Політика

  ▪   Підготував: Віталій Рибак

Світ про Україну: Путін зробив ставку на те, що світ забуде про Донбас і Крим

Протягом тижня західні ЗМІ писали про виступ президента Порошенка, перспективи вільної торгівлі між Україною та ЄС, українських політв'язнів як козир Путіна та торгівлю людьми в нашій державі

Американське видання The New York Times присвятило увагу тезі з виступу президента Порошенка про те, що до кінця року Україна відновить контроль над державним кордоном на сході.

«Порошенко висловив оптимізм всього через день після нових переговорів у Мінську, тому ці дві події очевидно пов'язані базується. Президент України підкреслив те, що для досягнення цього завдання використовуватимуться усі легальні методи та напрями міжнародної комунікації», — йдеться у статті.

Важливою, на думку автора, стала також стала відповідь Порошенка на питання про те, чи зустрічався він у Мінську із Борисом Гризловим, новим представником Росії на переговорах. «Він відмовився коментувати це питання, проте наголосив на тому, що зустрічатиметься із ким завгодно, аби припинити обстріли українських військ на Донбасі та домогтись звільнення українських політв'язнів», — підсумовується у статті.

Німецька газета Süddeutsche Zeitung видала статтю про готовність України до зони вільної торгівлі з Європейським Союзом, яка вступила в силу з 1 січня 2016-го.

Автор наголошує на тому, що це один із найважливіших пунктів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. «Зона вільної торгівлі як частина пакету угоди про асоціацію сприймалась в українському суспільстві як новий шанс для економічного росту, особливо після розпалу торгівельної війни з Росією», — йдеться у статті.

Автор зауважує, що 2016 рік нарешті може принести Україні довгоочікуване економічне зростання та дещо перекрити ті незгоди, якими українці досі платили за конфлікт з Росією. Особливі надії автор покладає на імпорт у ЄС аграрної продукції з України. «Нещодавня презентаці міністра аграрної політики України Олексія Павленка у Берліні була дуже оптимістичною і зацікавила нас», — йдеться у статті.

«Проте потенційний успіх перш за все залежить від того, чи розгориться протистояння з новою силою — і українська влада це чудово знає. В цій площині Європа покладає великі надії на нещодавні переговори у Мінську», — резюмує автор.

Дописувач британського видання The Times Роджер Бойз поміркував над природою російської політики стосовно України.

На його думку, ця політика була «азартною грою»: Путін зробив ставку на те, що світ забуде про Донбас і Крим, і ця ставка досі не спрацьовувала, проте це ще може статись. Бойз вважає, що зараз російський президент намагатиметься заморозити конфлікт на Донбасі і таким чином використати слабкість НАТО: альянс дуже неохоче приймає нових членів, які беруть участь у замороженому конфлікті.

Путін тримає при цьому в руках козирі — українських політв'язнів. «Путін може використати Надію Савченко, Олега Сенцова та інших ув'язнених для потенційного обміну в дусі «холодної війни» Саме тому міжнародній спільноті важливо не випускати долю цих людей та їх країни з поля зору», — наголошує автор.

Аналітик фонду Фулбрайта Люк Драбин видав на сайті Atlantic Council статтю про торгівлю людьми в Україні. На його думку, українська влада недостатньо активно бореться із цією проблемою.

«Звіт Міжнародної організації з міграції за 2015 рік показав, що Україна досі залишається «лідером» із торгівлі людьми у Східній Європі, а за роки незалежності від цього чорного бізнесу постраждали уже 160 тисяч чоловік», — йдеться у статті.

Як зауважує пан Драбин, виклики для боротьби із цим напрямком організованої злочинності стрімко зросли за останні роки. «Анексія Криму та агресія Росії на Донбасі спричинили появу 1,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб та створили сірі зони, у яких майже неможливо слідкувати за дотриманням прав людини», — зауважує він. Окрім того, проблеми є і з боку української влади, адже війна змусила переглянути витрати, і тому значну кількість коштів з цього напрямку перевели на потреби армії.

Автор вважає, що зашкодити може також децентралізація. «Зараз міжнародні організації та НГО у сфері захисту прав людини працюють із київськими структурами, проте, за розширення повноважень регіонів, будуть змушені витрачати час на налагодження контакту з місцевими адміністраціями», — пише він.

Є надії на позитивні зміни, адже Міністерство соціальної політики України наразі закінчує п'ятирічний план дій щодо боротьби з торгівлею людьми, у розробці якого беруть активну участь також міжнародні державні організації та НГО. Також дещо активнішими стали соціальні кампанії у медіа, присвячені цій проблематиці. Окрім,

Міністерство планує створити на початку 2016-го міжвідомчу раду, уже надіслало у НГО запрошення взяти в ній участь. Проте, як зауважив пан Драбин, досі невідомо, чим займатиметься ця рада, а представники міністерства не відповіли на його інформаційні запити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.