Політика

  ▪   Олесь Олексієнко

Сила ув’язненої: влада змушена пожинати плоди свого репресивного іміджу

Ситуація з Юлією Тимошенко набула значного розголосу, за якого всі процедурні нюанси губитимуться в палких дебатах з приводу необхідності визволення бранки, оцінках рівня репресивності українського режиму та можливих механізмів упливу на нього для звільнення політв’язнів.
Матеріал друкованого видання
№ 17 (234)
від 26 квітня, 2012

24 квітня «Батьківщина» оприлюднила переданий Сергієм Власенком лист Юлії Тимошенко, у якому вона повідомила, що під час перевезення з колонії до лікарні 20 квітня проти неї застосували силу: заламували руки і вдарили в живіт. Того самого дня оголосила голодування. Опозиція відразу ж заблокувала трибуну парламенту, вимагаючи звіт генпрокурора, безперешкодне відвідування екс-прем’єрки своїми представниками, які мають медичну освіту.

Читайте також: Лист Юлії Тимошенко із Качанівської колонії (повний текст)

Прогнозованою реакцією правоохоронців стало традиційне заперечення всіх звинувачень. Причому прокурор Харківщини та Державна пенітенціарна служба спростовують не лише інформацію про застосування сили, а й факт оголошення голодування. Мовляв, у них відсутнє письмове повідомлення ув’язненої з цього приводу, а, як відомо, в таких структурах якщо немає папірця, то немає й проблеми і навпаки. Начальник сектору охорони здоров’я Управління пенітенціарної служби Харківської області Дмитро Курушин навіть перейшов у наступ і заявив, що жодних скарг після переведення Юлії Тимошенко назад до колонії з лікарні не було і в разі, коли її захисники і далі поширюватимуть неправдиві відомості, служба буде змушена звернутися до суду. Свій, до свого, по своє...

При цьому хтось намагається кинути на качанівську ув’язнену тінь людини, схильної до брехні, а відтак поставити під сумнів і оприлюднені відомості. Одночасно з листом Тимошенко в інтернеті з’явилося відео, на якому жінка, обличчя котрої неможливо впізнати, але котра нібито схожа на екс-прем’єрку, швидко пересувається камерою, а потім цілує відвідувача, якого також важко розгледіти, але який мав би нагадувати її адвоката Сергія Власенка. Крім того, було запущено версію про те, що, мовляв, опозиціонерка побилася зі своєю однокамерницею Юлією Абаловою. Ту начебто після цього і на її ж прохання перевели до іншого приміщення, а до Юлії Володимирівни підселили двох інших. Проте з цією жінкою також кояться дивні речі: після того як її помістили в іншу камеру, з нею не може ніхто зустрітися. Навіть наразі ще уповноваженій з прав людини Ніні Карпачовій після підтвердження факту побиття Тимошенко не вдалося зробити це. Формальний привід – письмова відмова Абалової. Сама екс-прем’єрка стверджує, що колишню однокамерницю шантажували репресіями проти сина...

Читайте також: Затяте лікування Тимошенко

За кордоном лист Тимошенко викликав бурхливу реакцію. Керівник фракції ПР у Верховній Раді Олександр Єфремов уже заявив, що має місце лише спланована провокація, приурочена до відкриття чергової сесії ПАРЄ. Єврокомісія зажадала «пояснень у терміновому порядку» від українського керівництва, у Європарламенті залунали порівняння з жорстокістю Сталіна та Берії. Комітет із запобігання тортурам Ради Європи уже вивчає ситуацію про застосування до опозиціонерки сили. Заступник голови фракції правлячої в Німеччині ХДС/ХСС у бундестазі Арнольд Фаатц заявив, що ситуація з голодуванням Юлії Тимошенко не повинна лишитися непоміченою й мусить мати наслідки для Євро-2012. А речник з іноземної політики фракції Соціал-демократичної партії Рольф Мютценіх сказав, що Київ має дати згоду на перевезення Тимошенко для лікування до Німеччини і що потрібно «вплинути на режим таким чином, щоб він серйозно сприйняв пропозицію німецького уряду».

Ситуація з екс-прем’єркою вже набула значного розголосу, за якого всі процедурні нюанси губитимуться в палких дебатах з приводу необхідності визволення бранки, оцінках рівня репресивності українського режиму та можливих механізмів упливу на нього для звільнення політв’язнів. В наявності останніх за нинішнього керівництва, схоже, вже остаточно переконалися західні політики та впливові інституції. Зрозуміло, що за таких обставин нові кримінальні справи проти Юлії Тимошенко та Юрія Луценка безперспективні з погляду можливості їх визнання у світі об’єктивними. Влада однозначно програла інформаційну війну і таки буде змушена пожинати плоди свого репресивного іміджу.

Читайте також:  Луценко «затролив» суддю-аноніма та прокурорів-«балбєсів»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.