Політика

  ▪   Валерія Бурлакова

Тягнибок "танком" пішов у президенти

Свободівці упевнені у своїй революційності і висувають Тягнибока як "єдиного лідера Майдану, який іде в президенти"

Уздовж білих стін "Київпроекту", де проходить з'їзд націоналістів - стенди зі світлинами. Тут і усміхнені хлопченята у вишиванках, і сиві чоловіки з пронизливими поглядами серйозних очей. Під кожною світлиною - рік народження. У кожного свій. Поряд - рік смерті, один на всіх, 2014. Це свободівці з Небесної сотні.

На сцені - Олег Тягнибок. "Ми втратили надто багато людей, - каже він. - І нам з цим жити..."

Лідер партії згадує усіх загиблих. Вбитий на Майдані свободівець Сашко Капінос, розповідає Тягнибок, свого часу два тижні голодував за мову на розпечених сонцем сходах Українського дому. "Загинув за ті ж ідеї... Але вже на холодній бруківці".

"Слава! Слава! Слава!", - вигукують присутні на честь кожного побратима з Небесної сотні.

Потім приходить час згадати "тих свободівців, що живими залишились". Поранених. Відірвані руки, хімічні опіки, вогнепальні поранення. Сотні імен. Далі - ті, хто потрапив за грати. Потім - сотники. Свободівські комендати та їхні заступники. Організатори Євромайданів у регіонах..

"Це відповідь. Ви знаєте кому", - констатує Тягнибок. Ймовірно - тим, хто звинувачував партію у бездіяльності.
Майбутні президенти

Про звинувачення і критику на адресу "Свободи" на з'їзді говорять чимало. "Танки бруду не бояться", - каже про це лідер ВО. Ці слова стають своєрідним лейтмотивом з'їзду, поруч із думкою про те, що всі попередні українські революції були не завершеними, оскільки їхнім результатом ставав компроміс. Тут сподіваються, що Революцію Гідності спіткає інша доля.
Адмірала Тенюха, екс-міністра оборони, учасники з'їзду вітають стоячи. "Часто питали, чому Збройні сили не втручаються в ситуацію", - розповідає адмірал. - "Це питання до керівництва держави, яке приймало рішення".

Втім, політику невтручання у дії "зелених чоловічків" він, схоже, не засуджує. "Вони думали, що ми кинемось туди голими, і вони пройдуть до Києва...", - лунає у промові. Наприкінці свого виступу Тенюх підкреслює - одним з головних військових завдань держави він вважає очищення Генштабу від проросійських сил. "Не можна розробляти плани, які через кілька годин стають відомими Москві".

Далі - виступи міністрів-свободівців Ігоря Швайки та Андрія Мохника. "На яких би ми посадах не були, ми перш за все свободівці", - запевняє останній. І пригадує - не так вже й давно слова про те, що на з'їздах націоналістів присутні майбутні нардепи та міністри викликали лише посмішку. "Майбутні нардепи, міністри і президенти", - усміхається політик. В президенти іде Олег Тягнибок. "Єдиний з лідерів Майдану, який буде балотуватися на цю посаду", адже Віталій Кличко висловив бажання стати мером столиці...

Читайте також: Олег Махніцький про роботу ГПУ
 

Мрія, в яку ніхто не вірив

"Якщо перемогли у революції - переможемо і президентські вибори!", - запевняє зі сцени нардеп Андрій Іллєнко.
Втім, результати соцопитувань - якщо, звісно, приймати їх на віру - не дають підстав для оптимізму. Навіть дуже стриманого. Вирок соціологів: 1,7% громадян, готових підтримати на виборах Олега Тягнибока.

Попри красиві слова ("Якщо Тягнибок не виходить у другий тур виборів, то якого чорта нам йти на вибори? За кого маємо тоді голосувати у другому турі?" - запитує присутніх Ірина Фаріон), помилкою було б стверджувати, що свободівці ігнорують інформацію про низьку підтримку.

"Це багато кого, мабуть, гнітить, демотивує, тривожить, можливо, навіть лякає", - розмірковує Юрій Михальчишин. - "Я знаю, які розмови часто точаться між нашими партійцями. Мовляв, опублікували нові рейтинги, там низькі цифри, тенденції невтішні. На телебаченні нас перетворюють в опудало. Кожен наш крок, кожна наша ініціатива, обертається тотальним розгромом у проплачених публікаціях, заангажованих сюжетах, в брехливих і фантасмагоричних плітках в інтернеті. Багато хто питає себе: а що далі? Як буде завтра?.. Наш партійний організм сьогодні нагадує мені корабель, який пережив абордажну ситучку і рухається в шторм. Так, наш корабель отримав численні пробоїни. Так, горять вітрила. Але ми рухаємось обраним курсом, і поки капітан на містку - ми спокійні. Нас  веде людина, яка без перебільшення стала за останні роки архітектором української мрії. Мрії, в яку ніхто не вірив... "

Читайте також: Юрій Михальчишин про сучасні загрози

Висування Олега Тягнибока на посаду президента учасники з'їзду підтримують одноголосно. Інших кандидатур немає.

"Тепер ми отримуємо можливість спілкуючись з українцями, око в око, відкрити себе, показати, пояснити, переконати... І переповернути собі, можливо, деякі втрачені позиції. Хоча основна позиція для нас не втрачена. Ніколи вона не буде загублена. Це те, що у нас всередині душі. Це наша ідея, - каже Олег Ярославович. - Слава Україні!"
"Героям слава!", - у сотий раз гучно відповідає йому зал.

Щоб остаточно підкреслити свою автономність "Свобода" виголошує, що й на виборах мера Києва висуне власного кандидата. Втім його ім'я наразі не розголошується
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.