Політика

  ▪   Роман Малко

Рада поповнилася придворним поетом, Митним кодексом і «портретами» тушок

Клоунада від Ляшка, блокування трибуни, присяга двох нардепів і тотальна заборона паління – день у Раді минув без сенсацій

Те, що без Ляшка вода не освятиться і Рада не відчиниться, вже ледь не аксіома. Не обійшлося без нього і в перший день нового парламентського тижня.

Поки нардепи чистили зуби і пили ранкову каву, креативний Ляшко прибіг до парламенту і розвішав на всіх вхідних дверях плакати з зображенням курячих трупів та написом «Тушкам вхід заборонено». Присвятив він свою акцію продажним депутатам – «тушкам», які, на думку Ляшка, винні в тому, що Юля Тимошенко сидить за ґратами. Провисіли плакати недовго. Коли народні обранці почали заносити свої «тушки» в будівлю Ради, охорона швиденько познімала неполіткоректну творчість Ляшка і йому нічого не залишилось, як самому стати на дверях, створивши у такий спосіб живий щит.

Втім, Ляшко з тушками не став головною подією дня. Нічим не гіршою була новина про складення присяги двома новими народними обранцями. Нібито новина не варта й дірки від бублика, але не кваптеся з висновками. Одним із депутатів, який віднині «покращуватиме» життя народу, – відтепер є улюблений поет Віктора Федоровича Януковича Герой України Борис Білаш. Він, звичайно, не надто відомий українцям, але це явище тимчасове. На часі вже, коли Білаш стане не лише улюбленцем керманича, а й усіх українців. Чому? А хоч би тому, що людину, яка пише такі прекрасні вірші, неможливо не любити:

Если стану я нардепом,
Обеспечу свой народ
Салом, яйцами и хлебом.
Пусть потешит свой живот.
Пусть он ложкой ест сметану,
Напихается икрой,
Возражать ему не стану.
Я – такой!
Завалю печеньем, кексом,
Хочешь торт, трюфели – на!
Если надо, то и сексом
Угощу его сполна.
И ни-ни,
Ни в коем разе,
Не за деньги, а за так.
Ну а как же без фантазий
Сексуальных?
Да никак!

 

Власне, на цьому репортаж про роботу депутатів можна було б і завершити, позаяк що іще можна додати до таких високих слів. Хіба знак оклику. Але, на щастя, депутати таки зробили над собою зусилля і замість того, щоб піти обмивати новоприбулих колег, стали до роботи.

Результатом титанічної праці стало схвалення Митного кодексу, а опісля цього блокування трибуни. Причиною блокування стала спроба спікера Володимира Литвина включити до порядку денного зміни до законів про реформування нафтогазового комплексу. Тільки-но Литвин заїкнувся щодо цього, як опозиційні депутати оточили трибуну і почали скандувати «Банду – геть». Такого розвитку подій в Раді схоже сподівались. За годину до блокування в залі був помічений бойовик регіоналів Тадеєв, котрий підозріло блукав поміж колег і чи то роздавав інструкції, чи то про щось попереджав. Можливо, все було і не так, як виглядало, але під час блокування Ельбрус Тадеєв таки зайняв стратегічно важливу позицію в президії, перетворившись на мить на бодігарда спікера, і приязно усміхався до колег-опозиціонерів.

Спочатку трибуну блокували депутати-чоловіки і Наталя Королевська. Вона стояла мов квітка серед будяків, гордо випнувши груди і холодно дивлячись у бік напівпорожніх регіональних рядів. Згодом інші депутати прекрасної статі, напевно помітивши таку несправедливість, почали потроху приєднуватись до тусівки блокувальників, чим зіпсували всю піар-картинку.

Читайте також: Як минулого разу опозиція "завалила" голосування щодо законопроекту по "Нафтогазу"

Погаласувавши кілька хвилин і повимахувавши руками, спікеру спочатку вдалося втихомирити опозицію, а потім вмовити її розійтися і проголосувати за перенесення дратівливого питання на інший день. Зітхнувши полегшено, Литвин оголосив обідню перерву і зник із зали.

Вечірнє засідання мало чим відрізнялося від середньостатистичного парламентського. Депутатів було мало. Голосуючи, вони стрибали поміж рядів, як та саранча, і натискали кнопки за себе і «за тих пацанів, яких із нами немає». Єдиним яскравим спалахом цього нудного акта парламентської вистави став виступ невтомного Олега Ляшка. Він вискочив на трибуну, обурюючись, що уряд купує товари, які можна виробляти в Україні у китайців і корейців, внаслідок чого ледь не спалахнув новий расистський скандал. За такі хиби і зневагу до власного народу Ляшко пообіцяв принагідно винести всіх винних із Ради та уряду на вилах. Така радісна перспектива чомусь не до вподоби стала регіоналу Сухому і він, обізвавши Ляшка «спеціалістом по мужскому доїнню», щиро порадив йому: «Ти собі засунь вила в одно місце, куда ти там їх маєш засунути». Така люб’язність, звісно, викликала в залі сміх і трохи розрядила пісну парламентську робочу атмосферу.

Загалом парламентський вівторок був насиченим і продуктивним. Депутатам після тривалої перерви так сподобалось працювати, що вони навіть погодились продовжити засідання і після завершення робочого дня. В це важко повірити, але саме так все і було. Не виключено, що такий запал навіяв їм новий колега-поет своїми чудовими віршами, а якщо й ні, то точно обіцянка Ляшка винести всіх на вилах. Інакше і бути не може…

На завершення народні обранці підсунули свиню власному народові і собі також прийнявши в першому читанні закон про обмеження місць де можна спокійно курити. Законопроект хоче заборонити курити на стадіонах у всіх закритих приміщеннях в під’їздах будинків і тд. Офіційно ця безапеляційна позиція викликана наближенням  Євро-212.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.