Політика

Вибори-2019. Хто вийшов на першу стадію президентської кампанії

Тиджень.ua зібрав інформацію про вже зареєстрованих кандидатів у президенти України, а також назвати тих політиків, які лише оголосили про намір узяти участь у президентських перегонах.

Президентська виборча кампанія в Україні офіційно стартувала 31 грудня 2018 року. Від того моменту претенденти на посаду президента країни отримали можливість подавати до Центральної виборчої комісії (ЦВК) документи на реєстрацію. Станом на 22 січня офіційно зареєстровано 13 кандидатів.

 

Вибори відбудуться 31 березня. Якщо жоден кандидат не набере понад 50% голосів, то другий тур має пройти 21 квітня. Заяви від кандидатів ЦВК прийматиме до 3 лютого 2019 року. Упродовж п’яти днів – до 8 лютого – відбуватиметься реєстрація учасників президентських перегонів. Відмовитися від висування можна буде до 7 березня. Остаточний перелік кандидатів оприлюднять наступного дня - 8 березня.

 

 

Зареєстровані ЦВК кандидати

 

Балашов Геннадій Вікторович

 

Дата рішення ЦВК про реєстрацію – 18 січня.

 

Підприємець, очільник політичної партії «5.10». Зареєстрований у ЦВК 18 січня. Народився 20 лютого 1961 р. в Дніпропетровську. У 1987 році закінчив Дніпропетровський державний університет . До 1998 року — начальник управління внутрішньої політики Дніпропетровського міськвиконкому.

 

З 1998 по 2002 — Народний депутат України 3-го скликання, обраний по виборчому округу № 27 (Дніпропетровська область). На момент обрання належав до партiї «Міжрегіональний блок реформ»; був членом фракцій Народно-демократичної партії і «Яблуко». Був членом Комітету з питань фінансів і банківської діяльності.

 

Богомолець Ольга Володимирівна

 

Дата рішення ЦВК про реєстрацію – 18 січня.

 

Український політичний і громадський діяч, лікар-дерматолог. Народилася 22 березня 1966 року в Києві у родині лікарів. 1989 року закінчила з відзнакою Київський медичний інститут ім. О. О. Богомольця за спеціальністю «Лікувальна справа». Народний депутат України з 2014. Голова комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я. Кандидат у Президенти України на виборах 2014 року.

 

В 1993–1994 роках навчалася в США прослухала курс екологічної дерматології в Пенсильванському університеті та курс навчання в Інституті дерматопатології Бернарда Аккермана при згаданому університеті (Bernard Ackerman’s Institute for Dermatopathology at Thomas Jefferson University). 2001 року закінчила Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова. Отримала спеціальність практичного психолога. 2003 року в Національному медичному університеті здобула ступінь доктора медичних наук за спеціальністю «Шкірні та венеричні хвороби». З 20 лютого 2007 року — професор кафедри дерматології та венерології Київського національного медичного університету ім. Богомольця. З 2009 року — професор Одеського державного медичного університету.

 

Бойко Юрій Анатолійович

 

Дата рішення ЦВК про реєстрацію – 22 січня.

 

Народився 9 жовтня 1958-го в Горлівці Донецької області.  За освітою — хімік-технолог (закінчив Московський хіміко-технологічний інститут), 2001 року одержав бакалаврський диплом інженера-економіста (закінчив Рубіжанську філію СНУ ім. Даля). Український олігарх, політик, народний депутат України VI і VIII скликань.

 

Міністр енергетики та вугільної промисловості України з 9 грудня 2010 року (з 11 березня 2010 і до реорганізації міністерства — Міністр палива та енергетики України) по 24 грудня 2012 року.

 

24 грудня 2012 року призначений Віце-прем'єр-міністром України. З 28 січня 2014 р. — виконувач обов'язки віце-прем'єр-міністра України.

 

Один з колишніх керівників «Опозиційного блоку». 20 листопада Бойка виключили з партії.

 

Гриценко Анатолій Степанович

 

Дата рішення ЦВК про реєстрацію – 15 січня.

 

Народився 25 жовтня 1957 року у селі Багачівка Звенигородського району Черкаської області. Міністр оборони України (2005–2007), народний депутат України VI і VII скликань, голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони (VI скликання), голова «Громадянської позиції». Полковник запасу. Кандидат технічних наук (1984). У 2010 та 2014 роках балотувався на посаду Президента України.

 

 

 

Каплін Сергій Миколайович

 

Дата рішення ЦВК про реєстрацію – 8 січня

 

Народився 15 грудня 1979 року в селі Опришки Глобинського району Полтавської області. Український громадський діяч та політик. Лідер Соціал-демократичної партії (СДП). Народний депутат 7 та 8 скликань.

 

 

 

Купрій Віталій Миколайович

 

Дата рішення ЦВК про реєстрацію – 15 січня.

 

Народився 20 серпня 1973 року в Кам'янському Дніпропетровської області. Підприємець і політик, Народний депутат України 8-го скликання. Позапартійний і позафракційний, раніше — член Блоку Порошенка. Заступник голови Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

 

 

 

Мураєв Євгеній Володимирович

 

Дата рішення ЦВК про реєстрацію – 15 січня.

 

Народився 2 грудня 1976 року у Змієві у Харківській області. Український політик, депутат Харківської облради двох скликань, нардеп України VII і VIII скликань. Після виходу з партії нардепа Вадима Рабіновича "За життя" створює і очолює проросійську партію "Наші". Екс-власник телеканалу NewsOne.

 

 

 

Наливайченко Валентин Олександрович

 

Дата рішення ЦВК про реєстрацію – 8 січня.

 

Народився 8 червня 1966-го у Запоріжжі. Заступник міністра закордонних справ України (2004—2005), Надзвичайний і Повноважний Посол України в Білорусі (2005—2006), Голова СБУ (в. о. 22 грудня 2006 — 6 березня 2009; 6 березня 2009 — 11 березня 2010; 24 лютого 2014 — 18 червня 2015). Народний депутат України VII скликання.

 

Має 1-й ранг державного службовця та дипломатичний ранг Надзвичайного і Повноважного Посланника першого класу. З травня 2016 року лідер партії Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість».

 

Насіров Роман Михайлович

 

Дата рішення ЦВК про реєстрацію – 21 січня. Народився 3 березня 1979 року у Чернігові.

 

Народний депутат України 8 скликання. З травня 2015-го — Голова Державної фіскальної служби України. 2 березня 2017 затриманий НАБУ за справою «Укргазвидобування». Відсторонений від посади наступного дня.  В грудні 2018-го суд закрив справу і поновив Насірова на колишній посаді. Наприкінці минулого року Міністерство юстиції України почало виконавче провадження проти його поновлення на посаді. У січні 2019 року Кабінет міністрів України та Державна фіскальна служба подали апеляційні скарги на рішення суду щодо Насірова. 

 

Також Насіров є головою Федерації дзюдо України.

 

Садовий Андрій Іванович

 

Дата рішення ЦВК про реєстрацію – 8 січня.

 

Народився 19 серпня 1968 року у Львові. політик, громадський діяч та бізнесмен. Засновник громадської організації «Самопоміч», голова політичної партії «Об'єднання „Самопоміч“», співзасновник ТРК «Люкс». Міський голова Львова з 25 квітня 2006 року.

 

 

 

 

Скоцик Віталій Євстафійович

 

Дата рішення ЦВК про реєстрацію – 8 січня.

 

Народився 15 березня 1972 року в селі Симонів Гощанського району Рівненської області. У 2012—2015 рр. — завідувач кафедри конярства, кіннозаводства та економіки тваринництва Національного Університету біоресурсів та природокористування України. З 2014 по 2018 рік голова Аграрної партії України.

 

 

 

 

Шевченко Ігор Анатолійович

 

Перший зареєстрований кандидат: дата рішення ЦВК про реєстрацію – 4 січня.

 

Народився 10 січня 1971 року в місті Олександрія Кіровоградської області. У 2014—2015 роках міністр екології та природних ресурсів України.

 

Працює у благодійній організації "Успішна Україна".

 

 

Шевченко Олександр Леонідович

 

Дата рішення ЦВК про реєстрацію – 21 січня.

 

Народився 8 квітня 1971 року у місті Коломия Івано-Франківської області. З 2010 до 2014 рокудепутат Івано-Франківської облради. Народний депутат України 7-го та 8-го скликань. Член політичної партії "Українське об’єднання патріотів – УКРОП".

 

 

 

 

Кого висунули в президенти на з’їздах партій

 

Кілька політичних сил уже висунули своїх кандидатів для участі у президентських перегонах. Так, 3 листопада учасники чергового з'їзду Соціалістичної партії України одноголосно підтримали рішення про висунення для участі в президентських виборах Іллі Киви. 15 грудня представники політичної сили "Опозиційний блок" на з'їзді обрали кандидатом в президенти Олександра Вілкула. Обидва кандидати подали документи до ЦВК вдень 22 січня.

 

19 листопада ВО “Свобода”, "Правий Сектор”, Організація Українських Націоналістів, Конгрес Українських Націоналістів та “С14” разом заявили про підтримку свободівця Руслана Кошулинського як кандидата в президенти на виборах 2019 року. Водночас 20 листопада у "Національному корпусі" заявили, що рішення ВО "Свобода" про підтримку Кошулинського єдиним кандидатом від націоналістів було "прийнято кулуарно, без широкого обговорення та всупереч маніфесту націоналістичних сил". Партія висунула кандидатом від націоналістів свого очільника Андрія Білецького.

 

18 січня з'їзд партії "Основа" офіційно висунув Сергія Таруту кандидатом на посаду президента України.

 

Ще один кандидат у президенти – Олег Ляшко – був висунутий на з’їзді Радикальної партії 21 січня. Документи до ЦВК він подав того самого дня.

 

22 січня на з’їзді партії "Батьківщина" було оголошено про балотування на посаду президента України лідерки цієї політичної сили Юлії Тимошенко.

 

Хто оголосив про намір балотуватися у президенти

 

Також на сьогодні відомо, що про намір узяти участь у виборах президента України у 2019 році оголосили шоумен Володимир Зеленський, політик Роман Безсмертний, екс-"регіоналка" Інна Богословська, екс-глава Служби безпеки України Ігор Смешко, один із колишніх лідерів партії "Рух нових сил" Юрій Дерев’янко, лідер партії "Народний контроль" Дмитро Добродомов, нардеп-утікач Олександр Онищенко та мер Глухова Мішель Терещенко.

 

Зауважимо, що чинний голова держави Петро Порошенко попри те, що уже кілька місяців веде активну агітаційну кампанію, поки не оголосив про намір висуватися на свій другий президентський термін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.