Політика

  ▪   Мілан Лєліч

90-ий округ: результат виборів визначають «спортивні журналісти» та сліпі судді

Ситуація в 90 окрузі (Біла Церква) незаслужено опинилася майже поза увагою центральних ЗМІ. А дарма – факт крадіжки перемоги у оппозиціонера тут не піддається сумніву ніким, окрім людей в мантіях

Складається враження, що останніми днями самовисуванці від Партії регіонів влаштували між собою змагання – хто приведе з собою більш чисельну чи більш «бикувату» групу підтримки до ОВК чи суду.

В цьому плані на перше місце впевнено вийшов кандидат від влади по 90-му округу, що на  Київщині, колишній охоронець Юлії Тимошенко, а нині наречений сестри голови Адміністрації президента Юлії Льовочкіної – Віталій Чудновський.

Обороняти перемогу від конкурента зі «Свободи» Олександра Марченка, котрий отримав більшість голосів за даними протоколів з мокрими печатками, але дивовижним чином виявився на другому місці у підсумковому заліку, до Київського окружного адмінсуду прийшло з кількадесят «биків» різного віку. Як пишуть в соцмережах, ці люди є переважно рекетирами з Київщини або ж спортсменами-майстрами різноманітних єдиноборств.

Читайте також: Бої місцевого значення на 215-му окрузі у Києві

Новоприбулі одразу відчули себе повноправними господарями ситуації. У перший день судового розгляду вони взагалі не пускали журналістів до будівлі, де знаходиться суд (працівниками ЗМІ довелося підніматися на 10 поверх пішки). В другий день розгляду «бики», окремі з яких мали посвідчення журналістів якихось напівміфічних видань, вже були милосердніші до своїх «колег» і пропускали їх всередину – хіба що одного з кореспондентів пригрозили «зробити калікою».

Журналісти-«криміналісти» знаходились і на поверсі, де знаходився суд, і навіть у тісній кімнаті, де й відбувалося засідання. За давньою українською традицією, для проведення якогось політичного прцоесу завжди обирається найменша кімната суду з усіх можливих, тим самим автоматично зменшується кількість присутніх, насамперед журналістів. Легендарний вже Печерський суд над Юлією Тимошенко тому яскраве свідчення.

 

Коли до зали суду увійшли люди в мантіях, довелося згадати про процес Тимошенко ще раз. Зірка тих часів, суддя Родіон Кірєєв, виглядав на їхньому фоні справжнім зубром професії.

Читайте також: Як опозиція відстоювала своїх кандидатів у Києві

Колегію суддів, які мали вирішити долю виборів у 90 окрузі, складали дві молоді пригламурені блондинки, які значно органічніше виглядали би десь за барною стійкою в клубі, аніж в залі судових засідань. Третя слуга Феміди – трохи старша шатенка, вже не пригламурена, яка, як видалось, і здійснювала керівництво діями комісії через нашіптування директив головуючій блондинці. Інша блондинка участі в процесі не брала, переважно посміхалася і дивилась кудись у вікно.

Але на відміну від того ж Кірєєва, судді однозначно не займали позицію влади. Так, вони відмовились долучити до матеріалів справи ряд доказів, поданих представниками ОВК (читай: Чудновським), натомість погодились вивчити кілька документів захисту, зокрема заяви голів ДВК про фальсифікацію голосування, а також семигодинне відео, на якому містився увесь процес опрацювання протоколів.

Судді були обмежені в часі, тому відео дивились вибірково. За словами представників «Свободи», відеозапис абсолютно чітко доводить факт фальшування.  

Однак це не надто важливо – важливіше те, що суд відмовився брати до уваги копії протоколів з мокрими печатками по 39 ДВК – різниця між ними та тими даними, які були подані до ЦВК, становить 1700 голосів на користь свободівця Марченка, що гарантує йому перемогу.

Дані свідків, членів ОВК, на результат розгляду справи навряд чи могли вплинути. Власне, досить було поглянути на список партій, які вони представляють: або ж ПР, або використані нею на цих виборах ультрамаргінали: «Братство» чи «Народно-трудовий союз».

Читайте також: Роль політичних маргіналів у виборчому процесі

Тому й суть їхніх свідчень зводилась до «не знаю, не бачив, не пам’ятаю». Хіба що істеричний член ОВК від комуністів так хвилювалась, що ледь не догралася до штрафу за порушення дисципліни.

Судді пішли радитись. З нарадчої кімнати повернулись лише близько пів на третю ночі. За цей час «спортивні журналісти» Чудновського вже встигли потоваришувати з численними «беркутівцями» та представниками апарату суду.

Рішення судді-блондинки вони зустріли радісно. Суд погодився задовольнити лише найменш важливу частину позову – визнати бездіяльність ОВК, котра не надала копії протоколів усім, хто мав право їх отримати, але у скасуванні перемоги Чудновського відмовила. Чому дані мокрих проткооілв ОВК та підсумковий протокол ОВК так сильно між собою відрізняються, суддів чомусь не зацікавило.

«О, Вася, прикинь, ми перемогли! Ну ето, шо по депутату...» - ділився радістю зі своїм другом один з братків.

Втім, свободівець не збирається віддавати вкрадену перемогу так просто. Зараз в розпалі апеляційний процес, і апеляційний суд вже встиг призначити експертизу почерку виборчої дкоументації округу.