НОВИНИ

Уряд Німеччини визначив умови передачі Дем’янюка

Дозвіл на транспортування Дем’янюка має видати американський лікар
 
Іван Дем’янюк 
Уряд Німеччини визначив умови для швидкої висилки із США підозрюваного в нацистських злочинах Івана Дем’янюка. За інформацією Spiegel, його мають доставити рейсовим літаком до Мюнхена у супроводі поліцейського та лікаря.
 
Експерти міністерств юстиції, закордонних та внутрішніх справ Німеччини домовилися, що ймовірного колишнього охоронця нацистського концтабору Собібор Івана Дем’янюка мають доставити із США, де він нині перебуває, до Німеччини для проведення судового процесу рейсовим, а не військовим літаком. Про це в неділю повідомив журнал Spiegel.
 
Дем’янюк, якого підозрюють в причетності до загиблі як мінімум 29 тисяч євреїв в концтаборі Собібор у Польщі в 1943 році, має прибути в аеропорт Мюнхена. Його мають супроводжувати лікар та поліцейський. Ордер на арешт Дем’янюка минулої середи видала Мюнхенська прокуратура.
 
Правосуддю може завадити стан здоров’я
 
Утім, судовому процесу може завадити стан здоров’я 88-річного колишнього українця. За даними його сина та американського адвоката, Іван Дем’янюк хворіє на тяжке захворювання крові, схоже до лейкемії. Нині завдяки опіці лікарів він почує себе краще, однак переліт та перебування у в’язниці може суттєво погіршити його стан. Дозвіл на транспортування Дем’янюка має видати американський лікар.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги