Прес-релізи

Проїзд по дорогах Білорусі: справжня ціна для українців

З 1 липня 2014 р. по 30 червня 2015 р. сума оплат у збільшеному розмірі за порушення порядку проїзду по дорогах Білорусі для українців склала більше 2 млн євро. Щоб виправити ситуацію, 16 липня 2015 р. компанія-оператор BelToll провела прес-конференцію у Києві, метою якої було інформування українців про правила користування платними дорогами на території республіки.

З 1 липня 2014 р. по 30 червня 2015 р. сума оплат у збільшеному розмірі за порушення порядку проїзду по дорогах Білорусі для українців склала більше 2 млн євро. Щоб виправити ситуацію, 16 липня 2015 р. компанія-оператор BelToll провела прес-конференцію у Києві, метою якої було інформування українців про правила користування платними дорогами на території республіки.

Основною темою зустрічі було функціонування системи електронного збору плати за проїзд BelToll, яка діє на території республіки вже 2 роки. Система заснована на роботі спеціалізованого радіозв'язку на коротких відстанях, що дозволяє користувачам оплачувати проїзд в режимі вільного багатосмугового руху, без зупинки транспортних засобів у пунктах збору оплати.

За цей час в системі було зареєстровано більше 210 тисяч транспортних засобів, у тому числі з українськими реєстраційними номерами. Так, минулого року Білорусь відвідали 1 538 160 громадян України (за даними Держкомстату). Багато пересувалися по території республіки на своїх транспортних засобах, порушуючи порядок користування платними дорогами.

Сергій Бурий, менеджер з маркетингу, зв'язків із громадськістю та корпоративних зв'язків компанії-оператора BelToll, оприлюднив основні цифри порушень. Так, лише з 1 липня 2014 р. по 30 червня 2015 р. було зафіксовано 19 895 порушень порядку користування платними дорогами українцями, а це близько 1/5 усіх порушень. Більше того, це близько 39,31% від загальної кількості порушень в категорії до 3,5 т. Якщо перевести цю статистику у площину фінансів, то на транспортні засоби до 3,5 т оплат у збільшеному розмірі приходиться на суму майже 2 мільйони євро, на авто більше 3,5 т — більше 150 тисяч євро.

Представники BelToll детально розказали про транспортні засоби, проїзд яких підлягає оплаті:

  • механічні транспортні засоби з технічно допустимою загальною масою понад  3,5 т;

  • механічні транспортні засоби з технічно допустимою загальною масою не більше 3,5 т, зареєстровані за межами Митного союзу.

Зараз на території Білорусі діють 44 пункти обслуговування, розташованих поблизу платних доріг. У будь-якому з таких пунктів обслуговування можна укласти договір користування платною дорогою, отримати пристрій електронної оплати і поповнити його баланс. Водіям транспортних 

засобів, які ще не є користувачами системи BelToll, але припускають пересуватися по платних дорогах, важливо пам'ятати, що отримати пристрій і правильно встановити його на автомобілі необхідно ще до виїзду на платні ділянки доріг.

«Ми дбаємо про те, щоб гості з країн ближнього і далекого зарубіжжя були задоволені пересуванням по білоруських дорогах, — коментує Сергій Бурий, менеджер з маркетингу, зв'язків із громадськістю та корпоративних зв'язків компанії-оператора BelToll. — Сьогоднішній захід також спрямований на поліпшення інформування громадян України про правила користування системою електронного збору плати за проїзд по платних дорогах Білорусі».

На сьогодні платними ділянками доріг є наступні:

Дорога

Ділянки дороги, км

Платний відрізок, км

М1/E30 Брест (Козловичі) — Мінськ — кордон з РФ (Редьки)

609

609

M2 Мінськ — Національний аеропорт Мінськ

15

42

27

M3 Мінськ — Вітебськ

9

41

32

M4 Мінськ — Могильов

16

192

176

M5/E271 Мінськ — Гомель

21

130

109

M6/E28 Мінськ — Гродно — кордон з Республікою Польща (Брузги)/Щучін — Гродно

12

57

45

M6/E28 Мінськ — Гродно — кордон з Республікою Польща (Брузги)

214

287

73

M7/E28 Мінськ — Ошмяни — кордон з Республікою Литва (Кам'яний Лог)

57

148

91

P1 Мінськ - Дзержинськ

8

35

27

Таким чином, протяжність платних доріг в Білорусі становить 1 189 км (станом на 01.08.2014 р.).

Про систему BelToll

BelToll (система електронного збору плати за проїзд, заснована на використанні технології спеціалізованого радіозв'язку на коротких відстанях) введена в комерційну експлуатацію 1 серпня 2013 року. Власником системи є ДУ «Белавтострада». Управляє роботою BelToll компанія-оператор ІООО «Капш Телематик Сервисиз». В її завдання входять забезпечення належного функціонування системи і здійснення всіх необхідних функцій, пов'язаних з її діяльністю. Контроль за дотриманням користувачами платної дороги порядку справляння плати за проїзд здійснює ДУ «Транспортна інспекція».

Всю інформацію про Національну систему збору плати за проїзд можна отримати на сайті http://www.beltoll.by або за телефоном гарячої лінії +375 172 798 798 цілодобово.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги