Політика

  ▪   Святослав Птіцин

У центрі Києва рятували Європу від Бика

Тут не було тисяч прибічників політичних партій, сотень міліціонерів,що тримали б кордон, публічні політики не виголошували промов. Кілька десятків активістів, невеличка сцена та один мікрофон на всіх – так відбувалася акція «Єврореферендум» на Михайлівській площі 18 грудня, напередодні київського саміту «Україна-ЄС»

Опівдні біля стін Михайлівського Золотоверхого не велелюдно. Біля сцени два десятки осіб. Більшість з них – активісти організації «Ми – європейці». Організатори лаштують апаратуру та встановлюють інформаційні стенди. На них представляють результати інтернет-опитування щодо євроінтеграції України.  Тут же пропонують поставити власні підписи за вступ до ЄС.

 За імпровізованими кулісами готуються до вистави учасники руху. Вони одразу попереджають, що є акторами-аматорами. Відтак просять сильно не критикувати. На місці дійства встановлюють новорічну ялинку з картону. Появу «зеленої» красуні нечисленні глядачі зустрічають оплесками. Під сценою збирають гроші. Організатори пояснюють: «На великих мітингах людям платять гроші. Ви можете побачити, що ми нікого не купували – нас мало, – оратор сміється, –Ми не маємо спонсорів. Однак, апаратура, сцена – всевартує певної суми. Відтак, якщо хтось матиме бажання – можете пожертвувати кілька гривень. Після мітингу ми все підрахуємо й прозвітуємо – скільки й куди витратили». Вистава розпочинається.

Під час театрального дійства на сцені почергово з’являються Європа, Бик, Громадянське суспільство. Вони читають монологи з аркушів паперу: Європа бідкається на обраного суспільством Бика,суспільство просить допомоги в Європи, а Бик… скаржиться на «по-дебільному написаний текст». За словами автора постановки, Анатолія Велимовського, Бик – збірний образ. Він не має прив’язки до конкретної особи. «В Україні биків вистачає. Тож цей герой – алегоричний. Не можна сказати що це той чи інший політик, або персона».

Анатолій Велимовський: "...биків Україні вистачає"

 «Звісно Бик – то Янукович. Однак тут є неточність – бик, то священна істота, що оберігає стадо. Відтак не можна на благородну тварину вішати такі гріхи – це її ображає», - говорить один з активістів «Ми – європейці» Зиновій Андрухів.  Глядачів більшає. Бик та Європа збираються зіграти весілля, їх зупиняє Суспільство. Вистава добігає логічного завершення.

Друга частина акції – мітинг-концерт. Тут короткі промови розбавляють музичними виступами. Глядачі діляться враженнями: «З гумором вистава, мені сподобалося. Знаєте, саме гумор може врятувати Україну». Подивитися на мітинг прийшли політики – серед люду видно Дмитра Корчинського та Миколу Катеринчука: «Вистава хороша. Однак, знаєте – коли народ починає сміятися зі своїх політиків – це для них поганий знак. Люди таким чином намагаються поставити їх на місце, показують червону картку» – вважає Катеринчук.

Тим часом організатори зі сцени розповідають дещо про підготовку до мітингу:«За кілька днів до акції ми дізналися від інтернет-коментаторів, що наша організація є політичним проектом майже всіх українських партій. Крім того, за словами обізнаних користувачів, ми є агентами впливу ЦРУ, ФСБ, Моссаду та ще кількох спецслужб…»

"ЗА" резолюцію

«Ми вважаємо, що мітинг відбувся вдало. Адже чисельність – то не показник. Можна сказати точно – люди ще не готові виходити з інтернет-площ на реальні. Звісно, що народ швидше збереться для захисту пільг чи професійних інтересів. Євроінтеграція – трошки інше. Однак результати нашого «референдуму» досить втішні. Ми плануємо передати їх до Верховної Ради, до Адміністрації президента, до Міністерства Закордонних Справ» – розповідає прес-секретар руху Вікторія Світлова.  За її словами, навіть якщо у понеділок на саміті договір не парафують – нічого жахливого не відбудеться. У будь-якому випадку потрібно працювати заради європейського вибору України.

Україні - в Європу!

Анатолій Велимовський доповнює: «Те, що Янукович відвідає саміт, а не поїде на зустріч до Москви – прогнозовано. Адже наша «феміда» реально оцінює перспективи. Звісно, у кожного свій зиск: хтось хоче отримати найбільшу цінність ЄС – купюру в сто євро, хтось хоче їздити за кордон без віз. А хтось, ми наприклад, хочемо демократії. Однак, всі ці люди рухаються в одному напрямку й до однієї цілі. Тож потрібно об’єднувати зусилля».

Акція закінчується виголошенням резолюції. В ній активісти вимагають ід держави дотримуватися прав та свобод людини,реальної ринкової економіки та вироблення плану, за яким Україна зможе наблизитися до Європи. За резолюцію голосують всі присутні. Після – розходяться по домівках, в очікуванні понеділка та саміту. «Плани на майбутнє? Спершу почекаємо результатів переговорів. А вже після будемо планувати» – роблять підсумок мітингувальники.

Благодійні внески від учасників акції

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.