Політика

  ▪   Ольга Ворожбит

Світові ЗМІ про дипломатичний скандал: Кремль сіє розбрат між державами Заходу або прагне нової «холодної війни»

Скандал із оприлюдненням приватних розмов американських та європейських дипломатів, що обговорюють ситуацію в Україні, на певний час став топ-темою світових ЗМІ. Більшість погоджується, що до «зливу» причетна Росія і вбачають у цьому бажання розварити країни Заходу та підірвати можливість налагодження ситуації в Україні через обрання нового опозиційного уряду.

Одночасна поява записів розмов європейських дипломатів та дипломатів зі США, незалежно від їхнього джерела і правдивості, з'явилися, на думку Reuters, для того щоб дискредитувати західні держави, зобразити опозицію України як західних пішаків і розсварити між собою Брюссель і Вашингтон.

Росія має власний інтерес, щоб розглядати діяльність Заходу в Україні як втручання у внутрішню політику, а оприлюднивши записи розмови між послом США Джеффрі Пайєттом та помічником  держсекретаря США Вікторії Нуланд, додатково намагається посіяти ще більше  розбрату між ЄС та США, - вважає німецька газета Die Welt

«На слово на букву «F» накладено табу в Америці. Люди з хорошими манерами його уникають. Тепер його як навмисне вкидує проти Європейського Союзу високопоставлений американський дипломат, і повинен за це вибачитися», - вважає Die Welt

«Розмова Нуланд із Пайєттом дає зрозуміти, наскільки інтенсивно Захід, але в першу чергу США, зайняті теперішніми подіми в Україні і що вони думають про лідерів опозиції», - пише Die Welt.

Ще одним висновком із цього «витоку інформації» для видання є те, що «не тільки американська АНБ в стані підслухати нібито конфіденційні розмови».

Цей запис, на думку Die Welt, дозволяє припустити, що за ним стоїть російська розвідка. «Москва має значний інтерес, щоб діяльність Заходу в Україні розглядати як втручання Заходу у внутрішню політику, і разом з тим посіяти ще трохи розбрату між США та ЄС». – вважає видання.

«Напружене російсько-американське маневри навколо України загострилося в четвер, коли кремлівський чиновник звинуватив Вашингтон в "грубому втручанні" у справи колишньої радянської республіки, в той час як адміністрація Обами звинуватила Москву у поширенні перехопленої приватної розмови між двома американськими дипломатами», - пише The New York Times.

Як пише видання, з появою в інтеренеті цього аудіо запису, стало зрозумілим американське ставлення до політичної кризи в Україні, оскільки два дипломати відверто обговорили склад ймовірного нового уряду.

«Події напередодні відкриття зимових Олімпійських ігор у Сочі підкреслюють протистояння за вплив тут (в Україні – Ред.), яке все більше стає схожим на те, що було за часів «холодної війни», - вважає The New York Times.

«„F*ck the EU!”, витік від радника Раґозіна?», - припускає польське видання TVP.info

Як пише видання, одним із перших, хто опублікував цю розмову інтерв'ю в мережі, був радник віце-прем'єра Росії Дмітрія Раґозіна Дмітрій Лоскутков, а російські ЗМІ зазначають, що американські дипломати відкрито обговорюють, хто з української опозиції підходить, а хто ні на пост прем'єр-міністра, уникаючи також негативних відгуків, які трапляються під час розмови щодо можливих, залаштункових дій Росії щодо Києва.

Головний радник щодо Європи повинна була пом’якшити розчарування США європейцями, замість цього вона, здається, знову підігріла це почуття, - вважає Spiegel Online.

«Вікторія Нуланд – дипломат за всіма правилами. Темноволоса донька професора медицини була прес-секретарем держсекретаря США Гілларі Клінтон, а з минулого року перебуває на посаді головного радника президента Барака Обами. 52-річна жінка є відповідальним та професійним службовцем і нещодавно з честю завершила делікатний тур по Європі для вибачення у зв’язку із скандалом щодо прослуховування з боку АНБ. Але тепер вона вчинила нетактовність, яка може посилити навантаження на вже й так напружені відносини між Європою і США», - зауважує видання.

Якщо росіяни дійсно хотіли зруйнувати можливість налагодження ситуації в Україні через встановлення тимчасового опозиційного уряду, то злив приватної розмови Нуланд є відмінним способом, на думку експертів, зробити це, - пише The Daily Beast.

Так, як пише видання, Тобі Ґаті, колишній експерт Білого дому з Росії, захистив Нуланд, зазначивши, що вона просто визнала, що ЄС стає перешкодою для укладання угоди в Україні .

Нуланд «у скороченій формі висловила своє розчарування нездатністю ЄС що-небудь вигадати у цій ситуації, щоб знайти рішення», - заявив Ґаті у коментарі виданню. «Що вона каже, то це те, що у нас криза тут і треба рухатися і ми не можемо працювати з ЄС, як зазвичай".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.