Політика

  ▪   Спілкувалася: Аліна Пастухова

Анатолій Гриценко: Якби журналісти були присутні на переговорах, то Турчинов не пропонував би підписувати угоди не читаючи

Лідер «Громадянської позиції» розповів Тижню про ті умови, на яких він згодний працювати в об’єднаній опозиції

У. Т: Чому Ви не підписали угоди?

– Партія «Громадянська позиція» насправді працює на об’єднання і робить все, щоб опозиційні політсили були об’єднані, щоб, здобувши владу, провадити ефективну європейську політику. Але, якщо на цьому шляху пропонують не читаючи підписувати якийсь документ, то ми цього не робитимемо.

Читайте також: Гриценко вважає опозиційну угоду пактом про ненапад

У. Т: Ви готові повернутися до питання про підписання угоди?

– Ми не обстоюємо позиції образи, ми лише чітко фіксуємо, що процес об’єднання має бути щирим, зрозумілим і відповідальним. Якщо ми бачитимемо реальні кроки в напрямі об’єднання, ми, звісно, братимемо в цьому участь. Наприклад, вчора я був у Вінниці і проводив зустріч з лідерами опозиційних партій, які там працюють на рівні регіону з метою об’єднання. І я роблю це постійно у всіх регіонах.

У. Т.: А на яких умовах ви готові об’єднуватись із рештою опозиційних сил?

– Опозиція має виконати щонайменше чотири завдання в напрямку об’єднання. Перше – об’єднати зусилля для того, щоб у кожному окрузі був лише один кандидат від опозиції, і партія «Громадянська позиція» буде на це працювати. Друге – об’єднатися для того, щоб спільно контролювати перебіг виборів, виборчий процес. Третє – ми працюватимемо з іншими опозиційними партіями, щоб забезпечити чесний підрахунок голосів, щоб кожний голос був врахований. І четверте, мабуть найголовніше, щоб у разі проходження до парламенту ми сформували більшість, у якій не буде «тушок» і «тушканчиків», у якій будуть люди, які залишаться в більшості і ухвалюватимуть ті закони, які попередньо погодили. На це ми будемо працювати, це головне. А не документи, які підписують чи не підписують. А для того, щоб така співпраця була, має бути щирість. Я звернувся і запропонував лідерам всіх опозиційних партій далі переговори про об’єднання проводити відкрито у присутності журналістів. Якби журналісти були присутні на переговорах, то Турчинов не пропонував би підписувати угоди не читаючи.

Читайте також: Опозиційна угода(повний текст)

У. Т.: Інші опозиційні сили говорять про ті самі принципи і умови для кооперації, що і ви. Чому тоді не вдається дійти згоди? Чи є відмінність у підходах?

– Якщо партії декларують ті самі принципи, є основа для єднання. Отже, все гаразд, а далі робота покаже, хто готовий дотримуватися цих принципів.

У.Т.: Ви будете брати участь у розподілі мажоритарних округів між кандидатами від опозиції? На яких умовах ви готові долучитися до цього процесу?

– Розподілом мажоритарних округів ще ніхто не займався. А принципи розподілу мають бути не названі Гриценком, а погоджені всіма. Свою позицію я не озвучуватиму, щоб піаритись, перш ніж ми дійдемо спільного рішення.

У. Т.: Виступаючи окремо на парламентських виборах за списками, кожна опозиційна сила із тих, які підписали угоду, матиме довести, що вона чимось краща, чи її партнер чимось гірший, щоб опозиційний виборець проголосував саме за неї. В чому ви вбачаєте переваги своєї політсили над партнерами? Чому виборець має проголосувати саме за Вас?

– Була ідея сформувати спільний список на основі однієї партії. Але та ідея вже не буде втілена принаймні тому, що того не хочуть щонайменше три політичні сили: «Свобода», «Фронт змін» і «Батьківщина». Але, можливо, в тому і не буде трагедії, тому що дуже багато людей з різних причин підтримують одну політичну силу, але мають застереження щодо іншої. Отже, буде значно більше людей і можливостей обрати когось з опозиційного табору.

Щодо нашої партії «Громадянська позиція», ми сформуємо виборчу програму і вона буде оприлюднена на сайті Центральної виборчої комісії. Вибори ще не розпочалися, кампанія стартує в липні, якою буде виборча програма в січні вам напевно не скаже жодна політична сила. Ще зарано.

У. Т.: Як ви вважаєте, що становить найбільшу загрозу збереженню єдності опозиції до виборів?

– Нещирість і загравання з владою.

У. Т.: Чи не є Маніфест громадянської солідарності альтернативою КОД?

– Там підписувався зовсім інший документ про співпрацю громадських організацій, а не партій. І я підписував його як голова Всеукраїнської громадської організації, а не партії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.