Політика

  ▪   Богдан Буткевич

Полковник української армії: У нас з Росією цілком порівнюваний рівень озброєння

Тиждень.ua вдалося поспілкуватися з полковником запасу української армії, який наразі знову призваний до лав збройних сил. Він не має права називати своє прізвище, адже у, фактично, військовий час коментарі мають право давати лише вповноважені люди. Але дещо він таки розповів.

Тиждень.ua: Наскільки боєздатною є українська армія?

- Звичайно, останні 4 роки Віктором Януковичем та його командою проводилася чітка політика з ослаблення Збройних Сил. Тим не менше, на даний момент, вони становлять близько 190 тис. людей. Кількість зброї в Україні цілком достатня, щоб озброїти й вдвічі більшу кількість вояків, які можуть бути призвані в найближчі години тільки шляхом призову військовозобов’язаних, в яких є потреба. Тобто, це навіть не всезагальна мобілізація. Також варто не забувати, що в Україні понад 5 мільйонів чоловіків призовного віку мають досвід армійської служби, тобто, при потребі за 2-3 дні з них можна створити цілком боєздатну армію. Хочу запевнити всіх і кожного – українські військові цілком здатні захистити свою Батьківщину, і за потреби зроблять це без вагань.

Тиждень.ua:  Росія переважає нас у кількості та якості техніки. Чи це так?

- Перевага є, але вона не настільки критична. Фактично, зараз ми маємо справу тільки з Південним округом військ РФ, близько 200 тисяч вояків. Все ж думаю, що на територію материкової України Росія не зважиться вводити війська, адже для цього, на відміну від Криму, немає навіть політичних приводів. Подібне рішення може одразу викликати без перебільшення Третю світову війну. Не буду зараз обговорювати технічні показники зброї, але скажу так – у нас з Росією цілком порівнюваний рівень озброєння, тому 1941-го року, як дехто сподівається, не буде в будь-якому разі. Будь-які спроби Росії розпочати активні бойові дії призведуть до повномасштабних бойових дій, де вона не має шансів на швидку перемогу. Понад те – у перші ж години загарбник понесе величезні втрати, гарантую.

Тиждень.ua: Наскільки реальною, з вашої точки зору, є допомога країн-НАТО? Наприклад, Сенат США вже розглядає можливість допомогти Україні зброєю.

- Я би не сподівався на неї. Зрештою, ми суверенна країна і зараз наш час довести це всім і кожному. Думаю, втручання, особливо військове, з боку НАТО можливе лише в разі, коли в на почнуться реальні бойові дії. Найкраще, що можуть зробити країни Північноатлантичного альянсу – це, наприклад, максимально збільшити й засвідчити свою військову присутність в басейні Чорного моря. Це для росіян буде вагомим психологічним фактором. Що стосується зброї, то тут є проблема її використання, та й потреби. Навряд чи нам будуть постачати найновіші літаки, дрони чи спецтехніку. А стрілецької зброї в нас цілком вдосталь й своєї, тим більше, особовий склад не звик до західних стандартів, в бою треба користатися лише перевіреною зброєю. І все ж, я дуже сподіваюся, що все вирішиться мирним шляхом. Що, однак, потім змусить Україну нарешті зайнятися корінною перебудовою власної армії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.