Політика

Делегація ПАРЄ: Наступні вибори стануть лакмусовим папірцем відданості України демократичним принципам (повний текст заяви)

«Наступні парламентські вибори в Україні стануть лакмусовим папірцем відданості України демократичним принципам на шляху до подальшої європейської інтеграції, – заявила передвиборча місія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) наприкінці дводенного візиту до Києва (20 та 21 вересня).

Делегація з семи осіб, яка провела зустрічі з представниками всіх основних партій, що беруть участь у виборчому процесі, а також з офіційними особами, відповідальними за організацію та проведення виборів,  і з представниками громадянського суспільства, наполегливо закликає вжити низку заходів, спрямованих забезпечити для українських виборців можливість вільного вибору серед справжніх альтернатив 28 жовтня згідно з зобов’язаннями України перед Радою Європи.

Делегація закликала до кращого забезпечення плюралізму в засобах масової інформації у передвиборчій період, наполягаючи на тому, що органи влади, а також державні та приватні засоби масової інформації, зокрема телебачення, мають ґарантувати збалансоване та об’єктивне висвітлення програм та політики партій, що змагаються на виборах. Делегація закликає українських журналістів бути відважними та чесними у своїй роботі та протистояти будь-якому прояву самоцензури задля служіння значному суспільному інтересу. У цьому контексті  вона висловлює велику занепокоєність щодо проекту закону про посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини та рішуче закликає Парламент взяти до уваги думку експертів Ради Європи щодо проекту закону до його остаточного ухвалення.Чи

Читайте також: США можуть застосувати санкції проти України

Делегація вітає те, що вперше всі українські спостерігачі зможуть спостерігати за голосуванням та підрахунком  голосів. Вона вітає їхній внесок та заохочує українське громадянське суспільство відіграти повноцінну та активну роль у виборчому процесі, в тому числі використовуючи можливості соціальних медіа та Інтернету. В цьому контексті делегація запрошує органи влади визначити правила щодо застосування веб-камер на виборчих дільницях з метою уникнути непорозумінь.

Передвиборчий період був затьмарений позбавленням волі колишніх членів уряду та лідерів опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, які не в змозі брати участь в перегонах. Делегація поділяє стурбованість, виражену Асамблеєю, щодо перебігу судових процесів і ув’язнення цих осіб, та підтримує заклик Асамблеї звільнити їх до дня виборів, використовуючи всі правові засоби. Водночас, це питання не повинно бути використане як привід для де-легітимізації виборів ще до того, як вони відбудуться. виборчий процес. Вибори слід оцінювати  за всіма елементами, що впливають на весь виборчий процес.

Читайте також: Резолюція ПАРЄ щодо України

"Олігархізація" політики України, злиття політичних і економічних інтересів є предметом для серйозного занепокоєння. Делегація закликала державні органи і учасників виборів утримуватися від зловживання адміністративним ресурсом, а також приватними коштами, з метою маніпулювання виборчим процесом і викривлення волевиявлення народу. Вона закликала політиків спробувати займатися вирішенням проблем, а також поставити суспільні інтереси перед своїми власними, щоб вжити заходів  для подолання істотної недовіри значної кількості виборців до політичних процесів та інститутів.

Читайте також: Резолюція ПАРЄ щодо України

Нарешті, делегація закликала владу і всіх учасників виборчого процесу вжити всіх необхідних заходів для забезпечення того, щоб ці вибори пройшли за повної поваги до демократичних принципів і до зобов'язань країни перед Радою Європи. Тільки таким чином можна відновити довіру громадськості до виборчого процесу, і в кінцевому рахунку,  до результатів виборів.

Делегація у повному складі з близько 40 членів Асамблеї повернеться в країну, щоб спостерігати за ходом голосування, разом з іншими міжнародними спостерігачами, перш ніж надати спільну остаточну оцінку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.