Політика

  ▪   Роман Малко

Презентація «народного списку Королевської»: фотосесія з лідером у гольф-клубі

Нарешті привідкрилась таємниця, хто ж саме представляє команду екс-бютівки, а нині лідера нової розпіареної партії «Україна-Вперед!» Наталі Королевської, в якої, судячи з її рекламної кампанії, грошей - кури не клюють. На презентації свого народного списку Наталя Юріївна засвітила кращих людей своєї команди і дала зрозуміти, що не несе відповідальності за тих, кого вестиме до парламенту

На які тільки хитрощі не йдуть люди, аби потрапити в парламент. Воно й не дивно. Адже, ставши депутатом людина перетворюється із звичайного громадянина в недоторканого, обростає купою привілеїв, зв’язків, маєтків і може до кінця своїх днів займатися тим, що нічого не робити. Один раз спробувавши «як воно», людина підсідає на мандат, як на наркотик і вже ніколи не може з нього злізти. Залежність така сильна, що вилікуватись від неї щастить лише дивом. На жаль, дива трапляються вкрай рідко.

Читайте також: Спеціально для Королевської повернуть 3% бар'єр?

На свою нову «ходку» до парламенту Наталя Юріївна Королевська почала працювати заздалегідь. Не варто переказувати всі ті перипетії, які довелося пережити цій красивій жінці, кому цікаво, той знайде сам, головне, що після вигнання її з  «Батьківщини» Наталя Юріївна раптом відчула в собі сили йти у велику політику самостійно і проголосила про створення власної політичної сили. Неозброєним оком ця сила від народження виглядала дуже кишеньковою, але сама Наталя Юріївна це заперечувала, розповідаючи всім, що її партія створена» не під лідера, а лідери створили партію, аби працювати для народу».  

Впізнаєте когось?

Те, що не все так просто і Наталя Юріївна трохи лукавить, довелося переконатися на проміжній презентації народного списку партії, яку Королевська з соратниками влаштувала в гольф-клубі на Оболоні. Близько одинадцятої, в це затишне гламурне місце почали з’їжджатись кандидати в кандидати у нову еліту країни. Молоді, красиві, гарно одягнуті, вони чимось нагадували проповідників нової харизматичної церкви, були усміхнені і натхненні. Перше, що впадало в око, - це повна відсутність поміж них відомих облич. Десятки, а то й сотні нікому невідомих громадських активістів.

Чи запитував хтось з них себе, навіщо для проведення цього скромного, без жодної мети, зібрання, було орендувати такий недешевий заклад як гольф-клуб? Напевно, ні. Навряд чи їм це цікаво. У них перед очима інші цілі та завдання, і думати про якісь дурниці немає часу. А дарма. Деталі мають значення.

Лідери йдуть

Все дійство відбувалося в підвальному залі, що нагадував ультрасучасний бункер. Аби потрапити в нього, треба було збігти кілька поверхів вниз, зареєструватися і отримати бейджик. Далі можна або займати місця в залі, або пригоститися печивом, кавою чи соком. Загалом, гостина була доволі убога, як на таку політсилу, як «Україна-Вперед!», навіть пролетарська. Втім, більшість учасників навіть до такого пісного столу не доторкнулась. Мабуть, через  надмір скромності.

Читайте також: Як Королевська рекламує себе на Заході

Наталя Юріївна Королевська з’явилась несподівано. В супроводі свого соратника Євгена Суслова вийшла з глибини залу і, ламаючись та ніяковіючи, як дівчинка, підійшла до свого активу, що сидів в першому ряду. Актив відразу підірвався, почав аплодувати і вітатись з лідером. Королевська кожному потисла руку, декого навіть поцілувала і, коли овації втихли, сіла на відведене їй місце. Втім, довго сидіти не довелось. Після короткого вступного слова ведучий запросив її на сцену, і вона з посмішкою російською мовою  почала: «Сьогодні ми відкриваємо всенародне голосування за кандидатів в народний список партії «Україна-Вперед!». Ми зібрали, на наш погляд, найбільш гідних. Тих, хто володіє найвищим кваліфікаційним рівнем, хто проявив свої лідерські якості, продемонстрував бажання та готовність працювати на країну». Наталя Юріївна ще багато цікавого говорила в своїй промові, але, правду кажучи, вже за хвилину пригадати її мудрі слова було вкрай складно. Говорила про все і ні про що, як і всі наступні виступаючі цього дня. Трохи закликів, трохи хвальби, трохи мрій, планів на майбутнє і звичайно слова вдячності всім своїм однодумцям. Загалом - жодної конкретики. Гарні слова в гарній обгортці, але в які чомусь не хочеться вірити.

Дуже приємно - цар, тобто королева

Аби стовідсотково потрапити до парламенту і не пролетіти над ним, як фанера над Парижем, Наталя Юріївна вирішила скористатись найновішими напрацювання політтехнологів і обрала собі безпрограшну здавалось би стратегією - похід в народ.

