Політика

  ▪   Роман Малко

Американське новосілля у Києві: Льовочкін прийшов несподівано, а російський посол першим залишив церемонію

В останній день зими в Києві офіційно відкрили нове посольство Сполучених Штатів Америки. Раніше багато посольських приміщень США були розкидані по цілій столиці, нині ж, всіх їх зібрано на одному клаптику землі майже під одним дахом.

Під одним дахом - це голосно сказано. Дахів в посольстві багато, адже київське представництво  Сполучених Штатів є одним з чотирьох найбільших в Європі, а тому вміститись в одному будинку йому не вдасться.

Комплекс американського посольств займає цілий квартал неподалік станції метро Берестейська і за твердженням американців збудований за дуже просунутим проектом, що відповідає не лише всім нормам з будівництва України та США і всім приписам безпеки, а  є також дуже зручним для роботи та прийому відвідувачів. Дах амбасади вкритий зеленим покриттям, щоб не надто нагрівався влітку, а рослини на території поливаються виключно дощовою водою.

 Святкова церемонія відбувалась у великій залі, прикрашеній творами українських та американських художників. Посередині на невеличкій сцені посаджено найдорожчих та найшановніших гостей, з права трибуна для виступаючих і по обидва боки прапори США та України.

Найдорожчими гостями були заступник Державного секретаря США з питань менеджменту Патрик Кеннеді, спікер Верховної ради України Володимир Литвин, міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко та заступник директора Бюро закордонних будівель Державного департаменту США Гезер Таунсенд. Неочікувано приїхав і голова Адміністрації президента Сергій Льовочкін, якого не сподівалися бачити(в анонсі заходу про нього не йшлося, у зазадлегідь підготованих вітальних словах голову АП також не згадували). Коли він з’явився, його також посадили поміж дорогих гостей. Господарем виступав посол США в Україні Джон Теффт.

Читайте також: Джон Теффт про українське судочинство

На офіційну церемонію, окрім журналістів та офіційних персон, також запросили багато українських посадовців, політиків, представників дипломатичного корпусу та артистів. Було помічено опозиціонерів: Віталія Кличка, Арсенія Яценюка, Остапа Семерака, Володимира Арьєва, Генадія Удовенка та інших.

Все почалося з виносу прапорів американськими морськими піхотинцями. Далі, як це й годиться, співали гімни. Американський - голосом  покійної Вітні Хюстон і український - голосом живої Руслани. Руслана напевно, обдивившись фільму про поручника Ржевського, прийшла на церемонію в костюмі гусара і на фоні дипломатичного товариства вирізнялась особливо яскраво.

Першим до слова на правах господаря запросили посла США, який всіх привітав і підкреслив, яке велике значення має відкриття нового посольства його країни в Києві. Далі щирі слова вітання з папірчика читав Володимир Литвин, який, аби підкреслити свою начитаність так заглибився в якусь малозрозумілу філософію. Особливо нічого не зрозуміли американці, які слухали Литвина через перекладача. Це принаймні було помітно з виразу їхніх обличчя. Костянтин Грищенко, перейнявши естафету в спікера, трохи розрядив ситуацію і подякував від імені жителів вулиці Юрія Коцюбинського, де донедавна було старе американське посольство за переїзд, який суттєво полегшив їм(мешканцям вулиці Коцюбинського) життя.

Аби ніхто не залишився ображеним: чуйні сценаристи заходу вирішили надати слово і неочікуваному гостю Сергію Льовочкіну, але, схоже, робити цього було не варто. Льовочкін не збирався виступати і, коли вийшов на трибуну, мусів викручуватись. Мовляв, все, що він мав сказати, а саме передати вітання від президента Януковича, вже зробив Литвин, а тому йому немає що додати. Врешті, кілька слів він все-таки знайшов і додав, але і без них церемонія б не провалилась.

Намісник Києва Олександр Попов побажав послу Теффту спокою і затишку в новому домі і презентував дещо забобонні подарунки: оберіг родом  з Андріївського узвозу та підкову.

Після вітань української владної когорти слово знову перейшло до американців: вони розповіли в деталях, як будувалась амбасада, скільки витрачено на це грошей та скільки в ній працівників. В цифрах це виглядає так. Будівництво посольства США в Києві обійшлося американським платникам податків у $ 247 млн і нині там працює 735 людей.

Після виголошення промов високі гості отримали в руки ножиці з позолоченими ручками та розрізали символічну червону стрічку. Далі посол Теффт представив нову табличку про церемонію відкриття амбасади, яка прикрашатиме стіну посольства і перейшов до найголовнішого – святкового тосту.  Всіх пригостили шампанським, але Литвин і Попов надали перевагу сокові. Або вони такі побожні, що серйозно дотримуються посту і не дозволяють собі навіть на території іншої країни, яким є посольство США (будучи подорожніми) випити 100 грам шампанського, або  мають проблеми зі здоров’ям.  

Власне, на цьому офіційна церемонія закінчилась. Гості поринули в атмосферу святкового спілкування. Першим офіційне зібрання покинув посол Росії Михаїл Зурабов. Привітавши посла США, він кілька хвилин побесідував з Сергієм Льовочкіним , можливо, обговорюючи газові питання, перекинувся кількома словами з Яценюком і від’їхав. За ним до виходу потягнулись і інші дипломати, які за звичай не надто люблять пиячити в людних місцях.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.