Політика

  ▪  

Західні ЗМІ про події в Мукачевому: Правий сектор може очолити другу хвилю революції

Тиждень.ua пропонує ознайомитися із публікаціями західних ЗМІ, присвяченими конфлікту за участі Правого сектору.

Видання The New York Times пише про те, що внаслідок сутичок в «зазвичай мирній Західній Україні» отримали поранення щонайменше семеро людей.

У статті зазначають, що насильство «підвищує ризики того, що  Україна у війні з підтримуваними Росією сепаратистами покладатиметься на напівлегальні воєнізовані формування».

«Правий сектор сформувався на основі колишніх маргінальних правих груп під час вуличних протестів у Києві 2013-2014 років, які призвели до повалення колишнього уряду, а потім перетворився в добре озброєне воєнізоване формування - одну з 30 подібних груп, що виникли під час конфлікту. Членам воєнізованих формувань заборонили вивозити зброю за межами зони бойових дій, але багато роблять це», - пише The New York Times, додавши, що наслідком цього може стати друга хвиля революції.

«На відміну від більшості інших, зокрема «Азова», Правий сектор відмовився від формального входження до Збройних сил або в військ МВС, що посилює занепокоєння з приводу можливої ​​другої хвилі революції в Україні, очолюваної політиками цього крайнього правого крила, зокрема на тлі економічних негараздів», - резюмують у статті.

Читайте також: Геращенко розповів про найнегативніший варіант розвитку ситуації в Мукачеві

Видання The Telegraph пише про те, що «щонайменше два бійці Правого сектору загинули, ще семеро людей отримали поранення під час бойових дій».

«Група зіграла визначну роль під час Лютневої революції 2014 року і з того часу разом з урядовими військами вела боротьбу проти підтримуваних Росією повстанців у східній Україні. Поряд з кількома іншими добровольчими батальйонами, його (Правого сектору – Ред.) члени грали вирішальну роль у військових діях», - зазначають у публікації.

«Але збільшення їхньої потужності та впливу викликали побоювання, що одного дня вони можуть кинути виклик владі держави», - резюмує видання.

Видання The Guardian називає Правий сектор націоналістичним воєнізованим угрупованням, однак зазначає, що з дозволу офіційної влади його бійці брали участь у бойових діях на Донбасі.

«Київ дозволив націоналістичним групам, включно з Правим сектором брати участь (у боях на Донбасі – Ред.), незважаючи на заяви з боку груп на зразок Amnesty International, що Правий сектор вдається до тортур щодо затриманих цивільних», - йдеться в статті.

Читайте також: СБУ висунула «ПС» ультиматум, бо «часу вже немає»

За даними Reuters причини стрілянини в Мукачевому залишаються незрозумілими.

«Сторони подають різні версії подій, але Правий  сектор стверджує, що Київ не може впоратися з підтримкою порядку, намагаючись провести реформи і придушити повстання на Сході», - зазначають в статті.

«Перебуваючи на межі банкрутства та загрози відновлення конфлікту з проросійськими сепаратистами на Сході, Київ зазнав критики через повільне реформування правової системи країни, яка, як повідомляють, досі надає переваги багатим і впливовим», - додає Reuters, зазначивши, що події на Закарпатті є «прямим викликом» президенту Петрові Порошенку та його уряду.

Euronews називає бійців Правого сектору «ультранаціоналістами».

«Десятки прихильників Правого сектору закликають до проведення більшої кількості демонстрацій по всій країні», - йдеться у публікації.

Читайте також: Правий сектор стягує підрозділи до Мукачевого – активісти на Банковій

Згідно з повідомленням Vice News, український уряд зайняв «жорстку позицію» щодо правих націоналістичних груп, які здобули популярність, прийнявши закони, що передбачають роззброєння воєнізованих формувань.

«Будучи активною політичною партією, Правий сектор зберігає свої воєнізовані групи на лінії фронту на неспокійному сході країни, де українські сили продовжують боротьбу з проросійськими сепаратистами», - резюмують у статті.

Німецьке видання Die Zeit називає Правий сектор «воєнізованою національною організацією».

«Правий сектор є одним з воєнізованих угруповань, які брали участь у масових акціях протесту в Києві, що в лютому 2014 спричинили відсторонення проросійського президента Віктора Януковича. Після того, як на Сході спалахнув конфлікт з проросійськими сепаратистами, організація воювала на боці урядових сил. Amnesty International звинувачує націоналістів у захопленні в полон мирних жителів і застосуванні тортур», - зазначає видання.

Читайте також: Нардеп Ланьо не давав свідчень СБУ та МВС про інцидент у Мукачевому

Польське видання WPolityce пише про «стрілянину і хаос на заході України».

«ПС заявляє, що образив місцеву мафію, тому що їхнє патрулювання в прикордонних районах не дозволяє здійснювати контрабанду сигарет в країни ЄС. Мафію в Мукачеві очолює депутат українського парламенту Михайло Ланьо, виходець з Партії регіонів витісненого минулого року президента Віктора Януковича - заявила організація. Покровителем Ланьо нібито є особистий друг президента Росії Владіміра Путіна, колишній голова адміністрації екс-президента Леоніда Кучми, Віктор Медведчук. ПС закликає до їх арешту», - наголошують у статті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.