Виглядає і справді спокусливо, адже згідно з легендою, кожен може подзвонити чи написати емейл і потрапити в кандидатський список. Якщо пощастить, через кілька місяців вже можна буде стати депутатом... Щоправда, для того ще доведеться трохи «попрацювати», як повідомляв один з промовців. Але праця не надто важка. Працювати доведеться на вулиці серед людей, «щоб люди мали можливість нас оцінити».

Потриматись за лідера

Власне, у цій короткій фразі - вся суть творіння Королевської. «Нас мають оцінити!». А за що? За теревені на вулиці, за роздачу агіток чи шаликів перед футболом, за красиві прапори за автопробіги? За що мають оцінити і вибрати нікому невідомих активістів? Чим вони такі особливі, щоб стати улюбленцями народу, а заодно депутатами парламенту? Чим вони кращі від тих депутатів, що «обіцяють і потім забувають, про що обіцяли»? Якщо вірити соратникам Наталі Королевської, то справді кращі. Щоправда, їх аргументи знову досить сумнівні, адже за їхнім твердженням партія «Україна-Вперед!» - це не просто проект, а «новий призов української політики», а запущений у вільне плавання народний список «це нова філософія нової еліти країни».

 

Суслов вчить слова

Після Королевської місце на сцені зайняв її вірний соратник депутат Євген Суслов, далі кілька інших вірних соратників, нікому невідомих молодих «перспективних політиків» і нарешті ведучий знову вийшов на сцену та оголосив закінчення чудо-акції. Всі зітхнули з почуттям виконаного обов’язку і потягнулись тиснути руки та цілуватись з своєю лідеркою, в розкладі якої значилась прес-конференція для журналістів. Гімну, як це зазвичай буває на подібних зібраннях політичних партій, не співали ні на початку, ні в кінці. Мабуть, ще не вивчили слів.

Настрій - хоч танцюй

Попри те, що проводячи презентацію списку кандидатів єдиною метою Королевської насправді було вкотре нагадати про себе і засвітитися, вона сама того не бажаючи відповіла на кілька суттєвих запитань, які мучили прогресивну громадськість досить довго, вказавши тим самим, звідки ноги ростуть. Відповідаючи, наприклад, на запитання журналістів, на які гроші вона проводить таку дорогу рекламну кампанію, Наталя Юріївна повідомила, що розповість про це після виборів і навіть оприлюднить імена спонсорів та звіт витрат. На перший погляд, відповідь цілком вичерпна і дипломатична. Але якось не надто пасує до відкритості, яку проповідує Королевська. Хіба не до виборів виборцю цікаво дізнатися, хто стоїть за ніжними дівочими плечима Наталі Юріївни і кого вона збирається протягнути в парламент. Хіба не до відкритого списку гарно пасуватиме відкрита інформація про спонсорів партії? А раптом у її такому прозорому списку опиняться близькі до Партії регіонів люди, проти яких Королевська за легендою бореться…

Читайте також: Як Королевська будує  нову країну спільно з регіоналами

Наталя Юріївна пояснила, як вона збирається гарантувати те, що її молода команда не перетвориться в "тушок". Згідно з її логікою, новоспечені парламентарі не зрадять довіри своїх виборців тільки тому, що працюватимуть на гарну кредитну історію, аби потім знову бути обраними в парламент. Прекрасне пояснення! А головне - позбавляє виборця усіх сумнівів у тому, що Королевська взагалі збирається будь-що гарантувати.

У мене є мрія...

Попри високі слова і зовнішню привабливість "нова філософія нової еліти країни" від Наталі Королевської і Ко, все більше чомусь нагадує авантюру, а-ля лохотрон від МММ, який лише перетворили у виборчу технологію. На хвилі ненависті народу до професійних політиканів, від яких користі, як з козла молока, Королевська вирішила протягти до парламенту потрібних людей у, здавалось би, найдемократичніший спосіб. Прозоро, відкрито і доступно. От тільки проблемка за цією показовою відкритістю ховається ще гірша небезпека, ніж за звичною закритістю.

Читайте також: Чому праймеріз  Королевської нагадує цирк

Хто знає, наприклад бізнесмена Васю Г., який ні сіло ні впало став активістом «Україна-Вперед!» і готовий стати депутатом. Для більшості в цій країні Вася - "темна конячка". А таких "вась" Королевська назбирує цілий список. Звісно, більшість із них в результаті пролетять і ніким не стануть, але частина - та, що добре заплатить або в якийсь інший спосіб доведе свою відданість, має шанс потрапити в парламент. Теоретично, всі вони можуть бути гарними людьми і виправдати надії втомленого від брехні та розрухи українського народу, але на практиці невідомо, якими «тушками» чи «ляшками» стануть в результаті…

Піраміда імені Королевської

P.S. На завершення чудової акції Наталя Юріївна Королевська взяла участь в груповому фотографуванні для партійного альбому. Світлина мала вийти чудовою, всі, хто забажав фотографуватись, були щасливі, усміхнені та випромінювали надію на перемогу. Хто ж не забажав, а завбачливо відійшов в бік, -  хай кусає собі лікті. Таку неповагу можуть пригадати при складанні справжнього списку… А можуть і не пригадати…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.