Політика

  ▪   Олександр Михельсон

Депутати запланували в Новий рік мову, «жидів», Тимошенко та власні пенсії

Народні депутати новообраної Верховної Ради просто палають бажанням попрацювати. Це, звісно, якщо вірити кількості законопроектів. Парламент, котрий провів лише два засідання (а формально одне), уже має справу із понад 60 «свіжоспеченими» законопроектами.

Чотири з них внесено президентом України, а сім – Кабінетом Міністрів старого-нового прем’єра Миколи Азарова. Президентські проекти мають такі назви:

– Проект Закону про ратифікацію Протоколу про внесення змін і доповнень до Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах;

– Проект Закону про приєднання України до Конвенції про скорочення безгромадянства;

– Проект Закону про приєднання України до Конвенції про статус апатридів;

– Проект Закону про ратифікацію Договору про дружні відносини і співробітництво між Україною та Східною Республікою Уругвай.

Грецьке слово «апатрид» і означає особу без громадянства. Тож у другому і третьому законопроектах йдеться про одне і те саме.

Читайте також: Перший день нової Ради: Опозиція показала кулаки

На жаль, незрозуміло, про що конкретно. Адже на вечір 23 грудня тексти цих документів у доступі на сайті Верховної Ради так і не з’явилися. Хоча й надійшли до апарату ВР іще 17 грудня.

Хай там як, Тиждень.ua вирішив перерахувати найцікавіші новоподані законопроекти. Отже. 

№1102 – «Про обов’язкове володіння і використання державної мови». Автор – Ігор Палиця.

№ 0009 – «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про взаємодію з питань попередження надзвичайних ситуацій, пожеж і ліквідації їхніх наслідків у населених пунктах, в яких розташовано об'єкти Чорноморського флоту Російської Федерації на території України». Автор – Кабмін Миколи Азарова.

№ 1032-2 – «Про внесення змін до Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ» (щодо відновлення цілісної системи місцевого самоврядування у місті Києві)». Автори – В’ячеслав Кириленко та Ксенія Ляпіна.

№ 1113 – «Про внесення змін до Закону України «Про засади державної мовної політики» та інших законодавчих актів (щодо удосконалення державної мовної політики)». Автор – Вадим Колесніченко.

Він уже заявив публічно, що йдеться про необхідність писати імена та прізвища громадян України в так званих біометричних паспортах як державною, так і російською мовою. Але є інформація, що цим поправки не обмежуються. 

№№ 1171, 1118 – про пенсійне забезпечення та пенсії «окремих категорій осіб». Автор – Кабмін Миколи Азарова.

За наявною інформацією, в уряді вирішили-таки урізати захмарні пенсії суддям, міністрам, депутатам, прокурорам… Подивимось.

№ 1119 – «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо врегулювання питань відповідальності службових осіб)». Автори – Микола Томенко та Сергій Міщенко.

Навіть не знаючи тексту, котрий наразі недоступний, неважко здогадатись: це – про скасування статей Кримінального кодексу, за якими засуджено Юлію Тимошенко та Юрія Луценка.

№ 1127 – «Про внесення змін до Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ» щодо приведення його у відповідність до чинного законодавства України». Автор – Олег Канівець.

Депутат від «Батьківщини» отримав непевну, але гучну славу пропозицією вказувати в паспортах громадян їхню (громадян, не паспортів) національність. Між тим, повернення Києву самоврядування, мовчки відібраного Партією регіонів після перемоги Януковича, було б значно важливішою справою.

№ 1035-1 – «Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» (щодо наслідків неможливості встановлення підсумків голосування в одномандатних виборчих округах)». Автор – Сергій Одарченко.

Як уже писав Тиждень.ua, опозиція має мінімальні шанси провести чесні перевибори на п’яти так званих спірних округах. Але вона мусила принаймні спробувати.

Читайте також: Війна за спірні округи: чи зможе опозиція повторити 2004 рік

№ 1152 – «Про заборону мови ворожнечі та висловів, що принижують людську гідність (стосовно образливих висловів «жид», «хохол», «москаль» тощо). Автор – Вадим Колесніченко.

(Без коментарів)

Так чи інак, а відстежити проходження цих законопроектів важливо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.