Політика

  ▪   Єгор Фірсов

Синдром старих граблів

Усі ми добре пам’ятаємо, яких помилок свого часу наробив Віктор Ющенко, прийшовши до влади. Його біографію взагалі можна видавати під назвою «Як не треба управляти державою». Бездарна й безвольна політика саме цього лідера призвела до того, що бандити не тільки не сіли в обіцяні їм в’язниці, а й узяли переконливий реванш. А потім і зовсім довели країну до війни. Сподіваюся, Віктор Андрійович розуміє, що в кожній сьогоднішній жертві є неабияка частка його провини.
Матеріал друкованого видання
№ 16 (388)
від 23 квітня, 2015

На жаль, сьогодні ми бачи­­мо, як тих самих промахів припускається вже нова влада. Синдром Ющенка уразив президента і прем’єра, міністрів і депутатів. Усіх тих, хто не бажає покласти край злочинному, клептократичному режимові Януковича раз і назавжди. На обрії вже маячить черговий реванш регіоналів. І якщо влада знову дозволить йому статися, наслідки будуть іще жахливі, ніж від помилок Ющенка десятирічної давності.

Чому нам варто остерігатися реваншу? Причин кілька. І головна – небажання законної влади карати по заслугах шахраїв, злодіїв та й узагалі відвертих кримінальників, вина яких очевидна. Люди, які не тільки безсоромно розкрадали бюджет, а й організовували криваві розправи над політичними опонентами, сьогодні не тільки залишаються на волі, а й займаються політикою. Понад те, вони збираються повернутися у владу.
Склалася досить сумна ситуація. Якщо наша СБУ й Валентин Наливайченко (за що їм велике спасибі) іще ловлять і заарештовують тих-таки сепаратистів, то решта правоохоронців працює практично вхолосту. Наведу тільки один приклад.
У січні 2014 року, коли на вулицях Києва відбувалися сутички, коли влада вислизала з рук Януковича, а в регіонах один за одним з’являлися свої локальні майдани, тодішній очільник Дніпропетровщини Дмитро Колєсніков віддав наказ тітушкам у обласному центрі жорстоко побити прихильників євроінтеграції.

Просто в будівлі Дніпропетровської ОДА бандитам роздали битки, після чого вони, як відомо, влаштували в місті справжнє побоїще. Усі ми, мабуть, пам’ятаємо жахливі кадри, коли гопники добивали вже лежачих людей тими битками та арматурою на вулиці. А хто призабув, той може подивитися в інтернеті. Відео є. Але хто відповів за це? Винних немає.

Організатор побоїща активістів у Запоріжжі Олександр Пеклушенко загинув за таємничих обставин через рік після Майдану. Звинувачень йому так і не висунули

Колишній обласний голова Дмитро Колєсніков, організатор цього побиття, нині спокійно їздить Дніпропетровщиною і займається передвиборною агітацією разом із Вілкулом, який теж доклав руку до тієї розправи. Ці люди абсолютно безсоромно дивляться в очі жителям області, організовують зустрічі з робітниками на заводах. Вони вже націлилися перемагати на місцевих перегонах і заводити до місцевих рад чергову партію ренегатів, яка за першого-ліпшого випадку готова точно так само здати область, як регіонали здали Донецьк і Луганськ.

Читайте також: Небезпечна весна

Важко уявити собі схожу ситуацію в якійсь іншій європейській країні. Але в нас Дмитро Колєсніков дивним чином знайшов недоторканність, хоча не є в даний момент ані чиновником, ані нардепом.

Так і не відповів перед законом організатор аналогічного побоїща в Запорізькій області Олександр Пеклушенко. На жаль, притягнути останнього до суду вже неможливо: він, як відомо, убитий (в МВС нам кажуть, що вкоротив собі віку сам, однак, думаю, в це мало хто вірить). Але, певно, поплатився життям не за знущання з жителів Запоріжжя, а за якісь інші справи. За цілий рік, який минув від моменту розгону, ані Пеклушенка, ані Колєснікова ніхто так і не покарав.
Як ми пам’ятаємо, одного разу помаранчева команда вже проявила небачену милість до переможених регіоналів. Підсумками цього стали реванш Януковича й розправа над політичними опонентами. Кілька ющенківських міністрів, зокрема й Тимошенко та Луценко, відтак опинилися за ґратами. Здавалося б, на нарах вони мали час проаналізувати свої помилки. Однак нині бачимо точне повторення старого сценарію.

Екс-голова ОДА Дмитро Колєсніков, «режисер» нападу на Євромайдан у Дніпропетровську, залишився в активній політиці

Опозиційний блок явно настроєний повернутися у владу. Для цього він традиційно спокушає свій електорат звичайною для себе популістською риторикою в надії відхопити легкі відсотки й наростити рейтинг, використавши невдоволення громадян ходом реформ і падінням рівня життя. Але варто цим діячам знову дорватися до влади, як ми побачимо вже добре знайому нам послідовність дій: спуск на гальмах усіх кримінальних справ проти команди Януковича, зняття санкцій із осіб, які пограбували Україну на мільярди гривень. А потім і реалізацію кремлівського плану – повернення держави під путінський протекторат.

Найближчим часом я планую написати низку звернень і запитів, щоб усе-таки змусити екс-голову ОДА Колєснікова відповісти перед законом за свої злочини. Але боротися з бюрократичною машиною дуже непросто. На жаль, навіть коли ти народний депутат.

Читайте також: Усе за Дарвіном

Отож-бо головна надія, як і раніше, на свідомість наших громадян. Я хотів би закликати волонтерів більше працювати з населенням, щоб не допустити реваншу соратників Януковича. Щоб українці ніколи більше не наступили на старі граблі. Робота із фронтом, безумовно, дуже важлива. Але вона може виявитися марною, якщо в нашому тилу дозріє зрада. Волонтери вже зарекомендували себе як потужна сила, здатна підтримати країну в лихий час. Накопичений потенціал важливо зберегти. І спрямувати в мирне русло, працюючи з населенням над створенням громадянського суспільства.

Поки реваншеві регіоналів можна запобігти, намагаймося зробити це. Інакше на нас чекають нові трагедії, наслідки яких дуже важко спрогнозувати.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.