Політика

  ▪   Валерія Бурлакова

Кадровий резерв. Яким є молодіжне крило ПР

У Маріїнському парку досі стоїть антимайдан. Там, на огородженій території, серед зеків, беркутівців та панорамних битв за бутерброди неодмінно знайдеться бодай кіль­­ка персонажів, які прийшли від щирого серця.
Матеріал друкованого видання
№ 7 (327)
від 13 лютого, 2014

Було б цілком ло­гіч­но, якби в перших лавах антимайдану стояли представники «Мо­­лодих регіонів» – за визначенням офіційного сайта «МоРе», «найактивнішої молодіжної організації в Україні, яка згуртувала навколо себе велику кількість молодих громадян і допомагає їм ефективно відстоювати свої права та інтереси». Але ж ні. Представників цієї допоміжної політичної сили принаймні не помітно. Хоча іноді чутно. Так, голова харківського осередку МР Анастасія Кобець людей, що вийшли на Євромайдан, називає «скотами», яких звозять до Києва фурами.

Чи є у вас серед друзів у соцмережах хтось із «Молодих регіонів»? Як ні, додайте когось.

У них не буде полум’яних промов, думок, ліричних звітів про ночі в наметах чи світлин із маріуполь­­сько-маріїнських барикад. Один із головних молодих регіоналів Запоріжжя, Євген Чаплигін, нині грає в пейнтбол і репостить картинки про те, що «бывает, переспал с ней, а она обманула и борща не сварила». Богдан Масовець із Рівненщини, інший активіст цієї структури, нарікає : «Эх, как было бы здорово, если бы наша жизнь и время в прятки играли… А они всё на догоняшки налегают». Про політику – як про покійників – ані слова. Місяцями. «Друзья, уехал из страны. По всем вопросам пишите сообщения сю­да!!!» – повідомляє світові Павло Краснобрижий, голова дніпропетровської «молодіжки» ПР. Остан­­­ня світлина – зі щасливою усмішкою та сноубордом. Очільник Волинської обласної організації МР Петро Сосницький гуляє із сином і, з огляду на недостатнє фінансування молодіжного осередку, прифотошоплює до своїх світлин те, за що бореться, – великі чорні позашляховики.

Здається, яскраві особистості з лідерськими рисами поміж голів регіональних відділень або шифруються, або демонструють «присутність відсутності». Хоча ні, один такий є. «Здравствуй, новая жизнь))))», – радісно зазначає у статусі голова Запорізької міської організації «Молодих регіонів» Андрій Лобода. Він вокаліст гурту «Хорта», музичної формації, що виконує цілком пристойні україномовні пісні. Про життя і смерть. Про кохання. «Ми приймаємо бій тому, що ми вовки», – співав колись Лобода. І, спантеличуючи всіх відмовою пояснити, де він щирий: у ПР чи в піснях, залишався на посаді. Нині він у Лондоні. А нащо мерзнути з того чи того боку?

Краса та розум України

Хоч би кого питала – ніхто не зміг згадати бодай одну видовищну акцію, здійснену «комсомольця­­ми» ПР. Може, їм це не потріб­­но? Імітувати «дорослу» партію вла­­ди – це вправлятися в тіньовому, закритому менеджмен­­ті.

Цікаво, що членом «Молодих регіонів» був один із трьох миколаївських ґвалтівників, відповідальних за смерть 19-річної Окса­­ни Макар. У 2009-му Максим Присяжнюк навіть представляв Миколаївщину на з’їзді лідерів студентського самоуправління у столиці. Щоправда, коли ця інформація стала загальновідомою, МР швидко й недолуго спростували її. Мажора заднім числом виключили з «молодіжки» за пия­­ти­­ку. Недавній однопартієць Присяжнюка Андрій Пінчук написав тоді в блозі, що той має відповісти за свої дії перед законом незалежно від факту, чи був він членом «Молодих регіонів».

Зауваження не марне: належність до організації нерідко допомагає уникнути відповідальності за протиправні дії. Яскравий приклад – харків’янин, «молодий регіонал» Максим Мусєєв, син керівника Харківського метрополітену. Ще 2006 року він брав уча­­сть у спровокованих владою сутичках у місті (мова, зокрема, про знесення будівельних парканів) і, за твердженням журналістів, особис­­то очолював загін «бійців». За наступні роки пройшов шлях від вуличного «комбатанта» й сина свого тата до очільника підприємства «Харківпас­транс». У 28 років очолив адміністрацію Ленінсь­­кого району міста.

Участь у бійках, схоже, є второваним шляхом кар’єрного зростання в МР. Згідно з оприлюдненою у ЗМІ заявою молодіжного крила партії УДАР, саме представники «Молодих регіонів» практично в усіх областях України відповідають за наймання тітушків. «Молодіжка» УДАРу по­обіцяла збирати факти й звернутись із заявами до правоохоронних органів. Утім, навряд чи за сьогоднішньої влади це матиме результат.

До МР, за чутками, начебто належить і Антон Булава з Донецька, хлопе­­ць, що засвітився серед тітушків як 18 травня 2013 року, так і під час сутичок останніх місяців, зокрема 8 лютого 2014-го. «Мщю и помогаю отомстить качествен­­но. Заказы в личьку...» (орфографію оригіналу зберігаємо. – Ред.) – такий статус стояв у Антона в соцмережі «Вкон­так­те» напередодні травневих подій. Що тут сказати? За сучасни­ми українськими стандартами перший крок у політику він уже зробив.

Витримки зі статуту й платформи «МоРе»

«Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Молоді регіони» (далі МР) є всеукраїнською молодіжною громадською організацією, створеною для здійснення діяльності, спрямованої на задоволення та захист законних соціальних, економічних, творчих, духовних, вікових, національно-культурних та інших спільних інтересів своїх членів»

«Основним завданням МР є поширення ідей та поглядів МР»
«Членом МР може бути кожен громадянин України віком від 14 до 35 років, який визнає Статут МР та не є членом політичної партії, крім Партії регіонів»
«Майбутня еліта країни повинна формуватись в умовах інтелектуальної конкуренції та здорового способу життя»
«Молоді регіони» своєю роботою сприятимуть тому, щоб у наших співвітчизників з юнацьких років закладались духовні та християнські цінності, які допоможуть побудувати цивілізоване суспільство»
«Молоді регіони» – це кадровий резерв Партії регіонів, школа лідерів майбутнього»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.