Прес-релізи

ПРО КРИМ / АртПоле-Одеса 25-27.09.2014, Одеса

АртПоле — це кінопокази, майстер-класи, дискусії, перформанс та тематичний концерт — хороший інформаційний привід повернутися до відкритого питання долі півострова.

Крим і Одеса мають чимало спільного: море, етнічне різноманіття й насичена подіями історія. АртПоле завжди досліджувало культури різних народів і створювало події, де індивідуальні риси й знання були перевагами. Півроку тому ми спостерігали як вони були використані задля розпалення конфлікту.

Зустріч ПРО КРИМ покликана налагодити безпосередній діалог між жителями різних частин України, представниками різних народів, що живуть на її території. Кожного дня відбуватимуться дискусії, до участі в яких запрошені як етнографи, журналісти, кінорежисери, музиканти, художники, так і військові, психологи і громадські активісти з усієї України, зокрема, з Криму. На прикладі особистого досвіду тут обговорюватимуться питання вільного доступу до інформації та протистояння інформаційному тиску, виїзду з Криму чи можливостей залишатися на півострові, взаєморозуміння між громадами в нових місцях поселення, туризму і проведення культурних заходів, збереження культурної спадщини, а також конкретні кроки у подальшій взаємодії. Ввечері 25 та 26 вересня у всіх охочих буде можливість переглянути різні за жанром і темами документальні стрічки, пов’язані з Кримом, і поставити запитання авторам. А 27 вересня, в суботу, відвідати майстер-класи та концерт, в основі яких порозуміння — мовою мистецтва.

Якщо ви зацікавлені взяти участь у дискусійній частині, будь ласка, заповніть коротку анкету за цим посиланням. Щодо акредитації та інших питань звертайтеся за тел. 067 914 1403.

Організатори: агенція подій «АртПоле» і центр регіонального розвитку «Топ-Кая».

Партнери: агенція Sova і коворкінговий простір HUB Odessa.

Інфопартнери: Перше радіо FM1, ТРК «Град», «Український Тиждень», Platforma, Hromadske.tv, «Країна».

 

МИСТЕЦЬКА ПРОГРАМА (вхід на всі заходи вільний)

 

перформанс ПОСЕРЕДИНІ

Влад Креймер (Донецьк) / Оля Михайлюк (Київ)

Перформанс, який осмислює проблему руйнівного тиску інформаційного середовища і намагання особистості йому протистояти. Відрізали море. Закрили небо. Розірвали землю. Ці словосполучення протягом останніх пів року ти щодня зустрічаєш в пресі. Але для тебе вони набувають зовсім іншої глибини, адже ти пірнав в це море, дихав цим небом, ходив по цій землі. І навіть садив дерева. І вони виростуть.

25 вересня / час та місце показу — за додатковим повідомленням

ПРОГРАМА (вхід на всі заходи вільний) 

кінопокази

25 вересня о 19:00 / Sunday Cinema (Приморський бульвар, 9)

  • #ВАВИЛОН’13 – добірка про Крим
  • «Крим, люблю тебе» (реж. Наталка Гуменюк, Київ)
  • цикл відео-інтерв’ю «Крим: півроку по тому» (Оля Михайлюк/Вадим Ільков, Київ), зустріч з авторами

26 вересня о 19:00 / Sunday Cinema (Приморський бульвар, 9)

  • док.фільм «Бальзам» (реж. Дінара Ахтемова, Сімферополь), зустріч з автором
  • тб-проект «Майстер-клас» про традиційні ремесла кримських татар (Наталка Фіцич, Київ) – зустріч з автором
  • кримська добірка короткого метру (реж. Вінсент Мун, Франція)

МАЙСТЕР-КЛАСИ:

27 вересня о 15:00 / Sunday Cinema (Приморський бульвар, 9)

  • кераміка — Михайло Плужник-Гладир (Одеса) і Рустем Скібін (Сімферополь-Київ), рукоділля — Ліля Штекель (Одеса) і Наталя Скворцова (Бахчисарай)
  • приготування кави — Дінара Ахтемова (Сімферополь)
  • музичний супровід — Мустафа Кизилделі (Туреччина)

З техніками роботи з глиною, зокрема на гончарному крузі, знайомитиме одесит Михайло Плужник. З його допомогою можна буде створити найрізноманітніші речі — від посуду до авторських іграшок. До нього долучиться кримськотатарський майстер Рустем Скібін — його роботи, прикрашені яскравим розписом на основі традиційної вишивки, відомі далеко за межами України. Рустем розповість про семантику кримськотатарського орнаменту, про кераміку в побуті та архітектурі кримських татар. Рукоділлю — вишивці, створенню іграшок та прикрас, валянню з повсті — навчатимуть відома одеська майстриня Ляля Штекель та кримська колега Наталя Скворцова.  Тут також можна буде скуштувати східної кави і послухати вишукані турецькі мелодії, які майстерно виконує на багламі Мустафа Кизилделі

концерт: ТАРАФ (Крим) і ГИЧ-ОРКЕСТР (Львів)

27 вересня о 19:00 / Крыша Моря (Ланжерон)

Гич-Оркестр активно переосмислює народну творчість. Гурт шанує традицію, але при цьому його музика народжується у радості експерименту. Зрештою, саме слово «гич» і є вигуком радості й захоплення. У їх музиці можна розпізнати і відчути не тільки українську мелодику, а й великий діапазон європейського і світового музичного шифру — вони вміють вписувати надбання різних народів в українські реалії. У репертуарі етно-джазового кримськотатарського гурту Тараф — мелодії степового та узбережного Криму, румунські, болгарські, кримськотатарські і азербайджанські мотиви.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги