприємства «УКРОБОРОНПРОМУ» виготовили для Збройних Сил України та інших силових структур понад 2 тисячі одиниць техніки, а сума укладених в 2015 році експортних контрактів склала більше $1,3 млрд.Дохід від реалізації продукції склав близько 20 млрд грн, з них за контрактами Міністерства оборони України – 7млрд грн. Очікуваний чистий прибуток підприємств держконцерну в 2015 році складе близько 1,5 млрд грн проти 350 млн збитку в 2014 році».

Під час Форуму Заступник Директора Офісу зв’язку НАТО в Україні Марк Опгенорт зазначив: «Ми підтримали Українув розвитку її оборонних спроможностей. І наша підтримка переважно зосереджується на довгостроковому реформуванні. Додаткова вартість, яку приносить НАТО в Україну – це прозорість і контроль в системі оборони. Ми майже рік витратили на те, щоб зробити аналіз української логістичної системи і розробити «дорожню карту» з новими стандартами. Ми допомагаємо Україні розробляти загальну базу для реформування: стратегія, військова доктрина тощо. Зараз Україна фіналізує Концепцію реформування розвитку сектору безпекиі оборони. Конкретний документ, над яким ми зараз працюємо – це Стратегічний оборонний бюлетень. Це «біла книга» в секторі безпеки з покроковою програмою реформ впродовж наступних 5 років. Для того, щоб в Україні відбулись системні реформи і велась узгоджена координація між зацікавленими гравцями в секторі безпеки, потрібна цілісність усього процесу планування».

Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук розповів: «Крім прямої технічної допомоги Канада надає Україні також нелетальне обладнання та навчає з ним працювати. Прикладом є операція Unifier на Яворівському та  Кам’янець-Подільському полігонах, де біля 200 військових з Канади проводять навчання для українських військових з бойової підготовки та застосування робототехніки для розмінування».

Особливістю Форуму стали «1-on-1» зустрічі між інвесторами та представниками українських компаній на другий день Форуму.

Організатор Форуму –  A7 CONFERENCES. Ексклюзивний юридичний партнер – Dentons. Інноваційний партнер – Microsoft Ukraine. Виставкові партнери – ICIPS та ЖК «OrangePark». Генеральний медіа-партнер – Економічна правда, Генеральний ТВ-партнер – 5 канал, Генеральний інформаційний партнер – Інтерфакс-Україна, Генеральний спеціалізований медіа-партнер – Defense Express, Ексклюзивний медіа-партнер – ЛігаБізнесІнформ, Ексклюзивний бізнес медіа-партнер – газета «Бізнес», Діловий ТВ-партнер – Перший діловий, також серед медіа-партнерів: Перша Шпальта, Український тиждень, Компаньон, DELO.ua, KyivPost, Апостроф, Milnavigator, Промисловість в фокусі, DefenseUpdate, Військовий інформатор, Defence Blog, BusinessViews. Форум відбувся за підтримки MBA International, ACC, KMBS. Авіа-партнер – AirLife. Наступний Форум заплановано на 16 лютого 2017 року.

Повний запис он-лайн трансляції Форуму на веб-сайті:www.a7conf.com/defense

Для додаткової інформації, будь ласка, звертайтесь до ОксаниКадочнікової, менеджера зізв’язків з громадськістюA7 CONFERENCES,тел.: +38 044 227 27 77, +38 068 120 53 35,oksana@a7-group.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги