Політика

  ▪  

Світ про Україну: Щоб уникнути долі греків, українцям слід боротись з популістами у владі

Протягом останнього тижня західні ЗМІ писали про боєздатність української армії, фінансову кризу та ймовірність третьої революції в Україні.

Видання Forbes опублікувало статтю Едріана Боненберга - офіцера армії США, який двічі проходив службу в Афганістані. За словами Боненберга, Україна є значно сильнішою, ніж прийнято вважати, і може здолати сепаратистів, які орудують на Донбасі.

«Україна має потужні оборонні можливості, які збільшуються з кожним днем. Українські громадяни - особливо Київ і частини Заходу та Півдня – почуваються дедалі більше залученими у війну зі збільшенням кількості друзів і родичів, загиблих чи поранені на лінії фронту. Українські військові формування наполегливо тренуються», - йдеться у публікації.

Автор статті зазначає, що нещодавно провів тиждень в Яворові, де американські військові тренують українських нацгвардійців.

«Це було вражаюче: переміщення та тактична комунікація українських солдат була на рівні, який дотягується або й перевершує рівень більшості з’єднань США… Свого часу тренуючи афганських поліцейських і солдатів, я ніколи не бачив підрозділи афганців, що виглядали б так професійно, як українці», - пише Боненберг, додавши, що російських військових в свою чергу налаштовують на те, що українські силовики переважно є непідготовленими і деморалізованими.

«Існує великий ризик розв’язання Третьої світової війни. Не тієї, коли Росія переможе в Україні, рушивши на Польщу та Естонію, а коли Україна знищить росіян на своїй території, і Путін буде змушений на радикальні заходи, щоб запобігти подальшим втратам. Чому б українцям не вважати себе вправі захопити деякі території Росії в обмін на втрачений ними Крим? А хто там зможе зупинити їх, окрім деморалізованих і збентежених російських призовників?», - резюмує автор.

Видання The Wall Street Journal пише про те, що при розв’язанні кризи в Україні західні лідери повинні використати досвід «грецького фіаско». У статті зазначають, що однією з найсерйозніших перешкод може стати популізм.

«Чи буде готовою (Українська  - Ред.) громадськість прийняти болючі реформи… чи покладатиметься на демагогів, які відкидатимуть їх?», - йдеться у публікації.

The Wall Street Journal зазначає, що для того, щоб громадяни з розумінням поставилися до перетворень, влада повинна показати, що процес відбуватиметься не лише за рахунок пересічних українців, в той час як олігархи лише збагачуватимуться.

«Саме це є гострою проблемою в Україні. Якими б не були його реформістські тенденції, президент України Петро Порошенко є «олігархом» - одним із найбагатших бізнесменів, які процвітали, незважаючи на лиха країни», - стверджують у статті, додавши, що низка інших олігархів також побудували свої імперії шляхом маніпулювання урядом, купуючи суддів і прокурорів, керуючи митною службою тощо.

«Українці кажуть, що така «корупція» є їхньою головною національною проблемою. Вони мають рацію, але вони не впевнені, що уряд прагне «деолігархізації», яка є єдиними ліками країни. Друзі України за кордоном повинні більш повно охопити цю мету… І це єдиний спосіб завадити Україні перетворитися на Грецію», - резюмують у публікації.

Читайте також: Хто ближче до дефолту: Греція чи Україна?

Видання The Washington Post пише про те, що європейські лідери переймаються проблемами Греції, а Сполучені Штати – ядерною угодою з Іраном - в той час як Україна мусить самостійно протистояти військовій та економічній агресії з боку РФ.

У статті зазначають, що західні лідери наголошують на необхідності виконання угод Мінська-2, однак насправді ці домовленості ніколи не діяли. Крім того, економічна ситуація, на думку автора публікації, викликає сумніви щодо життєздатності України.

«Обама і Меркель стверджують, що допомога українській армії не завадить російській атаці і може спровокувати подальший наступ. Їхня логіка сумнівна: російські аналітики кажуть, що у Владіміра Путіна є підстави турбуватися щодо втрати, яких може завдати йому зміцніла українська армія. В жодному разі військові аргументи не можуть пояснити пасивність Заходу на економічному фронті», - стверджує The Washington Post.

У публікації цитують українського прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, який заявив, що невдачу України можна буде розцінювати як «провал для всього вільного світу».

«Але вільний світ, схоже, займається іншими справами», - резюмує видання.

Видання New York Post пише про те, що Захід приділяє недостатньо зусиль для підтримки України. Разом з тим, російська агресія «зайшла в глухий кут», адже «тисячі українських добровольців озброїлися, щоб підтримати свою немічну армію».

«Без сучасної зброї та засобів Україна виглядає, як ніж під час стрілянини», - йдеться у публікації.

«Українці влаштували дві революції - у 2004 і 2014 роках – щоб повалити російських маріонеток. Питання, яке лунає в свідомості більшості українців - чи доведеться боротися втретє?», - резюмує New York Post.

Читайте також: Криза у Вірменії покладе край лідерству Росії на пострадянському просторі - експерти

Видання The New York Times пише про те, що український уряд не хоче, щоб суперечки з кредиторами тривали роками, як це було у Греції. Саме через це український уряд спільно з МВФ намагається вплинути на приватних інвесторів та змусити останніх змиритися з великими втратами.

«Чиновники в Києві також всерйоз натякають, що кредитори можуть звинувачувати самих себе за те, що ігнорували кричущі ознаки корупції в уряді колишнього президента Віктора Януковича», - йдеться у статті.

Автор публікації стверджує, що для МВФ діяльність попереднього уряду не є вагомим аргументом, однак фонд наголошує на тому, що приватні кредитори повинні змиритися з втратами, щоб зберегти ВВП України.

Deutsche Welle називає відставку Олександра Квіташвілі з посади міністра охорони здоров’я такою, що має «величезне символічне значення».

«Лише шість місяців тому на Квіташвілі покладали великі надієї. Його запросили до Києва, щоб радикально реформувати систему охорони здоров'я. Людину, яка успішно впровадила програму медичного страхування із західними стандартами в Грузії, попросили зробити те ж саме в Україні», - зазначили у статті, додавши, що Квіташвілі встиг небагато зробити за час перебування на посаді, однак розробив план реформи медичної галузі, який навряд чи буде втілений за його відсутності.

У публікації нагадали про ще одне звільнення в уряді – відставку з посади міністра екології Ігоря Шевченка.

«Спостерігачі переважно вважають ці нещодавні події (відставки членів уряду – Ред.) боротьбою за владу на тлі дедалі драматичнішої фінансової ситуації», - пише Deutsche Welle, додавши, що найбільше падіння рейтингу при цьому спіткало «Народний фронт» прем’єра Яценюка.

Читайте також: Саакашвілі назвав головну ваду міністра Квіташвілі

Вольфганг Ішингер, колишній держсекретар Німеччини з закордонних справ, голова Мюнхенській конференції з безпеки, у своїй статті для Project Syndicate пише про те, що Україна та її західні союзники повинні спільно діяти на обох фронтах, які наразі становлять загрозу для Киэва – військовому та економічному.

«Потреба в чіткому військовому повідомленні залишається суттєвою. НАТО програмою політичної та військової певності справедливо відповів на анексію Росією Криму, постійну підтримку сепаратистів у східній Україні та імітацію нападів на західні країни. Так само, як альянс продемонстрував солідарність з Західною Німеччиною під час холодної війни, він проявити те ж саме у відносинах зі своїми східними союзниками», - йдеться у публікації.

«На додаток до військової відповіді, економічне втручання також буде необхідним. Україна відчайдушно потребує фінансової допомоги - пункт, який одним з перших визнав Джордж Сорос. Дійсно, забезпечення України є набагато більш важливим, ніж покарання Росії санкціями», - пише Ішингер.

На його думку, важливою при цьому залишається дипломатична взаємодія з Росією.

«Ні конфлікт в Україні, ні діалог з Росією не повинні підірвати принципи Гельсінської або Паризької хартій, підписаних наприкінці холодної війни. Росія і Захід повинні працювати разом, щоб підтвердити і зміцнити принципи європейської безпеки і, при необхідності, покращити їх. Росії потрібно чітко показати, що її зусилля вітатимуть, в протилежному випадку їй загрожуватиме подальша ізоляція», - резюмує автор.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.